Ako upraviť cyklus?

janet1920
3. nov 2020

Ahojte baby, potrebovala by som od vás poradiť. Pred cca 4 rokmi mi na gynke povedali že mám polycistické vaječníky a vraj príliš malú maternicu, prvú menštruáciu som dostala v 16-tich no nemám ju pravideľne, niekedy mám aj 3 mesiace po sebe pekne a potom pol rok pauza a znova. Chcela by som sa vás opýtať či nemáte náhodou niektorá z vás nejaké babské rady ako si ten cyklus upraviť nech je pravideľný bez nejakých hormonálnych liekov a pod. Momentálne pijem dosť čaje ktoré sú určené na to a zároveň aj bylinné sirupy z vysokým obsahom železa. Za každú radu budem vďačná.🙂

tessa2299
3. nov 2020

Ja mam tiez polycysticke. Nic mi nezabralo, jedine hormony (nie antikoncepcia). Bez hormonov mam nulovy cyklus ( dokonca ani po deviatich mesiacoch som nedostala).

janet1920
autor
3. nov 2020

@tessa2299 ja som jeden čas brala hormonálne lieky dosť silné ale nepomohlo to, len som z toho strašne pribrala.

ivca88
3. nov 2020

Ja som síce nemala potvrdené polycysticke vaječníky, avšak cykly som mala rozhodne nepravidelne.
Niekedy 60 inokedy 120 dni trvalo, kým prišla perioda.
Otehotnenie bolo trápenie, ale mám dve dcérky. Zaujímavé je, že ako som začala behávať, bicyklovať, tak mám cyklus ako hodinky 31 dní ( to sa mi stalo len pri hormonálnej antikoncepcie) . Zhruba 10 mesiacov to takto pekne ide - a to presne od času, keď som začala športovať.
Buď s tým súvisí precvičovanie panvového dna, alebo to, že som výrazne schudla.

Femibion, gynex či inofolic nepomohli vôbec.

vikss1
3. nov 2020

@janet1920 mozno sa ti to aj same upravi, treba len cakat a myslim, ze caje ktore pijes su dobre, tak treba v tom len vytrvat.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janet1920
autor
4. nov 2020

@ivca88 cvičiť to cvičím kedže od budúceho roka idem k OSSR. Vyskúšam aj to bicyklovanie a uvidím že ako sa to zmení.

janet1920
autor
4. nov 2020

@bambulienka25 vyskúšam určite, ďakujem za radu 🙂

janet1920
autor
4. nov 2020

@vikss1 snáď áno pretože takto som stále na nervy kedy dostanem a občas to príde ozaj v nevhodnú chvíľu

ivca88
4. nov 2020

@janet1920 keď cvičis veľa, tak môžeš mať aj veľa testosterónu kvôli svalom.
Hormonálny profil máš ok ?

janet1920
autor
4. nov 2020

@ivca88 to som si nedávala kontrolovať zatiaľ ale skúsim aj to