Živnosť na rok

xchiaomi
13. sep 2021

Ahojte, som nezamestnana 8 mesiacov a chcem otvorit zivnost. Kedze teraz neschvaluju prispevky na podnikanie SZČO, tak premyslame, ze otvorim zivnost na manzela ,ktory je zamestnany TPP. Dovod? Pockame kym zase budu prispevky schvalovat a otvorim si zivnost ja a tu jeho zrusime. Ten PRISPEVOK predstavuje 3 700€, tj. 60% daju na zaciatok (2 220€) a 40% doplatia po 1 roku (1 480€). Je to pekny peniaz a postacuje na nakup zariadenia obchodneho priestoru.

Neviem vsak ako by to bolo potom , ked mi schvalia moju novu zivnost s PRISPEVKOM s tym, ze ,,kupim,,papierovo od neho nabytok, zasoby na sklade, pokladnu a vsetko zariadenie.....

Prosim stretli ste sa niekedy s takymto pripadom?
Dakujem.

ivkazba
13. sep 2021

Myslíš príspevky od úradu práce ak je niekto nezamestnaný a chce začať podnikať? Ak máš na mysli tento príspevok, tak určite by ti neschválili použitie prostriedkov na kúpu vecí od manžela. Je to jasná špekulácia a rovnako to budú vnímať aj oni.

xchiaomi
autor
13. sep 2021

@ivkazba ahoj, ano myslim ten prispevok. Uz ked som to ,,hodila na papier,, vidim to jasnejsie ze je to hlupost.dakujem

sasha10
13. sep 2021

@xchiaomi požadujú aby si zdokladovala 3 cenové ponuky a vybrala si tu najlacnejšiu, od manžela pochybujem, myslím že to bude evidentné že sa peniaze otočila v domácnosti toto neprejde podľa mňa a kolegyňa a si takto zriadovala obchodik - kancelariu a mala aj dosť ja by som povedala divne podmienky na ten nábytok... Napríklad stôl maximálna cena do 100€ čož sa samozrejme dá, ale predsa človek môže chcieť iný, lepší, drahší a nemohla. Taktiež počítač mala určenú cenu, stoličku za PC taktiež smiešnu sumu, ona si potom za svoje kupila novú, lepšiu pre chrbát teda pre ňu... A zahrnula si aj poistenie a nemala to skoro kam minút pretože mala to fakt takto stanovené nejak blbo s tými cenami... Zase poznam chlapa ten si bral náradie na stavebné práce ale pred 5 rokmi tam mal tiež že z 3 ponúk najlacnejšiu ale na stroje nedávali až take absurdné limity...

ivkazba
13. sep 2021

@xchiaomi v pohode 😉 ja to neodcudzujem, tiež som svojho času premýšľala, ako by som ten príspevok dostala a využila (keď som odchádzala z TPP a išla podnikať). Nakoniec som to prežila bez neho.

ivkazba
13. sep 2021

@sasha10 stôl do 100 eur? Tak to by som ja nezohnala. Teraz rozbieham druhý biznis, zariaďujeme kanceláriu pre 4 ľudí a stôl pod 100 eur som ani nevidela. Myslím taký, čo by aspoň trocha spĺňal požiadavky.

sasha10
13. sep 2021

@ivkazba ved práve bola zhrozená, ona musela písať súkromne o čo ide že napríklad vezme všetok nábytok od jedného dodávateľa ale ze to ma cez dotáciu a ceny ma max. take a take a už dodávateľ sa rozhodol či do toho ide za take sumy a samozrejme za take sumy to tam zariadila, vieš si predstaviť ako...

ivkazba
13. sep 2021

@sasha10 úplne na hlavu.

xchiaomi
autor
14. sep 2021

@sasha10 ahoj sasha, dakujem za informacie, vazim si to.

xchiaomi
autor
14. sep 2021

@ivkazba ahoj Ivka ano mas pravdu, tiez zacneme podnikat bez ohladu na neho.