Účtovníčky

deni75
18. okt 2013

ahojte baby, je tu niektorá, ktorá robí, robila alebo má skúsenosti s účtovníctvom?

eeffka
21. okt 2013

@sarin no ved hej,ja ties vzdy pres danami citujem kolegyni co nema formalne ucto vzdelanie poucku co nam vtrieskavali do hlavy ze .... Uctovnictvo ma verne a pravdivo zobrazovat ekonomicku situaciu firmy.... Tak sa zasmejeme a robime co sa da. Ale tiez odtal-potal. Inak si to rob a podpis sam (sef). Zatial sme vzdy dospeli k dohode.

deni75
autor
21. okt 2013

@sarin viem, že bez praxe urcirte nie, na take nieco by som si ani netrufla, kedze neviem ani ako taka prax prebieha 🙂

sarin
21. okt 2013

@eeffka no ja ked sa mi neco nelubi tak dam podpisat tomu co to odo mna chce 🙂

ma.senka
21. okt 2013

@eeffka vtip nepoznam, ale sedi to 😀

jasne, kurz nie je vsetko, ani skola. prax treba, jednoznacne. asi ako vo vsetkom
ano, je to strasne zodpovedna robota, ale podstatne je tomu rozumiet. podla mna aj na postoch vo vacsich firmach, kde sa robi dielcie ucto - to nie je extra trieda uctovnicok oproti tym, ktore robia v malych a strednych firmach. vacsinou su to protekcne fleky (ospravedlnujem sa vopred uctovnickam, ktore sa dostali na takuto poziciu vyberovym konanim). Praveze v mensich a strednych firmach sa da strasne vela naucit skor nez v tych velkych, kde uctovnicky robia robotu, ktora ich nikde neposunie (napr. robia len uhrady faktur, alebo len pokladnu, len sklad ap., maju nastavene predkontacie a o uctovnictve netusia vobec nic).
Pamatam sa, ze ked som robila pohovory, taketo uctovnicky pohoreli na zakladnych testoch na plnej ciare. A pritom
mali prax a tvrdili, ze vedia uctovat. Vsade su nastavene predkontacie atd... to sa nenaucia vobec nic. A nakoniec tie "moje" testy urobili dievcata z OA... Aj som v tom case jednu takuto absolventku prijala a neviem si ju dodnes vynachvalit. Prisla so zakladmi a je to sikovna babena. Takze znovu sa vraciam k povodnemu tvrdeniu - je to o pracovnej prilezitosti, je hlavne aby si sa @deni75 k niecomu takemuto dostala aby si mohla uspesne zacat karieru uctovnicky 😉

deni75
autor
22. okt 2013

@ma.senka si zlatá, dakujem 🙂 .. už len aby sa mi niečo také podarilo nájst .. 🙂

doty1
22. okt 2013

nečítala som všetko....ja som sa k účtovníctvu dostala viac menej náhodou, lebo nič iné nebolo po ruke 😀 začala som v obchode, kde som robila len príjemky na tovar, tam si ma všimla šéfova účtovníčka a zobrala ma k sebe. Najskôr som len vypisovala príjmové a výdavkové doklady, potom som nahadzovala pokladňu, potom faktúry, potom som faktúry vystavovala, potom ma pustila k účtovaniu, najskôr šibenice, potom cez program, potom uzávierka, výkazy - všetko ručne, donútila ma hľadať 10-halierové rozdiely 😀.... zarobila som síce na slanú vodu, ale bola to dobrá škola. Všetko ostatné je potom neustále vzdelávanie, dopĺňanie si vedomostí, ....

eminka7
16. dec 2013

@doty1 takze ked chces,tak sa to da naucit? vsade chcu ludi s praxou, uz pomaly ani nehladia ci alebo z coho ma clovek titul,ide im hlavne o prax. tiez si myslim,ze vo velkej firme,kde jedna robi to a druha ine sa toho vela clovek nenauci, v tych mensich firmach je to lepsie a viac do zivota...len sa obavam ci to ma buducnost pri tolkych ekonomoch co dnes vysoke skoly rok co rok vypustaju 😖

lafleurmonika
22. feb 2015

ahojte, nevedeli by ste mi odporucit kvalitny kurz na mzdy a personalistiku? .... a ak niektora studujete/ studovali ste externe na VŠ tento smer, bola by som vdacna, ak by ste sa mi ozvali 🙂

stanka_s
24. feb 2015

je tu nejaká účtovníčka? potrebujem poradiť.

evita68
25. feb 2015

@stanka_s čo potrebuješ

filip3333
11. sep 2015

http://www.profesia.sk/praca/dekra-kvalifikacia...

Ponuka práce pre účtovníčku v BA.

V prípade záujmu neváhajte zavolať na 0907 939 925

spuntikmathiasko
11. sep 2015

Ja osobne nemam skolu a este 3 roky spat sa mi o uctovnictve ani nesnivalo. Nakoniec manzel zalozil zivnost ja som ostala na MD a viedla mu uctovnictvo - jednoduche najprv papierovo po cca 6M v programe POHODA. Danove robila uctovnicka. Po cca 2 rokoch sme presli na s.r.o. co znamenalo podvojne uctovnictve (3mesiace skoro kazdy den od cca 20:00 do 00:00 +-hodina) som si studovala veci na nete hlavne na porada.sk a akouctovat.sk a zvladla som to. Dokonca som tento rok robila sama danove a aj dan z motorovych vozidiel. A ked som si niecim nebola ista a nevedeli sa ujednotit ani ludia na porada.sk napisala som na financnu spravu a vzdy bez problemov poradili. Ciz epodla mna sa to v pohode da zvladnut ak chces. Dokonca poznam jendu uctovnicku, ktora vie miestami menej ako ja a spokojne ako uctovnicka podnika a dari sa jej. Cize moj osobny nazo je ten, ze kazda uctovnicka vie tu svoju oblast v ktorej robi. Moja mamina robi ekonomku pre skolu a ma velmi odlisne uctovnictvo od toho nasho. A jednoznacne odporucam program POHODA. Velmi jednoduchy a super. A pre upresnenie mzdy nerobim. Iba uctovnictvo a skladove, ale Bsposob.

domi100592
24. sep 2016

Ja som chodila na obchodku, kde sme uctovali v Omege. Na vyske, kde som studovala pers.manazment sme mali z ucta len zaklady. Spravila som si aj kurz PÚ, kt. ma vraj pripravit cloveka na samostatne vedenie uctovnictva (ani nahodou), tiez iba zaklady, cize mi to nic nedalo. Neodporucam uctovnicky kurz, skor si najst niekoho, kto sa tomu rozumie, od koho sa mozes ucit 🙂. Ja som sa najviac naucila na strednej, ale prax je ina. Nahodne som sa bez praxe dostala cez inzerat do firmy, kt. robi ucto inym firmam, az tam som sa naucila najviac a velmi ma to bavi. Problemom je, ze firmy chcu hotoveho cloveka aspon s 5 rocnou praxou, nie cloveka bez skusenosti. Co je skoda, lebo ak to niekoho bavi, tak sa uci rychlo a s radostou. 🙂

amadora
24. sep 2016

@deni75 môžem sa opýtať či sa ti nakoniec podarilo k tomu účtu nejako dostať? 🙂

2klarika2
4. jún 2018

Ahojte, chcela by som sa opýtať nejakej účtovníčky ohľadom s.r.o. a živnosti. Potrebujem sa rozhodnúť v jednom prípade či ísť respektíve, čo bude nutné. Ísť do s.r.o. alebo živnosti? Vedel by mi niekto poradiť. Ďakujem. (Bližšieinfo potom uprestním.)