Absolvovali ste odstránenie maternice v Trnave?

materska
25. jan 2020

Ahojte, čaká ma operácia - odstránenie maternice. Absolvovali ste to niektorá v Trnave? Akí sú tam operateri? Ako to celé prebieha a aký je po operačný stav? Ďakujem za každý príspevok.

hrasocek12
25. jan 2020

@materska ahoj ja som sice bola na laparoskopiu vajecnikov ale lezala so mnou zena co jej brali maternicu.. Bola tam dokopy 4dni a potom na 5ty den sla domov a rezali jej dost velku ranu dole pod bruskom, volali sme to usmev 😋 prisli sme rano na 7mu a prehliadli nas a odobrali krv, dali nas na izby, prezliekli sme sa a mali sme obed a veceru dietnu, urobili nam vysetrenia ktore potrebovali .. Vecer sme dostali klistir, tabletku uz nepamatam ako sa volala a na druhy den rano nas kontrolovali na tej vizite, jest nam uz nedali nic, len pohar vody aj to minimalne, ona sla na vybratie maternice o 10tej a ja o 10:55 na laparoskopiu po nej.. Ked prenu o tej desiatej prisli ze ide uz na stol tak ju dali do postele, obviazali nohy a zaniesli do suterenu tam si vyzliekla ich kosielku ktoru nam dali pri prichode kazdej a dali jej taku sietku na vlasy a priesvitne zelene taky ako plast ktory bol vzadu roztvoreny a vpredu cely a vysla normalne hore na ten stol pichli anesteziu, dali jej ten plast dole a potom uz rezali a vyberali von maternicu.. Pre mna prisli o 10:40 aby som sa pripravila, cize tiez to iste dala som si dole kosielku ich, dali mi ten plastik a ciapku pichli mi nieco do zadku neviem co to bolo ale vraj to pichali aj jej 🙂 ja ked som prisla a som sa prezliekala pri dverach som videla ako ju sili, vypisovali ukoncenie operacie a prebudzali ju, dali z nej dole ciapku a plast a holu ju potom nalozili naspat do postele, prikryli ju termofoliou, dekou, paplonom a odniesli hore na 24hod pozorovanie...hned som sla ja, u mna to prebehlo tak isto len mna nerezali a ulozili ma hned na posteli vedla nej.. Ako bolesti mala hrozne, stale plakala a aj ze je jej zima ale davali jej morfium a to jej pomahalo, plus pit ani jest nedavali, cize sme boli smadne a hladne ale davali nam infuzie tak sa to dalo prezit, len pery sme mali suche velmi a stale take sucho v ustach.. Sestricky stale nas chodili kontrolovat celych 24hod,vzdy jej tu ranu zasitu kontrolovali co sme boli na tej izbe, dost z toho prespis lebo budes mat narkozu v sebe...aj tie lieky proti bolesti uspia dost.. Na druhy den po operacii k nam prisli studenti a nas obliekali do ich kosielok cistych a ze sa mame postavit uz samozrejme ona sa nevedela sak mala velku reznu ranu a este narkozu v sebe ale prisli o hodinu skusit znova, troska sa s nou presli a dali nas na svoje izby 😊 museli sme na obed sami ist po svojich, dostali sme obed dietny ktory nam nechutil vobec, neboli sme hladne ale skor ubolene najma ona 😢 ale ona mala velmi prisnu dietu, len vyvar taku vodu a vsetko uplne riedke kvoli reznej rane 😪 bola stale hladna ale vydrzala to..vecer sme sa boli osprchovat ako sme vladali a prezliect sa do svojich kosielok, sli sme pomalicky spolu.. na ranajky sme sli pomalicky spolu uz sa jej lepsie chodilo ale bolesti mala stale ved ju rezali ale uz vladala chodit lepsie a na obed som sla ja domov uz a ona tam este ostala ze ju pustia az na dalsi den rano.. . A stale nas chodili kontrolovat a pytat sa ze ako sa mame a nanu furt kukali na tu ranu ze ako sa jej to hoji a tak.. Ci neni zapalena.. Co sa tyka operaterov tak nas mala dr motykova a ona bola celkom fajn len mna zle zasila, silno mi utiahla stehy, tie sa mi zapalili a museli mi ich trhat na pohotovosti z koze zaziva lebo sa nedali chytit co mi ich tak utiahla a mam dost jazvy na bruchu z toho.. Ale ju zasila dobre a jazvu jej ani nie je vidno 🤗 asi najhorsie bude par hod po operacii lebo ona fakt plakala jak ju to bolelo ale vzdy prisla sestricka a dala jej morfium alebo take nieco od bolesti 😊 ja som bola na 4ty den prepustena a ona az na 5ty a zbehlo to rychlo velmi 🙂 to je moja skusenost aj ked nie priama urcite nalisu baby aj ine skusenosti 😊 ja som s tou babou co jej brali maternicu bola cele dni az pokial ma nepustili domov 🙂

materska
autor
25. jan 2020

@hrasocek12 ďakujem za odpoveď. Ja som po dvoch cisárskych, tak to bude asi niečo podobné.

hrasocek12
27. jan 2020

@materska neboj zvladnes 🙂 ona uz bola starsia mala po 50tke ale zvladla to na jednotku, mesiac ostala doma aby si oddychla a potom uz sla do prace a jazvicku jej ani nevidno 😊 drzim palce a hlavne sa neboj ked si prezila dve cisaraky zvladnes uz vsetko 🤗

karablicova
2. feb 2020

ahojte,no aj mna čaka hysterektomia,z dovodu zlej histologie z konizácie,tiež sa dosť bojím,možem sa spýtať,koli čomu idete vy na hysterektomiu?aj viete aký lekár vás bude operovať?mna by mal mudr.červenka

helusikkk
13. feb 2020

Aj mna to asi uz neminie 🤦‍♀️.teraz som volala na vysledky, stale zle 3rok a moj gym uz ide pisat odporucenie dr. Cervenkovi na hysto.
Viem ze to je asi dobre rozhodnutie, raci skor nez neskor, ale zacinam mat strach 😱

helusikkk
13. feb 2020

Prosim vas a neviete ci ju nerobia aj laparoskopicky v tt?

karablicova
16. feb 2020

@helusikkk ja som dnes sa vrátila z nemocky z trnavy,Ano robia to laparoskopicky aj,mne to tiež tak robili,doktor červenka jr fakt skvelý,ked budete chcieť možte sa ma na hocičo spýtať,rada vám pomožem

helusikkk
16. feb 2020

@karablicova dakujem velmi pekne za info, ste ma potesila, zajtra idem k mojmu po papiere a potom este neviem ako ma zoberie dr. Cervenka a hlavne ako sa vyjadri.
Zatial neviem co sa dozviem toto ma asi tak zaujimalo najviac. Predsa je to lepsi zakrok ako rezat.
Prajem vam skore uzdravenie ❤️

helusikkk
16. feb 2020

@karablicova ak mozem teda par otazok,
1-laparoskopicky, plati sa za to ci je to hradene?
2- ako dlho ste boli v nemocnici?
3- je to bolestive, moc - ako sa citite?
Zatial take asi ako vsetky otazky, neviem na co sa popytat este

karablicova
17. feb 2020

@helusikkk je to platené poisťovnou,bola som 4 dni v nemocnici,tak je to predsa velký zásah do tela,bolelo to dosť,ale ni dávajú hned infúzie proti bolesti a dovečera som už bola ok.sestričky sú am velmi dobré,ked budete kedykolvek potrebovať niečo na bolesť,tak vždy dajú.ja som tam v stredu išla,vo štvrtok ma operovali a v nedelu som išla domov,

helusikkk
17. feb 2020

@karablicova dakujem za odpovede, ste zlata 😉

karablicova
24. feb 2020

@helusikkk no ako ste dopadla,už viete termín?

helusikkk
24. feb 2020

@karablicova este som sa nedostala k onkogyn., mal dobolenku, tento tyzden sa chystam k nemu

karablicova
24. feb 2020

@helusikkk ideš k tomu červenkovi?

karablicova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helusikkk
25. feb 2020

@karablicova ano, dnes neordinuje tak zajtra sa hadam uz vybavim, uz som na nervy z cakania co bude 🤦‍♀️

karablicova
26. feb 2020

@helusikkk ak si není objednaná,tak okrem termínu na konzultáciu nič nevybavíš,je tak strašne nervozna a neoríjemná sestrička,ale nedaj sa odbiť ja som jej tak strašne vynadala,že ozívala celá chodba,preože ona sa mi do papierov ani nepozrela a mne to dosť ponáhlalo,zdrbala ma,že oni súnení holubník,že si tam príde hocikto,lenže a dala konzutáciu až o dva mesiace,tak som jej povedala,že či videla moju diagnozu a vynadala som jej tak mi dala termín hned na za dni.doktor bol velmi zlatý a ten ma aj operoval,držím palce

helusikkk
26. feb 2020

@karablicova ja som tam uz par krat takto bola a v pohode, potom midavala terminy, len uz od min.tyzdna sm sa nevedela dovolat a v pondelok tiez nie, utorok neordinuje tak ze idem dnes, no nakoniec som ani nesla, zase... maly mi zacl vnoci horuckovat🤦‍♀️

evicka69
10. máj 2021

@materska Ahoj, ak toto precitas, prosim, napis ako si zvladla hysterektomiu po 2 cisarskych. Som na tom podobne a idem buduci tyzden. Boli to viac ako cisarak?

nel33
11. júl 2021

@evicka69 Ahoj, ako si prosím dopadla po tej operácii?

evicka69
11. júl 2021

@nel33 Ahoj, bola som v máji vo FN Trenčín. Veľmi sú tam šikovní a dokázali to laparoskopicky. Hneď v ten deň som chodila, na tretí deň som išla domov. PO troch týždňoch som bola fit a začala som postupne cvičiť. Teraz je to úplne ok. Niektoré nemocnice ale laparoskopiu proste nerobia.