Ako sa chránite pred neželaným tehotenstvom?

simma13
25. jún 2019

Baby, prosím, ako sa chránite pred nezelaným otehotnením?? Máme 1 dietatko a zatial neplánujeme dalsie. Nikdy som ziadnu antikoncepciu nebrala, tak sa nevyznám :/ Nechcem žiadne hormonálne tabletky, skor niečo ako DANA, alebo aj iné. S čím máte skúsenosti? Prosím, poraďte

extempore
25. jún 2019

@frantisska nemáš pravdu. Môže sa totiž stať, že budeš mať ovuláciu aj viackrát za cyklus. Čítala som odborné články o tom, že žena môže mať mimoriadnu ovulácie napr. aj pri veľkom vzrušení, silnom orgazme, atď. A metóda plodných dní funguje len ženám, ktoré majú presný cyklus. Napr. ani plodný hlien nemá každá... Nedá sa to generalizovať.

extempore
25. jún 2019

@lauriik už by ste tu vážne niektoré mohli pochopiť, že to nezáleží na šikovnosti chlapa, resp. ochote vytiahnuť tesne pred... Niektorí muži v predejakuláte spermie majú, niektorí málo, niektorí vôbec - a práve to sú páry, ktorým funguje prerušovaný sex. Na druhú stranu - nie je na milovaní vzrušujúce a intímne práve to vyvrcholenie telo na telo? Lebo v tom najlepšom prerušiť - ďakujem pekne. Ja som roky brala hak, potom som absolvovala 2 tehotenstvá, potom som mala chvíľu Nuvaring a momentálne používame kondóm. Za seba môžem povedať, že absolútne by som nevedela rozlíšiť či môj muž má alebo nemá kondóm. A sám hovorí, že s kondómom dlhšie vydrží...

galioska
25. jún 2019

@extempore kks, NATO že sa tu tváris ako odborník píšeš peknú blbosť, týmto si potvrdila že o Tom vieš veľké nič😂🥴🤦

lucka12399
25. jún 2019

No lebo ty vies vela ... ja sama som otehotnela z “kvapocky lasky”.. Takze aj keby stihol vytiahnut je mi to prd platne . kazdy neni taky ako ty a tiez nema taku istu plodnost ..

janulka1802
25. jún 2019

@extempore moj manžel nemá s tým najmenší problém vytiahnuť ho pred vyvrcholením čo sa týka výdrže tak podľa situácie vydrží toľko koľko treba či 5 minút Rýchlovka alebo polhodinu a viac s prezervatívom sme to nikdy nerobili a ani neplánujeme inak túto metódu navrhol môj manžel nechcel by aby som brala antikoncepciu v žiadnom prípade

galioska
25. jún 2019

@janulka1802 ale čosi, musí mať problém, lebo keď ich chlapi majú ,musia mať aj ostatni😂🤦 počkaj koľko odborníčk sa tu ešte objaví👏radšej brat bordel a sexovať s gumou celý život, lebo len toto je istota😃🤦

jana_eyre_2
25. jún 2019

nijako, sikovny muz.. necakane som otehotnela raz a vdaka za to - druha dcera je uzasne dieta.. mame teda dve planovane, jedno neplanovane.. stale nepouzivame nic a tajne dufam, ze sa neplanovane pritrafi dalsia dcera 😂

janulka1802
25. jún 2019

@galioska nám to funguje a vyhovuje ale pripúšťam že určite to nie je ochrana pre každého to už každý musí vedieť sám ja si vôbec neviem napr predstaviť brat tabletky a hlavne preto lebo som ich skúsila a libido som mala úplne nulové priam mínusové a nielen to proste to je svinstvo jednoznačne viac mínusov ako plusov

frantisska
25. jún 2019

@extempore nejdem sa tu hádať, treba si to naštudovať. Ovulácia je len raz, vrcholový hlien sa môže objaviť aj viackrát za cyklus a opäť zmiznúť, vtedy sa ovulácia z nejakého dôvodu zastavila a pravý vrcholový hlien a pravá ovulacia je vždy ta posledná. Preto treba sledovať každý deň cely cyklus a správne vyhodnocovať. A ide to aj pri nepravidelnom cykle. Ale súhlasím že niektoré ženy majú take cykly že je toto pre ne veľmi komplikovane, azda až nemožné.

extempore
25. jún 2019

@frantisska ovulovať môžeš aj viackrát za cyklus - netvrdím, že je to bežné, ale stáva sa to.
https://www.newscientist.com/article/dn3927-wom...

extempore
25. jún 2019

@frantisska a ver mi, že naštudované to mám, a aj zahraničné zdroje.

extempore
25. jún 2019

@galioska doštuduj si a potom vyskakuj!

galioska
25. jún 2019

@extempore 😅😅🤣, takých odbornicok je tu kopec hlavne na to , čo samé nezažili 😂👏 guma a tabletky sú top😃

lucka12399
25. jún 2019

Tak dobre ze guma a tabletky v dnesnej dobe su, neviem si predstavit ze by vsetky take 15-16-17 rocne dievcata spavali s chalanmi a spoliehali sa na istotu, ze stihne vytiahnut.

majulino
25. jún 2019

@arcticcode presne, ja mam syna a to som brala antikoncepciu ani raz som nevynechala. Sestra ma dve deti a chranili sa kondomom. Pri tretom kondom praskol 😅🙈

arcticcode
25. jún 2019

@janulka1802 ziaden normalny muz nechce, aby zena brala antiku. Rovnako ako ziadna normalna zena nechce, aby muz bral anabolika

daniell_ka
25. jún 2019

@arcticcode Takže môj muž je nenormálny.Srandujem 🙂 Môj len nechce aby sa náhodou nestalo to, že ostanem tehotná a nemáme vybavené ešte určité veci.Chceme aby dieťa malo všetko čo potrebuje a aby sme nemuseli byť v práci od vidím do nevidím.Zároveň ja o moju prácu prísť nechcem a chcem si byť istá, že ju budem mať aj po materskej.Bohužiaľ som k mojej práci došla trochu neskôr a neviem a ani nechcem si predstaviť pracovať niekde inde.Do ničoho ma môj nenútil.Používali sme gumu ta mu však spôsobovala otlaky.Išli sme 2 krát bez ochrany ale prerušovať sa nám to nechce a nechce sa nám ani momentálne riešiť neplánované tehotenstvo.Človek nikdy nevie.Možno je môj muž tak plodný a moje telo pripravené, že by sa niečo stalo a mohol by to prerušiť jak by chcel..A to nechceme.Bolo to naše spoločné rozhodnutie.A myslím si, že aj zodpovedné.Následky si budem niesť sama ak nejaké budú.

arcticcode
26. jún 2019

@daniell_ka no, uvidis ked o nejaky cas budete chciet mat babatko a nebude sa dat. Vela stastia

ave17
26. jún 2019

@daniell_ka ved práve, následky si budeš niesť sama chlap si organizmus neposkodzuje,

daniell_ka
26. jún 2019

@arcticcode Keď sa nám nebude dariť tak si z toho ťažkú hlavu robiť nebudem.Podľa mňa keď deti mám mať tak budú.Problém môže nastať aj teraz.Nikto mi nepotvrdil, že som plodná a ani môjmu.Antikoncepcia môže trošku spomaliť štart tela po vysadení to je bežné.Ale nespoliehala by som sa na to, že vďaka antikoncepcii je pár neplodný.Ja som neužívala a ani nebudem užívať tabletky 12 rokov vkuse max 3.A potom možno zvolím inú ochrannú metòdu.Je tu veľa párov ktorým sa nedarí ale oni majú iný problém.
📍Pomalé spermie/nekvalitné
📍hormonálne poruchy
📍ženy po zápaloch,
📍 infekcie,
📍polycystické vaječníky
📍endometriòza
📍neprítomnosť ovulácie (pozastavenie menštruačného cyklu)

📍Po 35. roku prirodzene klesá počet vajíčok. Ich množstvo je najvyššie pri narodení, v priebehu života sa už nové netvoria.

📍U niektorých žien môže ich imunitný systém reagovať tvorbou protilátok proti spermiám, vajíčku alebo proti embryu. Výsledkom je, že buď vôbec nedochádza k oplodneniu vajíčka, alebo ak dôjde, embryo sa neuhniezdi v maternici a ďalej sa nevyvíja.  (Príklad takejto ženy mám vo svojom okolí)

📍Niektoré ochorenia, najmä endokrinné, negatívne ovplyvňujú plodnosť ženy, napr. ochorenia štítnej žľazy, cukrovka, nádorové ochorenia, závažný nedostatok vitamínov... Negatívny vplyv na plodnosť má aj obezita alebo podvýživa.

Antikoncepcia môže predĺžiť obdobie ale nespôsobuje neplodnosť.U žien sa zistil väčšinou problém ktorý by mali tak či onak a niekedy sa až neskôr zistí, že problém mal muž a žena je úplne zdravá.Antikoncepcia Spôsobuje iné zdravotné problémy napr. žilovú trombózu ale nespôsobuje neplodnosť ako takú.

Antikoncepcia je vlastne hormonálna tehotnosť. Pri jej užívaní sa môžu u ženy vyskytnúť všetky tehotenské príznaky a komplikácie, ktoré sú spôsobené hormonálnymi zmenami. Či už ranné nevoľnosti, zmeny nálady, nízky tlak, prípadne kŕčové žily.

Hormonálna antikoncepcia je dnes už úplne iná než pred 30 rokmi a každá žena by si mala prečítať leták či ich vôbec užívať môže a je na uvážení každej ženy ako sa rozhodne.Nikto ich do toho nenúti.

Položme si otázku koľko % žien užívalo HAK koľké z nich už dávno majú po 30tke.Koľké z nich majú nepravidelný cyklus.Ja sa skôr stretávam s tým, že ženy neužívajú nič a tie čo užívali ajtak bez problémov otehotneli aj po 2 interupciách.Jednoducho buď je žena zdravá alebo je problém niekde inde a ten problém by mala žena aj bez užívania HAK.Ale nie vždy má problém žena 😉.To, že má muž pomalé spermie s tým žena neurobí nič.
Možno aj ja budem mať problém otehotnieť ale nemám dôvod to riešiť teraz.Či je lepšie ísť potom na potrat keď ostanem neplánovane tehotná? Odložiť to to decáku len kvôli tomu aby sa nám splnila túžba, že raz budeme rodičmi tak sa nebudem chrániť a budem nezodpovedná? Trošku sebecké.Radšej ,,zničím,, život sebe momentálne než mať dieťa a nemať na to podmienky.

Kebyže je na výber tak tie tabletky neberiem ale zatiaľ nič spoľahlivejšie neexistuje.A určite ich neodporúčam ženám.Nemám na to dôvod.Ale je dôležité napísať skúsenosť a pravdu, že cez DANU alebo kondòm a iné ant.metòdy sa otehotnieť dá. 🙂

sorciera24
26. jún 2019

@daniell_ka ja len, ze otehotniet sa da vzdy, ked mas sex, aj ked mas HAK....podla mna je vysoko spolahliva podobne ako teliesko alebo kondom....ked sa spravne pouzije....ked nie riziko mas vsade......osobne HAk neberiem, prave kvoli nez. ucinkom rozneho typu, kedze rovnako spolahlivo (aj ked mozno pre niekoho ) menej pohodlne sa da chranit inak......
ked poznam kolko zien otehtonelo cez HAk, mne to najspolahlivejsie rozhodne nepride....

daniell_ka
26. jún 2019

@sorciera24 Ano pravda 🙂 len si myslim... realne naozaj neviem, ze ci tie zeny neotehotneli cez HAK pretoze ju neuzivali tak ako mali.Kazdy den.Ale to naozaj neviem pretoze v okoli taku nepoznam.U nas nezlyhal ani kondom.Ani bez ochrany... ale nehovor hop kym nepreskocis 😁 nikdy nevieme.To vie len nase telo ako sa zachova.Moze nastat situacia, ze telo ide proti tabletkam.Vsetko je mozne.Asi ked sa to ma stat tak sa stane.

evasustiakova
26. jún 2019

@sweetyna prosím aký je to typ?