icon

Klaudikačné bolesti končatín

avatar
symma139
30. aug 2014

Ahojte, čo sú to klaudikačné bolesti? majú to ľudia s ischemickou chorobou ciev dolných končatín, príčiny môžu byť rôzne, od porúch srdca, cez trombózu a iné obliteračné ochorenia ciev. Pacienti pociťujú slabosť pri chôdzi (rôzne trvanie bolesti, v rôznom čase, niekedy áno niekedy nie) až musia zastaviť.

Pozorujem tento problém odkedy užívam HAK. Možno je to spôsobené aj tým, keďže HAK zvyšuje zrážanlivosť krvi a tým pádom prispieva k vzniku zrazením.
Stáva sa mi to asi 3x do týždňa, s pocitom akoby ťažkých nôh, že nevládzem chodiť, ale vždy si poviem,že to musím prekonať a prejde to po chvíli
má niektorá podobný problém ???

avatar
janickacrazy
•
30. aug 2014

@symma139 Ja taký problém síce nemám, ale neuvažovala si o zmene antikoncepcie? Podla mna to može byt dost nebezpečné a netreba to podcenovat. Ja som tiež prestala brat HAK, lebo mi nerobila dobre a cítim sa ovela lepšie teraz. Myslím, že ti asi nesadla.

avatar
symma139
autor
•
30. aug 2014

@janickacrazy a ty si mala aké problémy s HAK?

avatar
janickacrazy
•
30. aug 2014

@symma139 Bola som stále unavená a po dlhšom čase užívania HAK prišla nechut na sex a tak celkovo som sa necítila fit. Najskor som nevedela čím to je a kým som na to prišla tak to nejaký čas trvalo. Ked som vysadila tabletky, začalo sa to zlepšovat.

avatar
aristka
•
30. aug 2014

neviem koľko máš rokov ,ale klaudikačné bolesti sa objavujú pri obliterujúcej ateroskleróze ciev dolných končatín ,deje sa to pri pokročilej ateroskleróze tj u ľudí ,ktorý majú dlhodobý problém z vys .cholesterolom a dochádza k zúženiu ciev a tým znemožneniu prietoku krvičky tzv ischémiou .....postihnuté cievy môžu byť v hocktorej časti tela a rôzneho stupňa .....určite pred nasadením hak ti boli robené hepatálky a tým pádom aj cholesterol ,neviem či sa liečiš na cholesterol .....takže ak máš problém treba čím skôr navštíviť lekára ,keďže môže ísť o zápal žíl ,ktoré sa prejavujú bolesťou ,začervenaním ,možným opuchom končatiny ,môže ísť o žilovú trombózu ,ktorá má veľmi podobné príznaky ,určite by som návštevu lekára neodkladala...