Vyhorená z práce

19. mar 2024

Pracujem ako ZS a citim, ze som vyhorena. Rano vstavam z nechutou. Klienti su mi uz lahostajny pretoze ustavicne sa somnou hadaju. Nebavi ma to ked ja robim vsetko preto aby bol ok a on aj tak neberie lieky, neje co ma...uz som to vzdala. Mam pocit, ze za chvilu skoncim na tej psych.aj ja. Z prace odist nemozem, nemala by som z coho platit ucty. Taham sluzby navyse lebo nema kto robit. Chcela by som babatko ale nedari sa nam. Som uz zo vsetkeho znechutena. Premyslam ist na dlhodobu PN lenze zas prijem by mi chybal. Neviem co mam robit? Stacilo by mi aj keby som na PN a mozem si niekde privyrobit aby som vypadla z toho kolotoca. Alebo si radsej hodit slucku?

martul
19. mar 2024

Počas PN nemôžeš pracovať. Zmeň prácu, to by pomohlo.

mayami
19. mar 2024

Tak treba vypnúť, oddýchnuť si na PN, ale prečo hneď rozmýšľaš nad dlhodobou PN? Oddýchneš týždeň, dva, prípadne mesiac, naberieš novú energiu, a možno aj to bábätko sa podarí. A keď tá nechuť a vyhoretie bude pretrvávať, porozmýšľať nad novou prácou

autor
19. mar 2024

@martul nemozem ju zmenit az o 2 roky

bublinka1426
19. mar 2024

preco?

autor
19. mar 2024

@bublinka1426 mam sp a nemam ho z coho vratit

mabenn
19. mar 2024

podobny stav som mala ja pred tehotenstvom, trval roky, peniaze som sice mala, ale bola som z prace mentalne a emocne vyhorena...mne pomohlo nastavit si hlavu, sustredit sa na to, co chcem- priprava na tehotenstvo: pohyb, vylety, setrenie, studium, v praci som nie ze polavila, ale snazila som sa ten stres si nepripustat alebo kompenzovat...stres moze byt jeden z dovodov, preco sa vam nedari...drzim palce...ps: slucku si nehadz, nestoji to za to

mabenn
19. mar 2024

prichadza do uvahy zmena zamestnavatela?

autor
19. mar 2024

@mabenn nie sefka ma nepusti

bublinka1426
19. mar 2024

??? nepusti?

mabenn
19. mar 2024

nepusti v akom zmysle? dat vypoved je legalna vec, asi nie si na retazi...ono, treba sa na situaciu a zivot pozriet triezvo: velmi sa vyplati ist do materstva vtedy, ked ma clovek nad svojim zivotom kontrolu a materialne zabezpecenie

sisa_s
19. mar 2024

@mabenn bude musiet vratit cely stabilizacny prispevok vo vyske 5000e

reanda
19. mar 2024

tak sa nehadaj s klientmi 🙂 .. porad im, co mas a nechaj zodpovednost na nich, ci to budu dodrziavat, alebo nie.. nebude ta to tak vycerpavat.. a po tych dvoch rokoch by som isto zmenila pracu, na toto sa nehodis

ninka297
19. mar 2024

Presne viem, o com hovoris, zazivam nieco podobne. Ja to robim tak, ze sa snazim premyslat nad tym, co ma caka doma, nejaky vylet, kava, cas pre seba. Praca so starymi ludmi je velmi namahava, aj ja to uz na sebe vidim, tiez nechcem zatial menit pracu. Ten stres vsak treba kompenzovat, mozno si nasad magnezko a vit C.

mabenn
19. mar 2024

@sisa_s aha...uz chapem co je "sp"...no v poriadku, asi to nie je dozivotna vec, ake dlhe obdobie to je? ono, vo vsetkom sa da najst vyznam...jedna z vlastnosti vhodnych na materstvo, je aj vydrz...ked som si raz vzala na hlavu toto, tak to proste dokoncim...nie? alebo vratim prispevok, ked je to take zle...ale nemozem stale "lebo toto lebo hento, vsekto je zle..."

janka95
19. mar 2024

Daj sa na PN. Oddýchni si. Odrob čo musíš a určite zmeň potom zamestnávateľa. Ja teraz robím VŠ, pracujem popri tom tiež robím 12ky. A viem ako sa cítiš. Aj nás je málo. O 4 vstávam do roboty prídem o 19. Malého okúpať, najesť, sprcha, spať. Ráno o 4 budík zas. A keď nemám dennú. Vstanem o 6 s malým do školy. O 16.40 idem z domu do nočnej a prídem ráno o 7. Všetky voľné dni som v skole alebo na 12ke praxi na inom oddelení. Ale už teraz viem že takto robiť neostanem. Určite budem robiť všetko preto aby ma práca naďalej bavila a mala som čas aj na rodinu. Keď chceš napíš mi správu. Rada sa o tom porozprávam. 🙂

mabenn
19. mar 2024

ako dlho si v tej praci autorka? a kolko "musis" vydrzat, aby si sp nevracala?

lenja123
19. mar 2024

Predpokladám, že v prípade výpovede, by si nemusela vrátiť celý stabilizačný príspevok, ale len "neodpracovanú časť". Ak je to napriek tomu pre teba nereálne, skús zmenu v rámci tvojho zdravotníckeho zariadenia, ak je to možné. Ak pracuješ v nemocnici, možno by stačilo zmeniť oddelenie, alebo ísť na ambulanciu. Myslím, že v niektorých nemocniciach, kde majú nedostatok personálu, sú ochotní zaplatiť aj stab. príspevok predchádzajúcemu zamestnávateľovi, ak by si prešla k nim.
Mysli na to, že aj keby si bola PN, alebo na MD, RD, tak tento čas sa ti neráta do odpracovaných rokov, takže svoj problém so SP nevyriešia, len odsunieš na neskôr.

janka95
19. mar 2024

A inak tiež som podpísala ten príspevok. Ale ty vrátiš iba čiastku čo si neodrobila. Sú to 3 roky. Myslím ze už 1,5 roka máš odrobene hej že?
A ako spomínali vyššie. Niektoré nemocnice za teba zaplatia ten príspevok keď k nim prestupis. Tak si popozeraj kde by ťa to bavilo. Zavolaj namestnicke a určite sa dohodnete. Ja som bola teraz dávať dotazníky v 4 mestách. A všade ma pýtali že by som prišla. Sestier je málo. Tak pamätaj na to že oni potrebujú teba , nie ty ich, tam kde teraz si. 🙂

anita6666
19. mar 2024

Však si sprav svoju robotu,nerieš,s nikým sa nehadaj,že sú ti ukradnutí je ok,správ čo máš,zober výplatu a adios. Nechápem,načo si to komplikujes?

pribinak
19. mar 2024

@sisa_s len jeho alikvotnu časť

mabenn
19. mar 2024

@janka95 velmi trefny komentar...len doplnim, lebo som sa zaujimala o dlzku nutneho odrobenia prispevku...3roky driny v nelahkom prostredi, je idealna priprava na prve 3 roky materstva, ktore rozhodne je vselico, len nie materska "dovolenka"

katarinka289
20. mar 2024

Neber si to tak.Usmievaj sa a mysli na to,ze ty si urobila vsetko preto,aby boli ok.To,ze oni tvoje rady nerespektuju,je uz ich problem

autor
20. mar 2024

Dostala som ho vo februari 2023 takze iba rok a 1 mediac mam

janka95
20. mar 2024

Tak keď tam nechceš ostať. Jednoducho si nájdi inú prácu. A budeš pokračovať s príspevkom v novej práci. To bude pre teba podľa mňa najlepšie 🙂

sinusoida
20. mar 2024

Skús si povedať, že klient je zodpovedný človek, ak neberie lieky, neje to, čo má je to jeho chyba, nie tvoja...môžeš mu to znova zopakovať ale robiť to za neho nemôžeš. Nájdi si niečo, čo ťa vo voľnom čase teší a choď von na vzduch do prírody, to pomôže psychike. Moja práca mi lezie na nervy už roky, ale robím ju kvôli peniazom a už sa aj ja snažím občas hodiť niečo ponad plece, pretože sú veci, ktoré nezmením.