Vyhovuje pokročilá prax sestry na vyšší plat?
Ahojte dievčatá, ktoré ste takéto sestry viete mi povedať ako ste to mali vy?Ja čakám na vyjadrenie vrchnej, VS som skončila v roku 2009 a medzi tým som bola na materskej, jednej rok a 7 mesiacov a druhej 3 roky myslite že mi to prejde? Nemusela by som na PSS a mala by som vyšší plat o 200€...je to pravda?
@janinah Ja sa len obávam či sa do tej 8 ročnej praxe od VS ráta aj materská. Vrchná mi to dala vyratať na personalnom tak musím aj tak čakať.
V práci mam takto sestru a lutujem, že som ju vzala. Je úplne mimo...ako sestra okrem brania krvi, podavania liekov a inzulínov je neschopná. Už som jej dala na výberu. Buď si odchodi nejaku praxi alebo musí odist. Takže za mna by som ta poslala aspoň na 3 mesacnu prax
@modrykolibrik Nechápem...ja robím od roku 2004 ako sestra v roku 2009 som skončila VS a v roku 2016 som išla na materskú do 2018 a na druhú 2021 a od januára robím... Vrchná sa ma pýta či pôjdem na špecializáciu a na to si spomenula že nemusím ísť a že mi dá žiadosť na sestru s pokročilou praxou .. Naozaj netuším na akú prax má chces poslat, pýtam sa na niečo úplne iné...zrejme nevieš čo znamená termín sestra s pokročilou praxou 🤣 chápem ja som to tiež nevedela.
Nehnevaj sa ale prispevok si napisala tak že som nepochopila co píšeš. Nikde si nespomenula specializaciu. Ty si sa pytala na prax nie na specializaciu
@modrykolibrik ide jej o to ako bude zaradená pri vypočítavani platu
@modrykolibrik PSS je špecializácia len píšem z mobilu. Myslela som že je to nad slnko jasné že tie roky kedy som nebola na materskej tak som pracovala. Keď to teda už vieš a si nadriadena tak by si mi mala vedieť poradiť....chcela som len vedieť či sa do toho ráta materská a či je to 8 rokov od skončenia VS alebo 15. A či je tu niekto kto to tak mal. Čakám ako mi to zrata na personalnom a či sa môžem tešiť. Keďže mám ďalšiu službu až za týždeň tak som nedočkala....to je celé.
podľa tohto článku by sa mala počítať aj materská https://www.teraz.sk/slovensko/prezidentka-podp...
áno, počíta sa ti aj materská, na 1 dieťa 3 roky, ale najviac započitaju 6 rokov,pri viacerých deťoch, takže ak máš 2 deti, tak ti započítajú čas strávený na materskej ako sestre s pokročilou praxou, keďže máš VS
@nika185 Ďakujem. Na personálne idem v stredu tak som zvedavá či mi to už spočítala.

Opýtaj sa rovno námestníčka ak si v nemocnici.Alebo napíš mail do komory.nech sa unuvaju niečo pre teba urobiť.Ja som raz volala rovno na ministerstvo.ked nám riaditeľ nemocnice prikázal ísť do školy.pricom som k svojmu prác.zaradeniu mala úplne vzdelanie.