49 deň a MS nikde. Tehotenstvo vylúčené

julka828
6. jún 2019
Ahojte. Prosim vas mam taky problem posledne 2 cykly si menstruacia robi co chce. Minuly cyklus som pripisovala meskanie tomu ze som brala antibiotika tak ze reku preto sa omeskali a prisli az na 47 den. Normalne mavam pravidelny ale 35 dnovy cyklus. No je prosto pravidelny ziadny problem. No tento cyklus zas meskaju este vzdy neprisli dnes je uz 49 den. Nechapem co sa deje. Najhorsie ze buduci tyzden ideme na dovolenku a nechcem ich tam mat. Kazde rano s napatim cakam ci uz konecne prisla. Stalo sa to niekomu resp preco sa mi mohol takto rozhadzat cyklus ? Ku lekarke pojdem az po dovolenke ak dovtedy nepridu. Zatisl len potrebujem radu cii sa vam to niekomu az takto "pokazilo"
nellita
6. jún 2019
@julka828 ja si myslím ze 35 dňová menzes nie je ôk pravidelná je 28 dňová a co sa týka že už 49 deň nemáš menzes išla by som hneď Dr a nie čakala ono to môže mať rôzne príčiny napr. Štítna žľaza, nečakala by som. V poriadku to nie je
janickacrazy
6. jún 2019
@julka828 podľa mna je to stres z dovolenky, nechceš ju tam mať, ale telo je v strese, takže ju dostaneš až na dovolenke, ked sa uvoľníš, ja to tak mám vždy, ako naschvál a ani injekcie na oddialenie mi nepomohli, mávam tiež dlhšie cykly
hennyinnsbruck
6. jún 2019
@nellita aj 35 dňovy cyklus je ok.. Ono to ma názov nejaký takýto dlhší cyklus.(už neviem aký) ale keď je ovulacia je to ok. Mam tiež 32-36 dňový..

Ak si doteraz nemala problémy tiež si myslím ze to bude Stress..
andreal1
6. jún 2019
Mala som rozne problemy s menstruaciou avsak mne chodila zase dost casto.. lekarka to pozorovala dva tri mesiace. Myslim ze by si mala ist k doktorke pred dovolenkou aby ta tam nezastihlo prekvapenie s velkou intenzitou a bolestami kedze uz takmer 50 dni nic. V poriadku to iste nieje. Snad len drobnost 😉
cypkoo
6. jún 2019
Mala som podobný problém, doktorka mi zistila zvýšený prolaktín. Menštruácia chodila niekedy s omeškaním, niekedy mi úplne vynechala a prišla až na ďalší mesiac. Potom som mala ešte obdobie, keď som priveľa cvičila a držala prísnu nízkosacharidovú diétu, vtedy som menštruáciu stratila úplne.
nellita
7. jún 2019
@hennyinnsbruck píšu síce ze medzi 21 a 35 ale podľa lekárov 28 dňový cyklus je normálne mat, ja som mala raz 21 raz 30 raz 28 raz 35 a zaver bol, po chodila som po lekároch, mne samej sa to nepáčilo, že štítna žľaza rozhadzuje cyklus a ak ma stále 35 podľa mňa to nie je úplne ôk, ale píšem len svoje skúsenosti ja by som šla k Dr už davno
hennyinnsbruck
7. jún 2019
@nellita tak asi čo lekár to názor. Ja som bola na komplet vyšetrení pred par rokmi, hormonálny profil super, ovulacia na 20 den, všetko pohoda. Co a načo majú lekári riešiť 🤷‍♀️
julka828
autor
7. jún 2019
@nellita doktorka vie ze mam pravidelny 35 dnovy cyklus neriesili sme to nikdy lebo to bolo v poriadku. Dokonca aj ked sme chceli babo podarilo sa okamzite na prvy pokus. Ze prosto je pravidelna no nie 28 dnova 🙂 len nerozumiem co sa deje teraz posledne dva cykly
julka828
autor
7. jún 2019
@hennyinnsbruck ale ja nemam ziadny stres ani predchadzajuci cyklus som nemala mat z coho stresy a tiez prisla tak nejako neskoro 🙂 cize to asi bude nieco ine. Ja len ci niekto nemal nieco podobne. No teraz zvazujem ze ozaj nebudem cakat do dovolenky ale zrejme by bolo lepsie ist cim skor
hennyinnsbruck
7. jún 2019
@julka828 no daj sa vyšetriť keď nemáš stresy a zrazu ti hapruje ckylus... Ci pred dofcou alebo po to je na tebe... Ak ti aj pichnu vyvolávacku ms príde asi až za par dni🤔 budeš ju mat na dofce..😔
julka828
autor
7. jún 2019
@hennyinnsbruck och no ved prave ze ked pojdem tak urcite mi pichnu a budem mat rovno na dovolenke. Ale co ak nepojdem a naozaj tam nastane nejaka komplikacia... trochu sa bojim a neviem co mam robit. Do toho mam este problem so zubom vcera mi vyberali nerv cize veselo.
hennyinnsbruck
7. jún 2019
@julka828 nemyslím žeby komplikácia nastala okrem bolestivej ms (aj to nemusí)....
Ešte aj zub? No paráda 😱🙈🙈.. Ale ten sa rýchlo zahojí keď nerv je vonku. 😉✊✊
julka828
autor
7. jún 2019
@hennyinnsbruck no to som si aj ja myslela 😃 ze ked nerv vonku tak vlastne nie je problem. Ale bojim sa ze ci tam nieco neostalo a preto mozu nastat nejake probleny. Ale musim mysluet trochu pozitivnejsie ze snad je to dobre urobene aj na prvykrat. Len som si tu citala diskusie o tom a dievcata tu teda pisali take veci co sa im stali po vybrati nervu ze som teda trochu zlaknuta ze to snad nie je moj pripad
hennyinnsbruck
7. jún 2019
@julka828 ale prosím ta nečítaj 🤣🤣🤣 samozrejme sa stať môže hocičo ale na také netreba ani len myslieť 😉
julka828
autor
7. jún 2019
@hennyinnsbruck hej potom si tiez povedala necitaj ine pripady ale ver ze teba sa to netyka 😃 len sa proste zrazu clovek zamysli ze vsetko naraz no a hlavne pred tou dovolenkou 🙂
janickacrazy
7. jún 2019
@julka828 tešíš sa na dovolenku, aj pozitívny stres je stres, aj ked ti to tak vobec nepríde, ja to mávam každý rok pred dovolenkou, vždy dostanem mrchu cez dovolenku, aj ked vobec nemám dostať, inak cez rok mám pravidelný cyklus
julka828
autor
7. jún 2019
@janickacrazy no mohlo by natom nieco byt lenze minuly cyklus bol tiez dost dlhy a vtedy som ani nevedela ze na dovolenku pojdeme. Cize si nemyslim ze toto to az tak velmi ovplyvnilo. Je to nejake zvlastne. Minule som skonstatovala ze nech vyberiem akykolvek termin tie kramy sa proste poposuvaju tak aby vysli akurat vtedy 🙂 len potom sa nebudem moct kupat pretoze ja tampony neviem nechcem nemozem pouzivat. Neviem sa prekonat
janickacrazy
7. jún 2019
@julka828 no tak to máš teda dosť blbé potom, ja ich tiež nemám rada, ale tak raz za rok sa prekonám nejak a používam len tie s tým aplikátorom, to sa dá
simca06022011
7. jún 2019
No ja neviem, uz by som bola davno u lekarky, hlavne ked sa blizi dovolenka. Teraz co.. vyvolavacku ak ti pichne, menzes moze prist az do 7 dni ci ako... cize akurat na dovolenku. A kedze mas problem s tamponmi (??), tak ja by som sa zblaznila 😃DD Kedze si mala aj minuly cyklus dlhy, tak uz ta iste budu musiet vysetrit co sa deje, to nemusi byt iba stres.
janickacrazy
7. jún 2019
@simca06022011 no vyvolávačka už veľmi nepomože, lebo aj tak budúci týžden už ide na tú dovolenku, takže aj tak aj tak dostane asi počas nej, ja som po vyvolávačke dostala až po 6 dnoch
simca06022011
7. jún 2019
@janickacrazy a co ine pisem? 🙂))
janickacrazy
7. jún 2019
@simca06022011 no ved to, ale teda moja dr. je taká, že keby som k nej prišla v takej situácii, tak by mi tú vyvolávačku pichla a ja som povedala, že nikdy viac si to nedám, mne bolo po nej hrozne zle a rozhádzaný cyklus už úplne som potom mala, ja osobne by som počkala na prírodu
julka828
autor
7. jún 2019
@janickacrazy no len kedy sa ta priroda rozhodne to netusim 😃 je to cudne urcite tam nejaky problem bude. Minule som si myslela ze fakt len kvoli antibiotikam a chorobe sa mi posunulo no teraz som bola zdrava a nebrala ziadne tablety a aj tak
julka828
autor
7. jún 2019
@simca06022011 no ja sa tiez asi zblaznim.... neviemco mam v sebe taky blok voci tym tamponom. Porodit dieta to hej ale dat si tam tampon to ani za svet 😃 nechapem samu seba ale tak to proste je. No mam to tak divne v hlave nastavene
janickacrazy
7. jún 2019
@julka828 nemusíš mať vobec žiadny problém, ja som nemala mrchu 4 mesiace, ked som sa odsťahovala do zahraničia a nič mi nebolo vobec, proste len zmena života
julka828
autor
7. jún 2019
@janickacrazy a to ti co potom normalne zrazu prisla ? 🙂
janickacrazy
7. jún 2019
@julka828 áno, potom prišla normálne, nemala som možnosť ísť na gyndu, bolo to už dávno, neboli sme vtedy ešte v EU, bola som v Anglicku
julka828
autor
7. jún 2019
@janickacrazy no aj tak je to trochu zvlastne ze na 4 mesiace "vypadla" a nasledne si ju uz zas mala normalnu a pravidelnu ?
janickacrazy
7. jún 2019
@julka828 áno, následne chodila dalšie roky normálne pravidelne ako keby sa nechumelilo
julka828
autor
7. jún 2019
@janickacrazy zaujimave. No dobre dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli