Učiteľka v škôlke v dnešnej dobe

mama4444
18. máj 2023

Dobrý deň hľadám nejakú pani učiteľku ktorá mi vie objasniť prácu v dnesnej dobe učiteľky materskej škôlky. Mám štvorročnú školu pedagogickú učiteľstvo materskej škôlky ale prax nulovú som 20 rokov Zo školy a rada by som začala túto prácu pracovať čo to obnáša plusy mínus i atď. ďakujem veľmi krásne zo školy a rada by som začala túto prácu pracovať čo to obnáša plusy mínus i atď. ďakujem veľmi krásne

sajmonka_1216
18. máj 2023

@mama4444
skúsim len tak rýchlo, čo mi napadne ako prvé
plusy.. tvorivá práca, každý deň si na čerstvom vzduchu, práca s deťmi, 6 hodín na pracovisku (plus 1,5 hodiny práca na doma - ako kedy, niekedy je treba byť aj v MŠ), práca na dve zmeny
mínusy... rodičia, ktorí si myslia, že si posledná handra (je ich síce málo, ale ak, tak fakt stoja za to), plat (ako v každom zamestnaní) :D :D ale keby ma to nebavilo, tak by som to samozrejme nerobila

a ešte tak pomimo.. možno skús študovať dalej ak sa dá, lebo ak máš uživiť rodinu a nastúpila by si ako učiteľka len so SŠ plus nemáš žiadnu prax, takže ako začínajúca, je to fakt bieda..

luccija
18. máj 2023

@mama4444 nikdy sa nebudeš nudiť čas Ti zbehne, že zrazu zistíš, že končíš.pre mňa mínus moja chorobnosť, plus dobrá pracovná doba, viac voľna ako bežný zamestnanec, deti sa na teba tešia..s tou VŠ to je diskutabilné sú škôlky kde radšej zoberú so SS kvôli výške platu.Ale podľa toho nového zákona jeden pedadog musí mať v kolektíve VS...podla mňa to je práca čo sa nerobí pre peniaze.Ak môžeš hľadaj súkromnú škôlku síce nebudeš mať toľko voľná cez prázdniny, ale vyšší plat väčšinou....

sajmonka_1216
18. máj 2023

@luccija toto zas ja mám opačnú skúsenosť s tou súkromnou :/