Ako vyliečiť opakovanú mykózu?

kika1603
27. júl 2021

Poraďte ako vyliečiť opakovanu mykózu. Už som brala dosť krémov aj tabletky beriem a stále sa mi to vracia. Máte prosím nejaké rady ako s tým bojovať?

dijka123
27. júl 2021

@kika1603
chod na gyn nech predpise cipky

tahomi
27. júl 2021

Partner prelieceny?

malebiele
27. júl 2021

@kika1603 mne pomohol saforelle gel na intimnu hygienu 🙂

kkovacovak
27. júl 2021

@kika1603 bez srandy ale mne pomohlo vymeniť partnera 😄 s bývalým som mala mykozy každý mesiac. Asi sme si nejako chemicky nesadli. Preliečoval sa aj on, dodržaná hygiena, opattenia atď. S terajším som nemala ani raz a nič špeciálne pre to nerobím. Ale určite to rieš s gynekológom. Či nie je náhodou problém aj inde. Môj dr to vtedy vôbec neriešil

laurita285
27. júl 2021

@kkovacovak možno na odľahčenie, keĎ je už ex 🙂 keď mala podobny problem kamarátka, stále dookola sa liečila a furt sa jej to vracalo aj napriek tomu že liečila aj ex frajeríka... po čase sa prevalilo že mlady pán chodí na prietrty kadetade 😀

kkovacovak
27. júl 2021

@laurita285 tak to už je druhá vec 😄 môj v tom čase 100% nechodil....to začal až neskôr 😄

petulka2021
27. júl 2021

Wobenzym

20erika07
27. júl 2021

Wobenzyn super, ale lacnejsia varianta len dlhodobo probiotika papat, ale fakt aspon polroka vkuse a potom uz len sem tam. Zacala som tak v roku 2017 a odvtedy som nemala mykozu, a to zerem aj sladke na kila

akinom0077
27. júl 2021

@malebiele saforele je hygiena a prevencia . ale nie liecba

ruzasipova
27. júl 2021

@kika1603 Probiotika gynimun.

valdovalda
27. júl 2021

@kika1603 ja som mala s tymto roky problemy a po poslednom porode som to mala niekedy aj 2x do mesiaca, uz som bola zufala lebo mi nic nezaberalo, uz som bola na vsetko imunna. Nahodou som na jednej fb skupine natrafila na pani, ktota mi odporucila jest chlorelu a jacmen od GW, od vtedy mam pokoj, ak chcete mozemvam k tomu napisat viac

ctrl
28. júl 2021
mimibb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renalka
2. nov 2022

@20erika07 aké probiotika ste prosím jedli. Užívam stále jamieson a swiss na striedačku a aj tak stále dokola mykozy. 😕

akinom0077
2. nov 2022

@ruzasipova Probiotika su prevencia, pripadne po liecbe na obnovenie vag.flory. Same o sebe nevyliecia

akinom0077
2. nov 2022

@renalka
Bod č. 1- dôkladné vyšetrenie u gyn. s odobratím kultivácie! Samotné vyšetrenie bez kultivácie NIE. Vela x je k mykoze pridruzena aj bakteria zeny ktore tym nepresli nevedia a kazdy vytok pokladaju za "mykozu"
Bod č. 2- ak máte partnera detto kultivácia - liečba
Bod č. 3 - po liečbe užívať probitika dlhodobo a pravideľne - za mna Probiofix + lokalne probiotika po kazdej liečbe plus 1-2 x tyzdenne preventivne - Gynoflor, Vagilact, Floragyn....a mnohe ine kludne striedat
Bod č. 4- ak je to naozaj mykoza upravit stravu- vid protikvasinkova dieta - nájdete na nete ale obaja aj partner
Bod č. 5- velmi dobry a silny osvedceny vyzivovy doplnok na mykozy Oregano- uzivat pravidelne dlhodobo obaja....najlepsie kapsule.
Bod č. 6- hygiena, bavlnene pradlo atd atd.....to uz snad netreba dospelej zene pisat
Pri kazdom podozreni na stipanie svrbene a vytok kym neviete ci vam prepukne / prepukla uz mykoza tak styk s kondomom az do vysetrenia a stanovenia liecby pre istotu....
pozor na antibiotika, kupaliska....

renalka
5. nov 2022

@akinom0077 Ďakujem veľmi pekne za konečne jasne popísaný postup kedy co aplikovať. Nechápem načo chodím ku gynekologičke a ešte aj žene keď mám opakovane candidove infekcie). Za prvé mi vynada ze sa nestarám o svoju vagínu keď prídem zas aj keď prevenciu mi 1x vôbec nevysvetlila. Načo macmiror + lomexin a kúpte si probiotika,partner len lomexin lokálne 🤷‍♀️. Nikdy mi nepovedala ze by mal partner navštíviť urológa a zobrať stery. Takže ešte raz velka vďaka za prehľadný navod 👌❤️

akinom0077
6. nov 2022

@renalka Neni zac kludne hocikedy presla som vsetkym… dlhy dvojrocny boj