Ako prežívate predmenštruačný syndróm?

lucia851
7. máj 2021

Ahoj ako prežívate pms? Ja hrozne.

ofzuza
7. máj 2021

@lucia851 tiez hrozne

majamat
7. máj 2021

tiez hrozne a hlavne tesne predsom nenormalne unavena, jakkeby som mala v nieco v sebe.

ivanizna
7. máj 2021

@lucia851 Aj ja 😁 vždy viem, že už to prichádza, a ak sa náhodou nedovtípim, tak keď "to" príde, hneď je viac vecí vysvetlených 😀

pokemonkaa
7. máj 2021

tiez tazko, dva tyzdne pred menstruaciou si nasadzam zensky caj a vitamin E

lucia851
autor
7. máj 2021

@majamat ja mam už týždeň pred menzesom únavu väčšiu, hrozne návaly tepla a zimy, depresie úzkosťi, bolesti

ivangeline
7. máj 2021

Ja som tiez unavenejsia,potom z toho vyplyva podrazdenejsia a prejedam sa. :D

flakulka
7. máj 2021

@lucia851 presne aj ja dokonca citim kazdu kosť v tele tak ma vsetko boli

asia83
7. máj 2021

@lucia851 Horor. Taká som nervózna že sama sebe vadím. Iba tento problém mám, no dosť mi to prekáža.

majamat
7. máj 2021

@lucia851 mam vselijake priznaky, ale taku uplne extremnu unavu az tesne predtym. no taky nedostatok energie mam uz skor, ale to je este take zvladnutelne. vsetky take tazkosti, co mavam, mavam pocas PMS horsie - naor, ma castejsie boli krcna chrbtica, priapdne klby, som viac stuhnuta a pod. aj kozu mavam citlivejsiu, mavam vysyp pod prsiami, ci medzi. amozrejme aj pupaky sa najdu, aj ked mala som dlshe obdobie s minomom pupakov, no teraz sa to zhorsilo.
navaly tepla mavam iba obcas, no zima mi byva viac. tiez ma bolievaju nohy a ruky od chladu, to mavam od detstva a chlad to zhorsuje a v tomto obdobi je tov iac, tiez mi viac od chladu beleju prsty. plet byva taka matnejsia a drsnejsia.

co inokedy tolerujem, v tomto obdobi som tiez nervoznejsia a nedam sa. no cele zle.

a posldeny rok,c i dva, mavam aj pocit na vracanie, hlavne rano., horsie mi travi.

lolazmola
7. máj 2021

Ja som si fyzické zmeny nevšimla, ale cítim sa zle, dáka taka celá napuchnuta, škaredá a neznášam všetkých chlapov vtedy 😁

misickaa4
7. máj 2021

@pokemonkaa aj to pomaha?

deti95060810
7. máj 2021

ja super.... nikdy som žiadny syndróm PMS nemala...🙂

maggie1978
7. máj 2021

Zle a som nervózna, protivná, a vadí mi snáď všetko 🙉 Môj manžel za tie roky už vie kedy prichádzajú moje dni 😁. A posledné mesiace má vždy bolieva hlava keď mám dostať... Samu seba neznášam počas PMS.

luckajanko
7. máj 2021

@lucia851 je to hrozne, mám tesne pred a dnes som rozmýšľala že si pôjdem pýtať niečo do lekárne proti nervozite lebo mám pocit že sa to rokmi zhoršuje, takto psychicky biedne som na tom asi ešte nebola, nervózna som, hlava má bolí, žerem, najradšej by som sa zavrela niekde na samotku ale to si pri troch deťoch nemôžem dovoliť,ale fakt som protivna a potom som nervózna sama zo seba..včera som pol hodinu preplakala a neviem prečo..všetko mi vadilo 🤷

savanna
7. máj 2021

Ja hovorim, ze namiesto PMS mam menstruacny syndrom, mne pred MS vacsinou nie je nic, max. tak den predtym unava, ale pocas MS uz slabost, nervozita, nechcem sa s nikym bavit a s nikym nic mat :D. Tak ja neviem, u mna je to asi nejake posunute :D.

martinals
7. máj 2021

Strašne, som nervózna, unavená, pleť na nič, celá napuchnutá. Príde mi, že vekom sa to len zhoršuje ☹️

luckajanko
8. máj 2021

A máte niektorá nejaký tip ako to lepšie zvládať? Napr.nejaky čaj, lieky,..? Rozmýšľala som nad tým sedatif Pc ale podľa recenzií nemá moc zázračné účinky

marca12
8. máj 2021

Mna jedneho casu az amok chytal pocas PMS. Bola som nie ze nervozna,ale zuriva,sama so sebou som nevedela vydrzat. Beriem pupalkovy olej, magnezium,zelezo. Do stravy som pridala viac zeleniny,ovocia,menej mucnych jedal jem. A hlavne som sa naucila ovladat sa a je to lepsie. Som sice nervozna,ale nie zuriva. Pocas pms trpim nespavostou. To sa mi nedari napravit.

pokemonkaa
8. máj 2021

@misickaa4 mam potom lahsi priebeh menstruacie, necitim sa tak velmi vycerpana.

bibianka88
8. máj 2021

@luckajanko ahoj,vyskúšaj čaj z rebríčka obyčajného,mne pomohlo,mávala som silné migrény.teraz už kvitne, nazbieraš čerstvý

billyidol
8. máj 2021

@lucia851 aj ja to iste, a akné mi ide velmi

dana1231
9. máj 2021

Dobrý deň dnes sme mali z priateľom pohlavný styk a ejakuloval do mna . A od vtedy má veľmi začalo bolieť v podbrušku nevedeli by ste mi poradiť ? Ináč som 4mesiace od pôrodu a mám samé ťažkosti

lucia851
autor
10. máj 2021

@dana1231 co to dávaš do mojej otázky, keď sa to toho vôbec netyka

dana1231
10. máj 2021

@lucia851 prepáč

canas
10. máj 2021

@lucia851 ja tiez katastrofa, navaly tepla, zimy, nervozna, rozožrata... Neznasam to aj seba vtedy este aj depky,na všetko zle si pospominam.... 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️