Ako sa navždy zbaviť kvasinkovej infekcie?

18. jan 2022

Hneď napíšem :
-nohavičky používám len obyčajné bavlnené, biele
-Umývam sa len čistou vodou (sprchujem sa /žiadna tepla vaňa atď)
-Do bazénou a na kúpaliska už ani nechodím
-nepijem sladké vody, nejem sladkosti, biele pečivo
- oregano, kapucinku som vyskúšala aj neviem koľko možných byliniek
- kandistop tiež
AKO? sa ich nadobro zbaviť.. Trpím touto kvasinkovou infekciou každý mesiac..
Momentálne užívam vaginálne capiky v balení boli 3 po prvej sa mi uľavilo a po druhej už zase bolesti...
Ťažkosti mam pálenie pri a po močení, palivy výtok, opuch sliznice a začervenanie...

bibg
19. jan 2022

Bohužiaľ neviem ako ti napísať ip keďže píšeš ako anonym. Ale v skratke. Doslova som sledovala kde je lepok, laktóza, cukor, med a hocico. Jedine čo som mala ako sladké bola stevia. Išla som podľa receptov paleo recepty alebo teda kukni si stránku fotorecepty. Tak som si dala že chcem low carb stravu (nizkosacharidovu stravu), bez lepku, bez laktózy. Dokonca aj obyčajne recepty si vieš tak upraviť. Namiesto klasickej muky som dala bezlepkovu, namiesto mlieka som dala rastlinné, namiesto cukru som dala steviu alebo xylitol. Chcelo to veľmi veľmi veľmi pevne nervy v mojom prípade. Ale zvládla som to. Podstatne bolo aby som nebola hladná. Takze som si spravila jedalnicek. Obcas keď som mala chuť na sladké keď som mala pms tak si dala horkú čokoládu ale fakt iba 1-2 tablick len pre chuť. Jedla som rôzne kaše, musli, bezlepkove chlieb.. v DM si môžeš kúpiť rôzne natierka bez laktozy 🙂 je toho veľa len treba chcieť 🙂 keď mi to išlo sj na psychiku že si nemôžem dať čokoládu milku slebo obyčajný croissant tak som si čítala rôzne motivačne citáty a dala cieľ. Ak vydržím 2 týždne potom si dám nejakú zdravú maškrtu. A vlastne som sa motivovala. 🙂
Bolo to ťažké.. ale musíš nájsť v sebe pevnú vôľu. Tak som si natu stravu zvykla že mi to nerobí problém dodržiavať doteraz. Samozrejme teraz si občas dám niečo ale vždy si poviem že radšej sa takto obmedzím ale budem v poriadku. Odvtedy mám viac energie, lepšie sa mi spi, nenafukuje má, chodím pravidelne na wc.. mne dr povedala aby som to vyskúšala na 2 mesiace a uvidim ako sa budem cítiť. Už ubehlo 8 mesiacov a stále držím stravu, cvičím nemám žiadne problémy 🙂 sno počas Vianoc som si aj vypila aj si dala zákusok ale treba vedieť kedy máš už dosť 🙂

bibg
19. jan 2022

@bibg https://slovenskypacient.sk/pocuvate-svoju-pecen/

Skus ísť pripadne na odber krvi svojej dr 🙂 nehovorim te držanie diéty je najlepsia možnosť ale určite lepšia ako doseba neustále pchať nejaké lieky. Probiotika, antibiotiká atd.. to sú stále lieky a nedá sa s nimi fungovať stále. Ja som mala snáď všetky antibiotiká, všetky probiotika, dokonca som si chcela zaplatiť 900€ za laser ktory obnovi mikrofloru a ph v pošve.. nakoniec bol problém úplne niekde inde.

evkano1402
19. jan 2022

@bibg
suhlasim
@autorka
+ sledovat glukozovo-fruktozovy sirup, kde sa pridava, naprikad kecup, resp. tie ochutene omacky k masu na cestoviny a pod., dokonca v rybacej konzerve som ho videla.

cherrystone
19. jan 2022

tak ja uz som mala 3 rozne dr kvoli stahovaniu a kazda k tomu pristupovala s vaznostou. vzdy robia vysetrenie, kultuvaciu a tak predpisu lieky.

matqa411211
19. jan 2022

@anonym daj si hned spravit rozsireny vyter a aj podrobnejsiu cytologiu nie len obyc vyter

julianka312
17. feb 2023

@24mirka dobrý deň čo je ta wobenzynova kura

autor
17. feb 2023

Len píšem ako to dopadlo.. Pomohol gynimum

monuska112
17. feb 2023

dobry den nechcem sa tymto nikoho dotknut. ale kvasinkky zial pochadzaju z nedostatocnej hygieny v prvom rade. vagina ma samocistiacu funkciu ale len do momentu, pokial tam nic nedavas z vonka. sex a to co sa tam nanesie je tiez predmet z vonka. o pomôckach sexualnych ani nehovorim, pripadne aj konecnik je velmi blizko vaginy proste na to treba mysliet.
vaginu treba umyvat aj zvnutra a obycajna voda naozaj nestaci. kup si nejake intimne mydlo, saforelle, laktacyd, je jedno co su doktroi ktori tvrdia ze kludne aj obycajne a vysledok je rovnaky (ale mne sa zda obycajne dost drsne, vzdy je ta posva nejaka podrazdena)
cize vyplach - zo sprchy odstranit hlavicu a normalny vyplach vaginy. potom umyt mydlom nejakym vhodnym pokial dociahnes (mne saforelle vyhovuje) nechat minutu posobit a vyplachnut znova. ak bude takto dostatocna hygiena, nebudu sa tvorit kvasinky. kvainky su inym slovom plesen. a ak to nepomoze potom sa trapit nejakymi dietami a podobne.

autor
17. feb 2023

@monuska112 tak s týmto nesúhlasím.. Prepáč ale vyslovene všade sa píše a všetci zakazujú umývanie vagíny z vnútra.. Áno ma samočistiacu funkciu a práve preto sa nesmie umývať zvnútra.. Tým, že si ju budeš umývať mydlom si akurát tak poškodíš mikroflóru a narušís prirodzene PH

monuska112
17. feb 2023

neviem kde sa to vsade pise, mam ine informacie a dovolim si povedat ze z dobrych zdrojov. lekari. ja som kvasinkami v puberte tiez trpela, od kedy viem ako ma vyzerat hygiena, tieto problemy nemam a vela ludi co je dostatocne informovanych, tieto problemy nema.

bibg
17. feb 2023

Suhlasim s autorkou. Neviem kde si toto našla a vydedukovala ale vôbec to pravda nie je. Máš len šťastie že ti to nič neurobí. Ja som napríklad mala asi úplne všetky mydla, obrúsky, vyplachy, maste, čipky a pod. A pomohlo bylinky, akupunktúra a úplne najviac nejesť sladké a pečivo. Mne to na čínskej medicíne vysvetlili tak že proste niekto nemôže jesť toľko sladkého a pečiva pretože telo zvládne bojovať len s určitým množstvom kvasiniek a ak sa to premnozi treba liečiť celé telo a nielen to kde sa to vyskytlo. btw keď už hovoríš o plesni. Keď ta to svrbí zvnútra tak ako som si tam tu pleseň mohla zaniesť? Keď som nemala styk aj 3 mesiace? Alebo trebárs počas tehotenstva? Ja si teda hlavicu zo sprchy nedávam dole lebo to asi nebies ako vyzerajú trubky kadiaľ tečie ta voda a ta hlavice je tam trochu aj nato aby nečistoty zachytávala. Nehnevaj sa ale naštuduj si niečo o vagíne a PH a potom tu vypisuj bludy o tom ako tu mame plesnivé vaginy kvôli nedostatočnej hygiene. Myslím si ze každá ktorá to tu rieši ma nejaký sexuálny život a teda nedostatočná hygiena so sexuálnym životom moc nejde dokopy. BTw asi ani nevies ze kvasinkové infekcie majú napríklad aj bábätka dievčatka a teda neviem a dúfam ze im tam nikto nič nestrka a chceš mi povedať ze bábätka majú zlu hygienu? Skus si pripadne pozrieť viac diskusii a nielen tuto jednu, naštuduj si niečo ako vagina funguje a tak ako penis je cudzie teleso tak aj ten gél chemicky je cudzie teleso.

monuska112
17. feb 2023

@bibg plesen je nieco co sa vytvori z nedostatocnej hygieny nejaka bakteria necistota a zacne to pracovat. plesen tam nenanesies. ale ak tam mas necistotu a ano zrovna tie babatka maju problemy, kedze sa nachadzaju dost casto aj v okakanej plienke myslim ze neni taky problem tam nieco naniest. zial je to otazka hygieny. bludy vypisuje niekto kto tvdi, ze vaginu umyvat netreba. chcela som pomoct. pre mna za mna nemusite sa umyvat. ale dostali ste navod ako sa toho zbavit a rozhodli ste sa to odignorovat a radsej sa stazovat na mykozu. je to vasa volba. moja volba je zivot bez mykozy.

bibg
17. feb 2023

@monuska112 https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/c...

Prvý článok čo som našla.

Ja nehovorim že sa neumyvame ale hygiena s gelmi nie je v poriadku. Treba sa umývať vodou. Ale hovorím že pokial vám to nevadí je to ok. Ja som s tým bojovala 6 rokov. Každý mesiac. Prešla som si imunologickou, alergologickou, asi 4 gynekológmi. A teda rozhodne má nepresvedčite že je to iba hygienou.

monuska112
17. feb 2023

@bibg ale ja ta nepotrebujem o nicom presviedcat. ty si vyplach a umyvanie mydlom zvnutra neskusala, ale vies ze to nefunguje....zdravie pravda sk nehnevaj sa to ani otvarat nebudem. pisal tu niekto pred tym mozno aj ty nieco o PH. ano vagina ma PH a je dolezite. ale nikto ti nepovie ze absolutne vsetkym od prveho sexualneho styku, kazda jedna vec co tam ide zvonka toto PH narusa. a ak je narusene co je, samotna mykoza ukazuje ze to nefunguje jak by malo, tak potom co tu chranite? hygiena musi byt, ja sa a tento nazor nehanbim, je to lekarsky nazor a v praxi na mnohych ludoch funguje. nechces nerob to. ale ak ma niekto problemy 6 rokov s mykozou, mozno by to skusit chcel.

bibg
17. feb 2023

Jedine čo na mykozu navždy pomôže je umývať vodou, obmedziť sladké, pečivo, alkohol. Všetky lieky majú len dočasný efekt. Btw pre ženy ktoré sa dostanú sem dobre sú probiotika od jamieson women probiotics a ešte oreganovy olej. Ten zbavuje tela vírusov, baktérii a plesní.

monuska112
17. feb 2023

jedine co na mykozu navzdy pomoze....boze ako mozes takto formulovat vetu? ty si lekar? ja ti tu vravim co na mykozu naozaj pomaha a ty nie jedina vec co pomaha, probiotika, ano ak mas uz mykozu treba to vyliecit, nejakymi probiotikami, capikmi a pod. hygiena funguje len preventivne aby si nedostala mykozu znova.
a oreganovy olej? si robis srandu? mas ho realne doma? dala si si to niekedy k vagine? sak to stipe jak svina, je to silna desinfekcia, to ti je lepsie pouzit na vaginu nez mydlo a cistotu? ved sa trochu kriticky zamysli nad tym co tu pises

bibg
17. feb 2023

@monuska112 čítaj pozorne. Skúšala som všetky mydla. Ono to totiž všetko začalo jedným mydlom. A odvtedy kolobeh. Posledná gyn mi povedala aj príliš veľa hygieny škodí. Kvôli mydlu znútra som si narušila pH a bojovala stym 6 rokov. Lebo som skúšala všetko možné ako to zastaviť a pritom jedine čo stačilo bolo umývať iba vodou a potom držať mesiac prísnu dietu a telo sa dalo dokopy samé.

monuska112
17. feb 2023

@bibg skusala si vsetky mydla....skusala si ich aj s vyplachom z vnutra?

bibg
17. feb 2023

@monuska112 ja dole nedávam nič. Oreganovy olej sa dáva do úst a tak isto aj probiotika. Ako hovorím mykózy mi spustilo mydlo konkrétne intímna hygiena canesten. Odvtedy som stym bojovala 6 rokov a kanesten nemôžem ani použít lebo na druhý deň mqm chuť si vraziť hajzlovu kefu dovnútra čo má to svrbí a Páli. Takze áno. A ver mi za 6 rokov som vyskúšala uuuuplne všetko. A keby mi niekto povie že zaberie obyvajnq vec ako studena voda a dieta tak neverim. Skus si kuknúť fóra a správ si obraz sama čo ženám pomohlo. Ja niesom dr ale za twn čas som zistila že namne robil iba pokusy keď mi dal take čipky, take mydlo, Takú masť. Vagina je samočistiaca ako si povedala. Ona nepotrebuje nič. Ona zo seba ten bordel dostane počas ms. Ja nehovorim keď to niekomu pomôže ok. Ale určite to nepomôže niekomu kto s tým bojuje každý mesiac..

monuska112
17. feb 2023

@bibg tiez som s tym bojovala kazdy mesiac a viem co mi pomohlo, canesten to nebol, hygiena ano. ako som povedala vagina je cistiaca pokial ph funguje a pokial tam nenanasas nic zvonka. vacsinou to teda funguje len u deti, co nemaju plienku, maju cistu ritku maju dostatocnu vonkajsiu hygienu a neskor pokial nevedu sexualny zivot.

24mirka
17. feb 2023

@julianka312 dobrý deň. Dajte do googlluwobenzinova kura na kcasinkovu infekciu.. Je to vlastne klasické užívanie Wobenzinu podľa návodu.. Nezľaknite sa, to je tak, ze napríklad jete 3x denne 7ks wobenzinovych tabliet... Mne to pomohlo.. Je tomu už aj vyše 12 rokov, čo som absolvovala túto kúru...
https://www.wobenzym.sk/verejnost/vaginalne-myk...

simsalabim
17. feb 2023

@monuska112 toto co pises, je blbost. Vyplachy sa neodporucaju, mydlo uz vobec nie. Kvasinky nie su nedostatocnou hygienou!

mondolina
17. feb 2023

@monuska112
somarina

mondolina
17. feb 2023

naposledy som trpela mykózou pred 20 rokmi, mne vtedy pomohli homeopatiká a zmena partnera😉

monuska112
17. feb 2023

@mondolina
@simsalabim cistota pol zivota drahe damy, verte alebo nie. ak odstranite necistoty, huba nepovstane.

mandarinka555
17. feb 2023

Milión odpovedí....Ale to nikoho ani len nenapadlo, že ju opakovane infikuje partner?

mondolina
17. feb 2023

@monuska112
ja mykózu nemám, napriek tomu, že si nešpricujem vagínu sprchovacou hadicou 🙈
ako je to možné 🤔

mondolina
17. feb 2023

@mandarinka555
ja som písala, že mi mykóza prešla keď som vymenila muža 😉
verím, že to malo súvis

simsalabim
17. feb 2023

@monuska112 nehnevaj sa, ale trepes blbosti. Hygiena - ano. Ziadne vyplachy a mydla vsak nie su potrebne. Vaginalna infekcia je infekcia sliznice ako kazda ina. Aj hrdlo si preplachujes hadicou, aby si nemala anginu? Ci tam netreba? Plesen je premnozenie miktoorganizmov, ktore v posve prirodzene su - antibiotikami, narusenim pH, sposobit to moze cukrovka, znizena imunita, rozne ine ochorenia, kontakt s patogenom zvonka - bazen, partner, umelinova bielizen, vyplachy … Nesposobuje ju to, ze si denne niekto nestrieka do posvy vodu hadicou.

katrin69
17. feb 2023

Pozrela by som si literatúru ohľadom kandidózy. Nie je to len o hygiene, pečive, sladkostiach či malinovkách. Kvasinky spôsobuje aj tá ostatná strava. Čo som čítala o kvasinkách, mala by sa jesť rastlinná strava, ale aj napríklad paštrnák by sa mal obmedziť, lebo tiež podporuje kvasinky... Treba len čítať. Mám o kandidóze dve knihy a stále mám pocit, že to je málo...