Uplatnenie - právo

19. jan 2024

Ahojte, zaujíma ma aké je uplatnenie s právom? Ťahá ma to ku kriminálke, vyšetrovanie a podobne. Vraj s právom sa dá uplatniť na takejto pozícii avšak neviem aký je dopyt resp. čo iné (podobné) by som mohla robiť s týmto odborom?

ibrunova
19. jan 2024

Nechceš ísť radšej na APZ?

autor
19. jan 2024

@ibrunova minulý rok som sa tam hlásila ale neprešla som cez prijímačky fyzickej zdatnosti. Hlásim sa opäť ale nechcem spraviť tú istú chybu a nepodať aj inde

ibrunova
19. jan 2024

tak kľudne aj právo, aj to sa hodí, ak by si sa predsa stala policajtkou. Moja dcéra študuje odbor právo v slovenskom, anglickom a francúzskom jazyku.

huginko
19. jan 2024

@ibrunova a to kde študuje...? Na Slovensku sa študuje len slovenské

abbey1
19. jan 2024

Moja dcéra práve skončila kriminológiu a patopsychológiu, bakalárske má i z prava. Len ona študovala a pracuje v Anglicku. Určite to skús. Držím päste.

ibrunova
19. jan 2024

@huginko V Košiciach

huginko
19. jan 2024

@ibrunova v Košiciach? Nerozumiem. Ja som tiež vyštudovala právo, mali sme anglickú právnu terminológiu. Ale študovala som slovenské právo. Študuje na právnickej fakulte?

ibrunova
19. jan 2024

@huginko áno, na právnickej fakulte.
pozri tu https://studijne-programy.upjs.sk/program/PLB4d

4 ročné bakalárske, bude mať dve štátnice, jazyk aj právo

huginko
19. jan 2024

@ibrunova áno, slovenské právo v anglickom, pripadne inom jazyku. Stále slovenské

ibrunova
19. jan 2024

@huginko veď píšem právo v SJ, AJ a FJ. Študuje na právnickej a tie tri jazyky ide súbežne s lingvistami na filozofickej, predmety ako syntax, lingvistika a také.

sovica
19. jan 2024

@abbey1 Môžem poprosiť základné info o škole (bude stačiť aj link) a z čoho boli prijímačky? Prípadne Ti môžem napísať do IP? Ďakujem 🙂

huginko
19. jan 2024

@ibrunova chápala som to inak. Teda právo a jazyky na inej fakulte

ibrunova
19. jan 2024

@huginko áno, lebo na právnickej nemajú jazykárov, ale ona je študentka právnickej fakulty.

ivangeline
20. jan 2024

Vsade mozne. V statnej sprave. Hocktory urad. Vo firmach na prav. oddeleni. Adv. kancelarie. Notari. Krimi..ako pises.. Sudcovia. Medzinarodne organizacie..