Aké sú vaše skúsenosti s odstránením znamienka laserom?

emi_emi159
7. júl 2019

Dobrý deň , chcela by som sa spýtať na vaše skúsenosti z odstránením znamienok laserom. Mám cca 1cm znamienko v dekolte presne medzi prsiami v strede. Dosť tmavé vypuklé. Strašne sa zaňho hanbím neviem nosiť kvôli tomu výstrih , rôzne šaty , plavky iba take čo to zakryjú,atd. Komplikuje mi to život už dlho rozmýšľal nad odstránením lebo mi brutálne vadí. Takze otázka znie či sa to dá nejako aj bez jazvy ? Bojím sa toho že keď mi ho odstránia tak mi ostane jazva ešte škaredšia ako samotné znamienko. Viete mi niekoho odporučiť v BA? Rozmýšľam nad klinikou esthetic alebo eveclinic. Myslite že takéto kliniky sú dobre ? Mne je jedno tak pôjdem len nech mi to urobia hoci akým spôsobom BEZ JAZVY nech sa konečne nemusím hanbiť a môžem si obliecť konečne aj trička do V a krásne všelijaké šaty. Ďakujem pekne. Pekný deň.

maciatkoe
7. júl 2019

@emi_emi159 v ziadnom pripade laserom neodporucam. Bola som tento rok na sukromnej plastickej klinike. Mala som asi pol cm vypukle znamienko v oboci. Ostala mi otras jazva. Chvalabohu to prekryva obocie, a este ked dam na to tien vobec to nevidno. Ale ked si odkryjem obocie je tam tmavy pigment. Predtym som si roky do zadu dala rezat znamienko na lici a ostala mini tenucka ciarka, ktoru ani nevidno. Za mna vyrezanim ti ostane tenka ciarka, kdez to laser spali celu pokozku nad znamienkom a ostane tam pigment

gabulienka623
7. júl 2019

Také veľké by ani laserom neodstranovali si myslím. Niekedy to chirurgovia vedia fakt pekne spraviť, že jazvu ani nevidno. Mne tiež odstraňovali na čele, síce nie znamienko, ale takú tukovu cystu, bola som s tým na plastickej chirurgii, jazvu mám aj 1,5cm nakoľko to bolo dosť veľké, ale fakt len tenulinka čiarka ktorú takmer nevidno

kika831
7. júl 2019

@emi_emi159 jednoznacne sa treba poradit s chirurgom. Problem ale je, ze ak ti znamienko odstrania laserom, neda sa uz urobit histologia, co je podla mna velmi dolezite. Ja na vasom mieste by som si to nechala odstranit plastickemu chirurgovi aj s histologiou a potom riesila nasledne jazvu laserom. Ja odporucam ustav lekarskej kozmetiky v Petrzalke.

kimchi_na
7. júl 2019

@emi_emi159 ja som si dala 2 roky dozadu odstrániť vypuklé znamienko z krku, celkovo to nebolo nič hrozné - opichali to a zrezali, bolo len povrchové, nie vrastené. 2 dni som mala náplasť, a teraz už som aj zabudla, že som nejaké znamienko mala. Najlepšie takéto zákroky podstupovať v zime

lu_cy
7. júl 2019

Ja som bola na laserové odstránenie név- tmavé vypuklé znamienka , niekoľkokrát. Potrebuješ zhodnotenie kožným, či to môže ísť laserom, ak áno, smelo do toho. Ja môžem len a len odporučiť. Mala som ich tiež na viditeľných miestach, že mi to vadilo esteticky. A úplne perfektne. Ale pozor nesmieš sa potom min. mesiac opaľovať. Tá nová pokožka by Ti mohla začať pigmentovať.Ja by som odporučila zimné mesiace.

ukulela
7. júl 2019

@emi_emi159 mne odstranili uz X znamienok - vacsinou na chirurgii skalpelom. pod nosom, na tvari, na prsniku, vo vlasoch ... ani jedna jazva. ked mi dermatolog "vypalill male "znamienka" na ambulancii, ostala mi malinka jazva. (takto sa ale robia iba fibromy myslim) - takze chod ku dermatologovi a on ti odporuci. vacsinou som mala 1 steh, raz tusim dva ... a naozaj, keby som ja nevedela, ze som tam mala znamienko, ani neviem, okrem toho, ak mas taku depku z toho znamienka, jemnulinka jazva ti preda nebude moct vadit - ak by nahodou ostala, ale dnes su aj kremy na jazvy ... mne pekne zmizli aj jazvy po laparoskopickej operacii - a to tam je rez vacsi.

lilka5566
7. júl 2019

Ja som si dala normlane vyrezavat, tento rok už asi 7.. A
z vypuklych sú najmenšie jazvy.

vivien16
7. júl 2019

@emi_emi159 laserom ti tam ostane hlboká rana a bude sa to dlho hojit... keď ti vyrežú máš pokoj a ešte ti to pozrú aj na histologii ako spomínala @kika831

whatever1
7. júl 2019

@emi_emi159 objednaj sa ku koznemu, vymenny lístok od obvodného nepotrebujes. Odstranovanie znamienok je bezna vec a plastickeho chirurga na to netreba.

evka_s
7. júl 2019

@emi_emi159 já jsem měla od mala stejný problém. Velké, tmavé znamínko (+plus pod ním ještě jedno menší) přesně v dekoltu. Okolo 15 let mi ho odstranili laserem na plastice a jizvu teda nemám vůbec žádnou. Nevím, jestli to bylo věkem nebo výborným doktorem, ale za mě teda laser ok.

sintra
8. júl 2019

V BA ti odporucam chirurga MUDr.Hochela v Raci. Odstranoval mi znamienka a dalsie este bude, z toho jedno kriticke, celkom velke na tvari, roky rokuce som vahala s jeho odstranenim kvoli obave z jazvy. Spravil to tak, ze doslova nic nevidiet. Je velmi sikovny.

veonika303
8. júl 2019

Ja som mala tiež znamienka tam kde ty a tiež veľké kožné ma poslala na chirurgiu a musím povedať nikdy viac .Aj keď teraz po rokoch jazvu nevidieť samotný zákrok otrasný ma naťahovalo na tej posteli citlivá pokožka na tom mieste a ešte som cítila skalpel ten rez okolo toho znamienka aj napriek tomu že to bolo opichane injekciami...z laserom mám dobre skusenosti na tvári som mala 6 vypuklych znamienok a krásne sa to zahojilo a žiadne viditeľné stopy a histologia v poriadku ....Ja odporúčam podľa mojich skúseností laser ale lekár väčšinou povie či chirurgicky alebo laserom ja už len laserom si dávam vyberať ako dojazvene telo

lilka5566
8. júl 2019

@veonika303 to bola chyba doktora že si to cítila, žel ti to napichal, nie tým ze je to citlivé miesto..... A jazvy mi už vôbec nevidno, z januára tohto roku

veonika303
8. júl 2019

@lilka5566 tak ani mne neni jazvu tak vidno je vyblednutá ale po laseri neni vidno nič na tvári ako keby som mala zosivance aj keby boli vyblednute

saniiiiiiya
27. nov 2019

@gabulienka623 na ktorej klinike si si dala odstranit prosim ?

gabulienka623
27. nov 2019

@saniiiiiiya mne to robili v Nitre v nemocnici na oddelení plastickej chirurgie

nalia
29. jan 2021

@emi_emi159 prosím Vás, kam ste nakoniec s tým znamienkom šli a akú máte skúsenosť? Tiež potrebujem odstrániť jedno znamienko a zistujem kam by bolo najlepšie ísť.

janula2511
26. feb 2022

Umrtvenie nebolí?

lulupulu
6. okt 2023

@kika831 včera som bola na laserovou odstraňovaní a predtým sa ma pýtali ci ho chcem dat aj na hystologiu

kika831
8. okt 2023

@lulupulu pisem len to co mi povedala lekarka.

kittykat22
8. okt 2023

@lulupulu lekarka sa ta pytala, ci si chces dat znamienko na histologiu a este pri odstranovani laserom? 👀 Na tvojom mieste zmenim kliniku aj lekarku pretoze toto nieje spravny postup. Znamienka na histologiu sa vyrezavaju skalpelom rovno aj s lemom. Laserom sa znamienko len vypaluje ked si je lekar isty, ze s nim nie je problem. Som sledovana na dermavenerologii pretoze mam problemy s pokozkou a to co si napisala je velmi neprofesionalne spravanie lekara. Ty nemozes vediet ci chces alebo nechces dat znamienko na analyzu - to ti ma povedat lekar. So mnou sa ani nebavia. Oznaci ich, vyreze, zasije a povie, ze za 14 dni si mam zavolat o vysledok. Ked je vsetko v poriadku, tak ho mozem nechat vypalit - vypada to esteticky lepsie.

lulupulu
9. okt 2023

@kittykat22 lenže ja som 2 mesiace predtým bola na celotelovom vyšetrení znamienok preto sa ma to pýtal ci chcem 🙂

kittykat22
9. okt 2023

@lulupulu lekar sa ta nema co pytat. Tak bud vie, ze je to ok alebo nevie. Nejake take ci chces je uplne mimo. On je lekar a ma tieto veci vediet. Predstav si, ze by sa nieco stalo a frajer ti povie, ze si si nepytala biopsiu a hodi zodpovednost za rakovinu koze na teba.
Takto sa to nerobi.

lulupulu
9. okt 2023

@kittykat22 tak ešte raz pre poriadok, povedal mi ze pošle znamienka na hystologiu. Potom sa opýtal ci som bola pri kožnej na vyšetrení a ja som povedala ze som pred 2 mesiacmi bola u nich na celotelove vyšetrenie. On pozrel výsledky a povedal ze tak keď bolo všetko ôk je to na mne ci chcem alebo nechcem posielať. 🙂