Ako bojovať s nadmerným ochlpením?

28. apr 2020

Dievcata 😕 mate niektora problem s nadmernym ochlpenim? Zadok, stehna, pod pupkom , bikiny . Aj pri bradavke , na hrudi vyraši jeden dva.. ale tvrde hrube chlpy,ako ste to riesili? Alebo neriesite .. ja uz som sa naucila s tym zit vsak co mi ostava. Ja som sa hlupa zacala holit velmi skoro , tak to dopadlo, neviem ci aj hormony alebo co nemam v poriadku . Priatel je s tym v pohode, ma ma rad taku aka som, ale ja sama sa preto nemam rada. . Povedzte vy 😕

sunny8
28. apr 2020

Možno to bude nejaký hormonálny problém pre istotu choď k dr možno ti bude vedieť pomôcť a keby nie tak sa s tým dá normálne žiť 🙂 každý máme to svoje niečo na čo nie sme hrdí

katulienkax
28. apr 2020

ahoj mozem ta ubezpecit ze skorym holenim to nebude, mam v rodine take a zacala sa holit az ked uz bolo tych chlpov vela. Su to proste hormony

autor
28. apr 2020

@katulienkax no a ked to zacnem riesit az teraz? Hormony? A potom co same odpadnu ? Ked raz rastu tak uz uprava hormonov nezastavi nic

eliska13
28. apr 2020

Hormonalny profil asi máš priveľa mužských hormonov

autor
28. apr 2020

@eliska13 treba mi ist k endokrinologovi? Alebo gynda? Kam?

petulda333
28. apr 2020

Aj ja to tak mam. Muzovi to nevadi, ale mne ano. A velmi

eliska13
28. apr 2020

Skôr gynekológ a potom sa uvidí či endokrinolog
Si tmavý typ?

autor
28. apr 2020

@eliska13 ja som spinavy blond

marvin1234
28. apr 2020

Ahoj, ja to mám tiež, bikiny, vnútorné strany stehien, ako dosledok PCOS a vyssieho testosteronu. Tiež mastiace sa a vypadavajuce vlasy. Da sa to riesit vhodnou dietou na potlacenie inzulinovej rezistencie, silovym cvicenim a podobne. Bohuzial moja skusenost je, ze ochlpenie nepribuda, ale tam kde uz je nezmizne.

rora
28. apr 2020

ohladom toho holenia, neznasala som to kazdy den to iste, som tmavy typ, cisty pruser, uz rok pouzivam IPL konkretne Philips Lumeu a konecne sa citim vpohode, bola to sice draha investicia, ale nemusim sa kazdy den kontrolovat co kde zas mam a musim oholit, samozrejme sem tam este ziletku pouzijem, ale velmi dlhu dobu (pre mna je to az zazrak) nemusim.... nohy, pazusie, oblasti bikin, okolo pupku.... dala som si raz pauzu v pouzivani na niekolko tyzdnov aby som videla co a kolko vyrastie znovu, a bolo to uz redsie.... mozno to bol len moj pocit a mozno to casom bude ozaj lepsie...

gabika0825
28. apr 2020

@rora Je dobrá tá Lumea? Lebo ja nemám síce taký problém ale chcela by som to používať na nohy a bikiny, nebaví ma stále holiť len je to fakt dosť peňazí tak či sa to vyplatí nie že budem musieť aj potom kupovať žiletky a depilačné pásiky lebo to tiež nie je najlacnejšie

yollanda
28. apr 2020

Holením to nie je. Je to fáma, že čím sa viac holis, tym máš viac chlpov. Skús Skorej odborníka na hormóny. Štítna žľaza, gynekológ atd

pa_tricia19
28. apr 2020

Ahoj, ja mám taký problém ...ešte k tomu som.tmavy typ, tak to je jedna veľká hrôza...priateľ je s tým viac než ok, ale ja mávam stále depky z toho, aj keď sa s tým človek musí naučiť nejako žiť...mám zvýšenú hladinu mužských hormónov, takže je to tým..ale po endokrin. Stránke som ok..holiť sa.neholim, strašne mi zarastali chĺpky, vždy som mala podráždenú pokožku, vždy som mala celé.(najmä) nohy krvavé po.holeni.. kúpila som si strojček, nie epilator, a spokojnosť..mám pocit, že rastu pomalšie...a hlavne nezarasta mi ani jeden chlpok.odvtedy🙏

petulda333
28. apr 2020

@pa_tricia19 aky strojcek si si kupila? Ja som tiez tmavy typ a hroza

rora
28. apr 2020

@gabika0825 ja za seba mozem hodnotit ze je super. Nemam dokonca ani ziadne vyrazky ako som mavala napr po depilovani voskom a naslednom zarastani chlpkov pod kožou.... vahala som ci kupit lumeu alebo z nejakych lacnejsich IPL (viem ze aj lidl ponukal tusim okolo 100€) ale teda vybrala som s ohladom na recenzie a teda nelutujem. Konecne uz so sebou nebojujem 🙂

gabika0825
28. apr 2020

@rora Ďakujem teda pozriem sa po nej 🙂 je to investícia ako hovado ale keď Si zoberiem že neskôr ušetrím na žiletkách pásikoch penách a blbostiach tak sa mi to finančne aj vráti 🙂

sara_1
29. apr 2020

Ahoj aj ja to tak mám tiež mam z toho depky holim sa asi na každej časti tela poprípade depilujem ja mam aj chrbát takže žiadne tričká šaty plavky kde mi trčí chrbát aj na bruchu všade je mi to trápne ako malej sa mi za to aj smiali som tmavá asi to bude tým a ešte najhoršie keď si musíš dávať depilacne pásky aj na tvár lebo aj na tvári chlpy inak rozmýšľala som nad laserom vraj by to po pár krát čo na to pôjdeš malo zmiznúť ale je to dráha záležitosť a ešte keď to máš jak ja ze na celom tele

dajana1983
13. jún 2020

@pa_tricia19 prosím ťa aký strojček máš na myslí?mne by sa zrejme tiež veľmi hodil🙈ďakujem