Zníženie mzdy

ivanya
2. feb 2015

Dievcata, moze mi zamestnavatel znizit mzdu, ak odmietnem absolvovat sluzobne cesty pocas tehu?

katarinamarkova
2. feb 2015

@ivanya
moj nazor - mozno je to inak
ano moze ti kratit plat za neplnenie si prac. povinnosti, kt. ti vyplyvaju zo zmluvy
prac. cesta predsa nie je nieco, co by malo tehotenstvo ohrozovat, ved tehotne zeny denno-denne dochadzaju do prace, k doktorovi, cestuju po svete.......nie je to nieco ako dvihat tazke bremena, resp. pracovat v nepretrzitej prevadzke atd......
ak nemas vyslovene zdravotne problemy a necestujes na prac. cestu do afriky vrtulnikom, tak nevidim dovod preco odmietnut.
a ak zdravotne problemy mas, treba cerpat PN a nie chodit do prace.

ivanya
autor
2. feb 2015

@katarinamarkova ja ten dovod vidim - beriem duphaston na udrzanie, takze realne ma sluzobka ohrozit moze (v zmysle dlhsieho natriasania sa v aute). Na PN to ale tiez nevidim, mam celkom pokojne sedave zamestnanie, takze nechcem doma zostat lezat a depkovat.

eeffka
2. feb 2015

@ivanya vie tvoj zamestnávateľ ze si tehotná oficiálne? Máš služobné cesty v náplni práce?
Odmietas robiť prácu ktorú si robila doteraz bez lekárskej pečiatky o nevhodnosti ?
Nie že by som ti znížila plat,ale vyplávala iba základnú mzdu a kratila premie. Nepodavas 100%výkon,nebude 100% prémii,a je to úplne legálne.
Ak beries duphaston na udržanie,máš byť vypísaná na pnke.

janickacrazy
3. feb 2015

@ivanya Možno keby si predložila zamestnávateľovi potvrdenie, že lekár neodporúča dlhšie cesty autom v tvojom stave, tak by mal skor pre to pochopenie. Ja si myslím, že by to od neho bolo dost nefér znížit ti teraz plat, ale ako vieme život nie je vždy fér. On ti to už oznámil, alebo si to len myslíš, že by to mohol urobit?

krystalik
3. feb 2015

Vo Vašom prípade jednoznačne ísť na dlhodobú PN. Pravda, ak bábo chcete . Dnes je taká doba, že nikto na tehotné neberie ohľady. Keď sa budete lekárovi sťažovať, že sa zle cítite, nechá Vás doma.

nyusika
3. feb 2015

@ivanya to je sice fajn, ale nemozes chciet od zamestnavatela, aby ti za nizsi vykon ponukal rovnaky plat.
ano, bolo by pekne, pokial by tak spravil, ale odpoved "mam kludnu pracu a doma s abudem nudit" vyznieva skor tak, ze a teraz bacha, ja som tehotna.

ja respektujem vsetky tehotne, aj matky, ale nemozete svoj stav zneuzivat. proste nepodavas pozadovany vykon.

pokial beries medikamenty na udrzanie tehotnosti, ostan naozaj radsej doma.