Úzkostlivá kolegyňa

19. okt 2022

Baby, kolegyňa pred týždňom zistila, že je tehotná. Má 24 rokov, zdravá. Veľmi sa s ňou teším ale odkedy to vie, boji sa pomaly zdvihnúť stoličku. Na konci pracovnej zmeny umývame na striedačku dlážku v jednej miestnosti a ona zahlásila, že je tehotná tak už nebude nič robiť. Vysvetľovala som jej, že tehotenstvo nie je choroba ale ona by už najradšej išla rovno na rizikové. Pritom na teste má ešte len ducha. Neviem ako na ňu...

nikpa
19. okt 2022

Ďalšia čo si myslí, že tehotenstvo je choroba 🙄 no tak buď chces nasledujúci minimálny pol rok robiť za ňu alebo jej treba stručne a jasne prehovorit do duše a keď sa naspamäta tak nadriadených máte, nie? Slečinka má ale aj možnosť, dať sa na PN tak nech si rozmyslí lebo kým chodí do roboty, mala by robiť. Samozrejme v rámci jej stavu, teda dlážku umyť určite môže. Keď jej brucho podrastie tak čo bude chcieť od teba aj na záchod odprevadiť?! 😄

lunademonica
19. okt 2022

A odteraz akoze ani doma si neumyje dlazku 9 mesiacov? :D

h2
19. okt 2022

Tvoja kolegyňa nie je úzkostlivá. Neviem na to nájsť vhodnejší výraz, tak napíšem tak, ako mi to napadlo: je vychcaná.

micusa2222
20. okt 2022

@h2 vychcaná a lenivá....

marianarem
20. okt 2022

Nemusi byt vychcana, je to bezne - zena velmi chce dieta, podari sa, potesi sa, vzapati ide na internet zistit, co nemoze jest, na co davat pozor. Tam sa docita ze jest moze v podstate len chlieb s maslom a robit skoro nic, spat len na jednom boku a vobec ze tehotna zena kam sa pohne, tam je ohrozena. Ja som mala taketo pocity v prvom tehotenstve a poznam baby, co tiez.
Ja by som sa s nou rozpravala, zistila, preco sa tak boji, poslala ju konzultovat s doktorkou. Moze to byt aj tak ako pisu baby vyssie, ale to z rozhovorov vycitis, ci len kalkuluje, alebo sa ozaj boji..

lija22
20. okt 2022

daj jej cas. zachvilu zisti, ze metla a handra jej neublizi. je novacik, musi sa v tom viac udomacnit. na umyvanie dlazky by som argumentovala, ze pohyb je zdravy aj v tehotenstve, ze aj tehotne cvicia atd, ale netlac na nu z titulu, ze ak by sa tehotenstvo z roznych dovodov ukoncilo aby nebolo zle na teba. to som zvelicila ale zda sa, ze moc chytra a scitana nebude. btw ona uz ani sexovat nebude? 😃

sissy27
20. okt 2022

tak ak nechce nič robiť, nech je taká láskavá a ide to oznámiť nadriadenému, aby za ňu našiel náhradu.
určite sú veci alebo aktivity, kedy by som na tehotnú kolegyňu brala ohľad a uľahčila jej to, ale zase idiota a otroka by som zo seba robiť nenechala.