11 mesačný chlapček odmieta papať

erika88l
6. dec 2017

Ahojte..Mamicky prosim Vas je tu niekto kto mal podobny problem ako my??Nas chlapcek uz asi 2tyzdne nechce poriadne papat..pred tym nebol vely kedak ale teraz vobec nechce jest..Uz papal aj stravu ktora nebola pomoxovana len tak popucena vydlickou..ale zacala som mu zasa mixovat lebo si myslim,ze ho bolia dasna (ma uz 6 zubkov ale asi sa mu tlacia dalsie) velmi skripe zo zubkami..dnes nechcel uz ani mliecko inokedy aspon toto spapal..v noci papa mloecko 3x aj 4x od kedy nechce papay cez den..uz som zufala..nie som tip mamky co mu da hocico..varim mu zvlast,trapim sa s tym a kazdy den vsetko ide do kosa..uz som skusala aj nase mu dat ale nechce ani to..je hravy,zatial neschudol ale velmi vela sa chce mojkat a byt na rukach..poradte co ste robili vy??dakujem

ludinka
6. dec 2017

Ahoj, nas syn ked mu isli zuby tiez nic nejedol....trvalo to az kym sa mu neprerezali,predtym pekne jedol aj maso zeleninu....nastastie som ho este kojila,takze nejake ziviny mal,ale dost vtedy schudol a bol aj strasne bledy -sme sa onho bali. Akonahle mu zuby vysli vsetko sa dalo doporiadku.
Takze moja skusenost je len to vydrzat.

silverrko
6. dec 2017

@erika88l bud ide choroba alebo zubky nic ine to nie je.

silverrko
6. dec 2017

@erika88l skontroluj mu usta ci nahodou nema afty lebo tie treba liecit a boli to deti vtedy nejedia tiez 2tyz je uz dost isla by som k lekarke

ludinka
6. dec 2017

@erika88l este by som poradila nepodlahnut panike a neucit ho na sladke...mne tak samozrejme vsetci radili,aby aspon nieco zjedol. Ale chut sa mu vratila sama😉

daja07
6. dec 2017

@erika88l praveze kusky pomahaju dasnam aj zubom. Pomasiruju dasna a zubkom sa ide lahsie von. Stale skusat davat jest ako doterz. Kolko zje, tolko zje. Nenahradzat to nicim, len aby cosi zjedol. To je “cesta do pekla”. Ale to peklo budes mat ty, lebo bude vymyslat a jest somariny. Treba len vydrzat. Az sa zuby prerazia bude lepsie. A hoci aj vynech cez den nejaky chod, tak od hladu nezomrie. Moze trosku pochudnut, ale treba to sledovat. A tak ako radili vyssie pozriet aj ci niesu afty, pripadne ak to dlho bude trvat tak zistit ci nie je anemicky. Drazim prsty. Zuby su hroza

annamari4
6. dec 2017

My sme toto mali tiež, malá nikdy nebola veľká jedacka , ale prišiel čas že začala jesť minimálne a mlieko tiež ju nejak nebrali, vždy som čakala že raz ju to prejde, neprešlo ani keď prešli zúbky,ani po žiadnej chorobe, má tri roky chodí do škôlky a tam s ňou bojujú tiež, doktorka vraví, že sú takéto deti čo vyrastú na ničom,vypije kakao, slepačí vývar zje, ryžu a možno cestoviny..minimum všetkého.vela múdrych mamičiek mi tvrdili že hento toto,že ju zle krmim že je to moja vina,od kedy máme malého viem že to nie je moja vina,ten zje všetko,na všetko má chuť.pri nej to tak nikdy nebolo🤔 od úplne malinká.drzim päste.snad nebudete náš prípad.👣

chrumka84
6. dec 2017

Ja by som prestala vyvarat uplne zvlast, ale prisposobila varenie jemu. Menej solila, bez korenia, ochutene uz znesie. Ak nie ste zvyknuti k jedli zeleninu, tak na pare uvar zeleninux Jedla by som spolu s nim. Teda spolocne ranajky vsetci, obed s Tebou alebo spolocna vecera. Nech vidi jest Vas. Nechala by som ho sameho ochutnavat kolko chce. Pozri si metodu baby led weaning.
Prvu dcerku sme krmili standardne, pasirovane a neskor kusky. Vzdy jedla malo. Teraz zje normalnu porciu, ale je prieberciva, zeleninu vobec (ani varenu, resp. nesmie ju byt vidno), ovocie len zo tri druhy.
Synceka od pol roka krmim blw. Zo zaciatku su to male mnozstva, co jedol, ale teraz v 1,5 roku spapa normalnu detsku porciu. Papa vsetko, aj ked vsetko este neochutnal. Varime relativne zdravo (nie tak moderne bio eko), nevyprazane, rybu. Papa zeleninu, ovocie. Papa sam. Aj polievku.
Nevravim, ze by nebol jedak aj tak, ale urcite by dcerka bola vacsia jedacka, keby ze sa ju nesnazim krmit, ale iba naucit, ako sa je.

clovek123
6. dec 2017

@erika88l ahoj ja som toto iste mala zo synom do roka v pohode jedol a po roku z ničoho nič odmietal jesť. Dokonca keď som niečo chcela do neho dostať tak to vyvrátil. Mali sme za sebou všelijaké vyšetrenia a všetko bolo ok. Bola som rada keď mi aspoň suchý rožok zjedol. Takto sme fungovali škôlke nechcel tam chodiť lebo ho nútili tam jesť. Trpezlivosťou a rokmi sa ako tak rozjedol. Nech vám doktorka porobi vyšetrenia a keď bude všetko ok. Tak len trpezlivosť a tešiť sa z každej lyžičky čo ti zje.

nenabaja
6. dec 2017

Ahoj, podla toho, co popisujes, mu naozaj asi idu zubky. Nas najmladsi jedaval rad, ale vzdy ked mu isli zuby, prestalo mu chutit zo dna na den a obcas okrem trochy polievky nezjedol cely den nic. A v kuse na rukach, samozrejme. Chce to trpezlivost, skus mu davat tie chladive hryzadla ak ma zaujem. Jest nenasilne ponukaj, aj ked nechce.Plus nam to trosku pomohli zmiernit aj kvapky camilia, jedny z mala su bez chemie, kedze nejake anesteticke gely som mu nechcela davat.

miriam108
6. dec 2017

@erika88l Ahoj my sme na tom podobne. Mávame odbobia kedy všetko krásne papáme a akurát teraz prechádzame obdobím, že nič nejeme. Ani ovocie, ani jogurt ani polievočku, omáčky. Nič len ráno a večer mliečko. Z každého čo jej ponúknem tak štyri, päť lyžičiek. Idú nám zuby. Vždy keď nám idú zuby, dobré dva týždne varím a vyhadzujem. Už bojujeme piaty deň. Radila som sa aj s pediatrom, že musíme vydržať. Naozaj ono to prejde samé, len treba mať pevné nervy. 😉

lienka875
6. dec 2017

Moj drobec tiež podobne,nikdy nebola veľká jedacka ale po roku sek a nechcela nič,kojenia stále, vyšetrenia v poriadku, nechudne, prospieva a neobsedí ani minútu, prestala som jej zvlášť variť a skôr prispôsobila naše jedlo jej, blw funguje, proste jedlo musí sama jesť, nemôžem do nej nič nasilu,lebo sme skončili... Aj rizoto zobka zrnko po zrnku, sedí pri tomto hodinu,ale zje. Nie sú to ktovie aké porcie ale je aspoň niečo. Strava je,dovolím si povedať, dosť vyvážená a pestrá, takže nič jej nechýba. Musim odolávať tlaku okolia-svokry, ktorá by jej dala tabuľku čokolády aby jedla. A takto bojujeme každý deň a ja sa teším z každého kúsku čo zje. 🙂

rucka77
6. dec 2017

Podľa mňa mu to ešte zúbky tak mu veľmi nechutí. Alebo naňho lezie nejaká choroba. Možno by nebolo na škodu zájsť s ním aj doktorke aby sa vylúčili všetky ostatné veci ak sú to tie zúbky 🙂

1988majka
6. dec 2017

Skus sa poradit u poradkyn na stranke co jedia zdrave deti (facebook alebo www stranka) moze to byt len prechodne pri zubkoch alebo choroba ale mozno je nejaky celkovy problem so stravovanimj. Ale do roka sa s tym netreba stresovat ak babo dobre prospieva pribera.

zdenkatv3
7. dec 2017

tiez by som povedala, ze to bude sposobene zubkami, no radsej by som si zasla k doktorke, nech sa to aj potvrdi. A potom ti asi neostane nic ineho, ako toto hnusne obdobie nejak preckat :(