Výpoveď počas rodičovskej

30. jún 2021

Som na RD a viem, že môj zamestnávateľ už v septembri konci a sťahuje sa do iného mesta. Zmluvu mám na dobu neurčitú a výpovedná lehota dva mesiace. Do teraz mi nedal vedieť, že končí. Má povinnost mi to oznámiť? Čakala som, ze mi pošle výpoveď ale nič sa nedeje a pochybujem, že má bude volať podpísať výpoveď dohodou.

nafka0483
30. jún 2021

Vypoved dohodou neexistuje, bud je to vypoved alebo dohoda, lebo tie dve slova si navzajom odporuju. Moze ti este ponuknut dohodu, ty na nu nemusis pristupit, zalezi co bude obsahovat ci to pre teba bude vyhodne.
Ak nie, tak ti da vypoved, ty neries ze kedy, ty mas zmluvu stale platnu. A ked sa stahuje do ineho mesta, tak nemusi ti dat vypoved, moze ti zmluva ostat platna, mozno ma v zaujme presunut ta na tu prevadzku a po skonceni RD ti to ponukne a ked nebudes chciet, tak az vtedy ti da vypoved.

autor
30. jún 2021

@nafka0483 áno viem, že výpoveď je jednostranný úkon, skôr si myslím, že má bude držať a sama budem musieť dať výpoveď keďže je to 200km, má povinnosť oznámiť, že sa sťahuje, kde ja ho budem hľadať keď nedal ani vedieť.

autor
30. jún 2021

Nechce zaplatiť odstupné podľa mňa preto to tak rieši

nafka0483
30. jún 2021

Ved kym ta bude drzat, tak super, dobre pre teba, bezi ti poistenie a si na RD. Po skonceni RD uvidis kde ta bude chciet do prace zaradit a ak so zmenou nebudes suhlasit, tak ti musi dat vypoved on. Nebuds si musiet dat sama vypoved, on ma zo zakona povinnosti.

autor
30. jún 2021

@nafka0483 dakujem to som nevedela, že keď nebudem súhlasiť dá mi výpoveď on, nie ja.

nafka0483
30. jún 2021

Ake miesto vykonu prace mas uvedene v zmluve? Ak tam nemas - cela SR, alebo akakolvek pobocka zamestnavatela a pod. ale mas uvedene konkretne mesto, adresu a on sa prestahuje, tak moze ti ponuknut, ze upravime zmluvu a prides pracovat sem. Ale ty s takym dodatkom k zmluve suhlasit nemusis. Tym padom nevie naplnit podmienky v tvojej platnej zmluve a musi ti dat vypoved.
Moze skusat, ze ponukne dohodu - ak bude vyhodna ok, ak nie, nepodpises. Moze skusit ze ved podaj si vypoved ty, ale ukratis sa o odstupne, takze mu neostane ina moznost ako postupovat podla zakona a dat ti vypoved.

autor
30. jún 2021

@nafka0483 ďakujem

autor
8. júl 2021

@nafka0483 vieš mi prosím poradiť, minulý mesiac som mala 24,5 dňa dovolenky, dnes mi počas rodicaku prišla VP a tam 9,5 dňa, ako je možné, že mi skráti zamestnávateľ dovolenku o 15 dní? Nič som necerpala na RD som prechádzala v marci a zrazu takto.

nafka0483
8. júl 2021

Na zaklade coho vies kolko dovolenky si mala minuly mesiac? Mas vyplatnu pasku alebo nieco?
Dnes ti prisla vyplatna paska za co? Co si mala v juni zaplatene, ze ti prisla paska? Mozes tu pasku pripadne pridat? Zacierni si osobne udaje.

autor
8. júl 2021

@nafka0483 posielal mi vp kde mi písali koľko mám dovolenky, ale žiaden príjem počas rodicovskej. Povedala, že sa účtovník predtým pomýlil a nepatrilo mi toľko dovolenky. Dala som to prepočítať cudzej ekonomke. Ale ďakujem za ochotu

nafka0483
8. júl 2021

Kazdy mesiac ti tu pasku posielal? Ci si dostala len tieto dve? Urcite dobre, ze si si to dala prepocitat, pretoze dovolenka nabieha aj pocas materskej. Nedala si dost info aby sme vedeli presne na kolko dni mas narok, ale ked si dala podklady ekonomke, tak ona ti uz vypocita spravne 🙂

autor
8. júl 2021

@nafka0483 každý mesiac čo mi začal rodičovský, preto mi to nešlo do hlavy, že zrazu sa mi dovolenka o 15 dní zmenšila. A keby sa neozvem tak sa nič nerieši.

nafka0483
9. júl 2021

No teda :D nenechaj to tak, nemozes mat bez cerpania a akejokolvek vtsvetlenia zrazu menej dni.

autor
25. aug 2021

@nafka0483 ahoj, prosím ťa potrebujem radu, zajtra sa mám stretnúť so zamestnávateľom asi mi chce ponúknuť dohodu o ukončení PP. Teraz ak ju podpíšem a on sa ruší, teda mení sídlo mám nárok čo som pozerala o jedno mesačné odstupné naviac. Po trvá od novembra 2018. Čiže by som mala dostať dvojnásobok plus preplatiť dovolenku.

nafka0483
25. aug 2021

Ahoj, v pripade dohody bude platit to, na com sa dohodnete. Ak chces dostat to, na co mas narok zo zakona, tak bud musis trvat na tom aby to bolo vsetko podrobne napisane v tej dohode, alebo nech ti daju riadnu vypoved.
Nemozes podpisat dohodu a vzapati si ziadat na co mas narok podla zakona, to takto nefunguje.

Poriadne si precitaj co je v dohode napisane, lebo plati len to. Ak tam nebude spomenute odstupne, tak ho nedostanes. Takze ziadne hrrr hrr podpisovanie, pokojne si tu dohodu zober, povedz ze sa poradis s pravnikom a das im vediet ci s nou suhlasis a podpises. Do ziadneho podpisu sa nenechaj dotlacit, ani nahodou!

autor
25. aug 2021

@nafka0483 výpoveď mi už asi nedá lebo konci k 31.8, určite musím mať všetko na papieri ale správne som to pochopila, že mám nárok na dvojmesačné ak pôjdeme dohodou, viac mi nedá, skôr si myslím, že povie mesačne

nafka0483
25. aug 2021

Akoze ti neda vypoved? Ved ked nepodpises dohodu, tak nemozes ostat zamestnana v neexistjucej firme, musi ti dat vypoved.

autor
25. aug 2021

@nafka0483 ale výpovedná by mi plynula keď už nebude existovať?

nafka0483
25. aug 2021

Hmmm... no ono sa to ma robit riadne podla zakona, cize ked naplanje zrusenie k urcitemu datumu, tak musi dat ludom vcas vypovede. Ale podrobnejsie teda neviem :-/

autor
25. aug 2021

@nafka0483 ona dvom dala včas výpoveď, ale mňa čo s na rodicaku neriešila dodnes. Preto si myslím, že to chce dohodou nejako ukončiť

nafka0483
25. aug 2021

Potom si daj pozor nech je v dohode napisane vsetko to, co chces. A kym nebude nieco co ti vyhovuje, tak nepodpisuj, nenechaj sa dotlacit.

autor
25. aug 2021

@nafka0483 ďakujem pekne za pomoc, uvidím ako dopadnem. Som jediná, ktorej má dať odstupné, ostatne boli na určito, im nedala nič.

nafka0483
26. aug 2021

Daj vediet potom, pokojne si ten papier aj odfot, alebo zober a nepodpisuj hned, aby si sa mohla poradit ohladom obsahu

autor
26. aug 2021

@nafka0483 ahoj, prišla som tam žiadnu dohodu nemala nachystaný iba l, či ju podpíšem, ani zmienka o odstupnom, tak som povedala nech mi to posle na mail na pozretie keď to nachysta, tak som sama zvedavá.

nafka0483
26. aug 2021

Spytala sa ci podpises nieco co este ani nemala nachystane? :D cize netusis co ona navrhne v dohode a mas jej povedat ci to podpises... no komedia. Dobre si urobila, pokojne to potom pridaj aj sem nech na to pozrieme ci je to ok. Pripadne ti poradiem co zmenit a posles jej naspat, ze toto je moj navrh.

autor
26. aug 2021

@nafka0483 asi si myslí, že nebudem chcieť odstupné😂 nech zabudne, už som zisťovala aj výpovednú dobu musela by mi uplynut do jej ukončenia, ale keďže som nič nedostala tak smola. Veľmi som zvedavá, či sa bude tváriť, že sa jej to netýka.

nafka0483
27. aug 2021

Daj vediet ked posle, ze co za navrh dohody to je a urcite si stoj za tym na co mas narok ;)