3 týždne po sekcii, neznesiteľná bolesť a zápal

mijka58
9. feb 2022

Ahojte, je tu nejaká gynekologička ? Som tri týždne po sekcii v pondelok som bola u dr predpísal mi antibiotika a odporučil mi kúpiť octanovú masť. Masť mi to len zhoršila, dnes som začala s betadine. Zajtra budem musieť opäť volať gyn keďže sa rana neskutočne zhoršila prikladám foto.
Myslíte že budem musieť ísť na chirurgický zákrok, veľmi sa toho bojím.
Prvá foto zo včera, druhá z dneska

e1i
9. feb 2022

@mijka58 vyzera a je to nahnisane, asi bude treba to vycistit. Ja by som mozno aj na pohotovosť aspon zavolala a poradila sa ci to pocka do rana

miskamicha
9. feb 2022

@mijka58 nie som.sice gynekolog.... ale vyzera to na mahromadenie hnisu.. stehy boli samovstrebatelne alebo si bola vyberat? Ten hnis treba vypustit a odobrat kultivaciu a ATB nasadit cielene podla vysledku

katie253
9. feb 2022

@mijka58 išla by som na pohotovosť radšej

tani777
9. feb 2022

Octanovu mast na ranu po sekcii? 🤦‍♀️ To co za dr..no,v ramci sestonedelia ak je nejaky problem,treba ist do porodnice,kde si rodila..ak to nemas daleko,chod tam,idealne aj este dnes,ak sa Ti da..vyzera tam byt hnis..ak sa Ti neda dnes,tak zatial betadine a potom zajtra chod,alebo aspon zavolaj,co Ti povedia..

mijka58
autor
9. feb 2022

@miskamicha bola som vyberať tie oceľove

mijka58
autor
9. feb 2022

@tani777 dva dni som si to mastila že aby mi to odpuchlo ale len sa to brutalne zhoršilo

mijka58
autor
9. feb 2022

@e1i je to nevydržateľna bolesť ako keby som bola čerstvo po sekcii

evka258
9. feb 2022

@mijka58 skus tu pohotovost, aspon zavolaj. Octanova mast, ja neviem, to sa mi nezda vhodne...

lucmirka124
9. feb 2022

@mijka58 mala som to takto, mne to potom puklo a hnis vytekal, neviem ci tam mas este stehy? Osetrovala som to betadinom, a na to sme davali ICHTOXIL ciernu mast, Moja mas to zapalene, na toto treba ATB, octan tam nedavaj, ichtoxil mozes cez jazvu, riadne nech to taha hnis vonku, octan co viem na rany moc nieje, mas to aj horuce?

e1i
9. feb 2022

@mijka58 nečakaj chod na pohotovosť

pinkgirl
9. feb 2022

@mijka58 neváhaj a choď späť do pôrodnice kde si rodila alebo na urgent na chirurgiu - nech ti to dr ošetrí, vyčistí. Octanovu masť radšej nie. Mne sa zle zrastala rana po sekcii, mala som drenaž a dali mi na to domov Višňovského oleobalzam - da sa kúpiť v lekárni, je to zarabany prípravok z je účinnejší ako Ichtamolova masť. Ja som si s ňou ranu 2x denne prelepila a krásne sa to zahojilo.

mijka58
autor
9. feb 2022

@lucmirka124 nemám tam stehy, mam to horuce a celkovo mam už 4 dni vysoke horučky do 39, tu čiernu masť mám tak si idem hneď natrieť, to ma ani nenapadlo. Antibiotika beriem teraz 2 deň

senta_sofia
9. feb 2022

@mijka58 ked mas take teploty, aj lieky uz a nelepsi sa to, chod radsej na urgent, nech nechytis nejaku otravu krvi. CRP ti robili? Sono?

marienkakf
9. feb 2022

@mijka58 horúčky už 4. deň? Už mala byť kultiváciu na svete a cielene ATB nasadené..nie vždy pomôžu ATB "naslepo" naordinované..išla by som rovno na pohotovosť. Teraz.

lucmirka124
9. feb 2022

@mijka58 moja no viem co prezivas, drzim ti palce nech ti je cim skor lepsie,,ono mne to na 0,5 cm proste puklo a lial sa hnis, vies ono dobre zeny radia, mne potom z toho vyter zobrali a dali podla toho ATB, fakt je to nebezpecne nevahaj ist dr,, riadne ichtoxil na gazu daj a priloz nato, mozno by som to kus chladila dakym studenym obkladom kolo jazvy, aby ti to stiahlo kus teplotu z toho a nemala take bolesti

aliaray1
9. feb 2022

@mijka58 na pohotovost ihned by som sla. Nesnaz sa si teraz sama pomahat, uz tam mas hnis a horucky.

katie253
9. feb 2022

@mijka58 už po troch dňoch s horúčkami 39, si mala ísť dnes na pôrodnicu. Aj mne povedali, že počas šestonedelia, ak by niečo bolo, mám prísť tam....
Toto nie je sranda, ak sa ti to brutálne zhoršilo a máš veľké bolesti, sadaj do auta a choď, prosím ťa, hneď teraz ak si ešte nešla....

didi2102
9. feb 2022

@mijka58 chod hneď na pohotovosť !!! tam ti pomozu nečakaj na gyn

mijka58
autor
9. feb 2022

@senta_sofia sono mi robil v pondelok tiež bral krv, utorok nasadil antibiotika

mijka58
autor
9. feb 2022

@lucmirka124 mne to puklo pred pol hodinkou ako som sa prezliekala do pyžama, obrovský zápach a to čo zo mňa vyšlo behom pár sekúnd až mi zle prišlo dole nohami tiekol hnis s trochou krvy teraz to len kvapká ako voda z kohútika

pinkgirl
9. feb 2022

@mijka58 ráno choď určite do pôrodnice alebo na chirurgiu - nech ti to odborne vyčistia.

hlubik
9. feb 2022

@mijka58 mozeš dostsť sepsu

mijka58
autor
9. feb 2022

@pinkgirl pôjdem hneď ráno

janage
9. feb 2022

@mijka58 ja nie som zástanca pohotovosti a urgentov,ale toto podľa mňa na urgent je. Načo ideš čakať do rána. Treba vyčistiť hneď, máš vysoké horúčky. Nemuseli ti ATB zabrať a ako baby písali môže hroziť sepsa. Ja som pri hrdle za 3 dní mala CRP skoro 200.

gionella
9. feb 2022

@mijka58 neodkladaj to do rana 🙏 treba to vyčistiť hneď

didi2102
9. feb 2022

@mijka58 preboha chod okamžite keď ti to prasklo

mikadooo
9. feb 2022

@mijka58 je tam hnis... Ja by som asi šla na pohotovosť keď gynda toto rieši mastičkou. Aspoň budeš mať druhý názor. Ak tiež poradia len maste, tak asi treba čakať, ale fúha, no, ja by som skúsila tú pohotovosť ak to s babenom nejak zvládnete...

sabinka022
9. feb 2022

@mijka58 Ahoj,ja som dr. Toto je urcite na navstevu dr. Znovu odobrat krv,mrknut na zapalove markery a krvny obraz. Podla toho ako to dopadne bud hospitalizacia a ATB i.v. alebo ATB na doma. Treba nasondovat ranu a vypustit co tam je + preplachnut peroxidom. Mozno zaviest dren, to uz podla nalezu osetrujuceho dr. Inak si daj aspon Paralen aj ked kojis,nevadi. Dalej podkladat ranu suchou gazou a casto sprchovat a vetrat. Lokalne vhodne napr Betadina. Kazdopadne necakaj a chod.

janage
9. feb 2022

@mijka58 zavolaj do pôrodnice priamo na oddelenie, vysvetli, spýtaj sa či máš ísť tam ak nie nech ta nasmerujú napr.chirurgia. Nečakaj do rána

e1i
9. feb 2022

@mijka58 išla by som na pohotovosť, momentálne to ams otvorenu ranu, hnisajucu a horúčky. Vyssie ti aj dr píše nečakaj a choď