Ako zvládať anémiu s predĺženou menštruáciou?
Dobrý večer prajem vždy mám 4 dni menštruáciu ale hneď ako príde moja slávna anemia hneď moja menstruacia trvá aj mesiac.
Viem že pri anémii je normálne sa cítiť zle atd. Prosim vás ako to máte vy veľmi sa už toho bojím liečim sa aj na paniku takže stresujem ako debil
Pomôžte poraďte prosim ako to zvládnuť
Ako zvládnuť. Riešiš anémiu s lekárom ?Určite máš lieky, ktoré ti pomôžu. Stresovať nemáš prečo.
Máme podobný problém s dcérou. Zatiaľ bez lekára a liekov.
@anonym_autor aky ma akoze suvis anemia s dlzkou menstruacie? Ci mam nizky hgl ci nie, menstr.je cca rovnaka a nemam silnu, aby som kvoli nej mala anemiu. Mala som na jar hgl pod 100, obvodna mi dala lieky, uz su hodnoty ok 🙏
Myslim, ze vacsi vplyv na tvoje zhorsovanie ma strach a panika.
@anonym_autor s lekárom si svoj stav konzultovala?
@anonym_0f14cc nie lebo presťahovala som sa zo zahraničia na Slovensko amleksra ešte tu nemáme
Ako zvládnuť. Riešiš anémiu s lekárom ?Určite máš lieky, ktoré ti pomôžu. Stresovať nemáš prečo.
Máme podobný problém s dcérou. Zatiaľ bez lekára a liekov.
@anonym_dfea96 zatiaľ nejaká nemám na Slovensku ale v zahraničí bolo povedané anemia
@anonym_autor aky ma akoze suvis anemia s dlzkou menstruacie? Ci mam nizky hgl ci nie, menstr.je cca rovnaka a nemam silnu, aby som kvoli nej mala anemiu. Mala som na jar hgl pod 100, obvodna mi dala lieky, uz su hodnoty ok 🙏
Myslim, ze vacsi vplyv na tvoje zhorsovanie ma strach a panika.
@euka210 aj to je možné áno
Ako zvládnuť. Riešiš anémiu s lekárom ?Určite máš lieky, ktoré ti pomôžu. Stresovať nemáš prečo.
Máme podobný problém s dcérou. Zatiaľ bez lekára a liekov.
@anonym_dfea96 stresujem preto lebo sa bojím že sa mi môže niečo stať že toľko krvacam už.
Keď moja anemia je pod kontrovolov že som v poriadku krvné testy sú ok tak moja menstruacia je normálna a teraz zase toto nl vážne neviem….nebladzem už stoho a áno bojím sa veľmi
@anonym_dfea96 zatiaľ nejaká nemám na Slovensku ale v zahraničí bolo povedané anemia
@anonym_autor A ako dlho si na Slovensku? Vies s tymto ti tu nikto nepomoze. Toto chce odborne vysetrenie a nie hadat od buka, pritom ma kazda iny organizmus, co pomoze/co viac uskodi. Cim skor vyhladaj lekara, pretoze to co tu plati na ine nemusi na teba a naopak. Taktiez nevies, co vsetko ti lekar diagnostikuje. Takze miesto mk chod co najskor k dr.
@anonym_autor aj berieš nejaké lieky? Skús si nasadiť železo a kyselinu listovú,kúpiš aj bez receptu.. ale ja nemám pocit,že anemia nejako ovplyvňuje dĺžku a intenzitu krvácania.. Skôr keď stracas veľa krvi si anemická.
Normalne si kup zelezo, jedz potraviny, ktore ho obsahuju a hotovo. Ja som zas pri anemii mala pocas ms velmi zrychleny tep, stavy podobne ako pri uzkosti. Bolo to kvoli nizkemu zelezu.
myslim, ze to mas pomylene, predlzenu menstruaciu nemas z anemie ale naopak. problem je predlzena menstrucia (treba zistit preco) a kedze dlho krvacas mas anemiu (ta sa da tiez liecit) len hold treba vyhladat lekarov a riesit svoj zdravotny stav a nie vyplakavat na soc sieti...
@anonym_autor ja pol roka uzivam globifer a konecne som sa dostala na dobru hladinu. Ze zelezo mam uzivat len pri menstruacii

@anonym_autor s lekárom si svoj stav konzultovala?