Vaše skúsenosti s hysterektómiou
Na buduci tyždeň ma čaka tato operácia. Ako ste to žienky zvladli? Ja mam neskutočny strach. A ako to bolo aj po intimnej stranke po tejto operácii? Hanbim sa na to opytať lekara. Budu ma operovať rezom cez brucho a odstrania mi aj vaječniky.
pohoda ,ja to mam laparo..a neskutocne sa mi odvtedy dobre zije...nic ziadnu bolest som necitila ani po operacii ...lezala som tam 5 dni a nikdy nic nezabolalo.Lutujem len ze skor som do toho nesla,mohla som si usetrit roky trapenia No a lekar mi ozrejmil ze po pol roku treba cvicit a manzel je ten kto je napomocny lebo svaly treba trenovat zvnutra.
Ahoj, mojej mame a dvom kolegyniam robili presne tak isto. Rezom cez bruško. Všetky tri mali zhubný nádor, všetko chirurg vybral a všetkým trom sa darí dobre. Jediné, načo si dávajú pozor, je opúchanie nôh, nosievajú sťahovaciu pančuchu. Bolesť po operácii zvládli normálne.
pozri si tu príspevky do témy hysterektómia. tak je toho, nechce sa mi ti rozpisovať. keďže prídeš o vaječníky, čaká ťa rýchly nástup na klimaktérium(za niekoľko dní po operácii). po intímnej stránke po "iba" odstránení maternice sa nič nemení, v klimaktériu si úbytok hormónov urobí svoje...viac som k tomuto písala v téme hysterektómia.

Mna na tuto operaciu chystali (nakoniec urobili inu) a lezala som na izbe so samymi zenami po hysterektomii a za mna teda najhorsie je prezit tu bolest, tie cca prve 2 tyzdne. Ked sa to zahoji tak potom uz vsetko bude dobre 👌 ale ta bolest bola teda exkluzivna 🙈 vsetky sme tam stonali ako na smrtelnej posteli, hadice z brucha, jaaaaj zle 😬 Ale rychlo sa to hoji! Chvalabohu 😊