Ukončenie dohody o vykonaní práce

12. okt 2022

Pekný deň. Zamestnala som sa pred týždňom na dohodu o vykonaní práce jedná sa o dokladanie tovaru v obchode. Včera sa mi ale ozvali s jedného zamestnania že majú záujem má prijať na trvalý pracovný pomer od piatku. Myslíte že je to dostatočný dôvod na ukončenie dohody? Alebo čo je dostatočný dôvod na okamžité ukončenie dohody? Ďakujem veľmi pekne

janai1
12. okt 2022

Prečo si neprečítaš zmluvu ktorú si podpísala? Akú máš výpovednú dobu?

autor
12. okt 2022

@janai1 o vypovednej dobe tam nie je nič písané a dohoda je len na jeden mesiac

alenah31
12. okt 2022

Ak nie sú podmienky v zmluve dohodnuté inak - treba sa držať ZP kde sa jasne píše, kedy je možné zo strany zamestnanca Dohodu o vykonaní práce skončiť skôr:
b) Zamestnanec môže odstúpiť, ak mu zamestnávateľ nevytvoril dohodnuté pracovné podmienky (napr. nedodal potrebné náradie). Zamestnanec tak môže učiniť aj v priebehu stanovenej lehoty pre splnenie úlohy. Pre istotu oboch strán je vhodné v dohode určiť, čo a dokedy zamestnávateľ zaistí a vyjadriť aj súhlas zamestnanca, že takéto podmienky sú pre splnenie úlohy dostatočné.

My nevieme aké je vedenie spoločnosti kde pracuješ - veď tam choď a oznám, že sa ti naskytla práca na TPP - myslím, že s ukončením dohody potom nebudú mať žiadny problém.

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
12. okt 2022

@luscious Dohoda o prac. činnosti a Dohoda o vykonaní práce - to je sakra rozdiel. Ty si pridala zákon k DoPČ.

hugigugin
12. okt 2022

Môžeš mať aj pracovny pomer aj dohodu. Ak to časovo zvládaš aj 50 dohod a prac.pomerov

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
12. okt 2022

@luscious nečítala som zákon čo si pridala - stačilo prečítať nadpis a hneď bolo jasné, že je to zle🙂

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz