Výpoveď po návrate do práce z rodičovskej

27. jún 2023

Ahojte,

Planujem sa vratit spat do prace, kde som odrobila 4r a 3r som bola na materskej/rodicaku. Mam este nejaku dovolenku, ktoru by som chcela cerpat. Problem je, ze mi bolo naznacene, ze dostanem vypoved, kedze uz pre mna nemaju miesto.
Viete mi poradit, na co mam narok?
Plynie po vypovedi od zamestnavatela vypovedna lehota, aj ked mi zamestnavatel nepridelil nove pracovne miesto? Moze odo mna pozadovat okamzitu vypoved dohodou?
Mam narok na odstupne?

Za akukolvek radu dakujem.

bebebi
27. jún 2023

výpoveď dohodou v žiadnom prípade nepodpisuj, nemala by si nárok na odstupné.

petamich
27. jún 2023

ukoncenie PP dohodou jedine v pripade, ze sa dohodnete aj na odstupnom, v opacnom pripade sa nedohodnete a bude ti musiet ukoncit pomer klasickou vypovedou, s vypovednou lehotou, kde budes mat narok aj na odstupne

ono naozaj zalezi od zamestnavatela, v mojom okoli sa vacsinou dohodnu a daju aj odstupne ale teda nie je firma ako firma

bublinka1426
27. jún 2023

@bebebi vypoved dohodou neexistuje....

bud ma vypoved - vypovedna doba plus o mesiac ukratene odstupne
alebo ma dohoda k urcitemu datumu a tam moze naopak ziskat o mesiac vyssiu vyplatu (na dohodu neexistuje vypovedna doba)

narok na odstupne mas podla zakona

bublinka1426
27. jún 2023

a zvysnu dovolenku nechat preplatit ( pri dohode)
pri vypovedi moze byt dovolenka sucast vypovednej doby....

vsetko zavisi od toho, k comu pristupi zamestnavatel.

lucia147852
27. jún 2023

Dohoda o skončení PP je úplne v pohode, len si daj pozor, aby si tam mala spomenuté odstupné na ktoré máš nárok. Prvý deň čerpaj dv, zvysok si nechaj preplatiť. Potom máš nárok na podporu v nezamestnanosti. Takto by ti mala vyst maximálna

mogaa
27. jún 2023

sú 2možnosti, bud ti dá výpoveď s odstupným a výpovednou dobou alebo Dohodu o rozviazaní PP - táto je pre teba vhodnejšia, lebo môžeš získať max.podporu v nezamestnanosti.....pri dohode si daj pozor aby tam bolo uvedené odstupné a ak chceš max.dávku v nezam.tak čerpať 1deň dovolenky a ostatnú preplatiť

gelifil
28. jún 2023

@mogaa preco, ze len jeden den cerpat? aby sa jej zvysil prijem za dany mesiac, co ide do priemeru?