Ako zmiernit rezanie pri močení?

thekacicaa
10. okt 2019

Ahojte, neviete ako zmiernit rezanie pri moceni pri zapale mocovych ciest?
Mam termin u lekarky, ale nez mi urobi vysetrenia a nez budu vysledky, budem musiet takto este asi tyzden trpiet. Prosim poradte. Pijem obrovske mnozstvo tekutin, aby som moc rozriedila, ale na rezanie pri moceni to nema ziadny vplyv :( Dakujem

deti95060810
10. okt 2019

sadni si do teplej vody - vo vani. pomôže.

sta0
10. okt 2019

@thekacicaa sedací kúpel a kvapni si doňho tea tre olej.

3petka
10. okt 2019

@deti95060810 Na zápál Teplá voda??? Som ešte nepočula. Podľa mňa teplá voda môže ešte uškodiť.

sta0
10. okt 2019

tea tree olej pôsobí ako antibiotikum + daj pozor aby si mala nohy vždy v teple 🙂

zdencaaaa
10. okt 2019

Zapal a teplo nejde k sebe. Vela vela pit, urologicky caj, brusnicovy caj ale vela, treba vsetko vycikat. Bacily pojdu z tela len tak von. A hlavne ale k doktorovi. Mavam so zapalom problemy takze viem ake to je

brita7777
10. okt 2019

brusinkovy caj...urosept..z kanadskych brusnic dostat ho bezne v lekarni...alebo tiez hociaky iny, praslickovy, oni su mocopudne musis vela mocit aby si vymocila ten zapal, tiez byt v teple...pod dekou, termofor...

barbellka
10. okt 2019

@thekacicaa mne dal urolog cyscontrol - prasok, ktory sa rozmiesa vo vode, super pomahalo a je volnopredajny...papat brusnice, kupit urologicky caj a vela vela pit vody a caju, nech vela cikas ...aj ked to boli, treba vela cikat, nech vsetko ide prec....nohy v teple, nesadat na studene, krize zakryte....a hlavne ak to nebude do par dni prechadzat tak smer doktor

ludinka
10. okt 2019

@thekacicaa mne dr. Vždy dala aj algifen kvapky od bolesti, ale hlavne musíš vedela piť a močiť, najlepší je uroligicky čaj, ale napr. Aj pivo, ale to samozrejme nekombinovat s tým algifenom.😉

thekacicaa
autor
10. okt 2019

Dakujem vam vsetkym za tipy! Asi ich budem skusat rad radom vsetky. Zatial sa mi konecne podarilo vycikat s pomocou horucej sprchy.

zdencaaaa
10. okt 2019

@thekacicaa teraz citam......tyzden trpiet? Preco nejdes hned k dr alebo pohotovost. Ja sa idem zblaznit par hodin bolesti a caje ti zapal nevyliecia, do tyzdna si privodis este nieco horsie. Toto chce lieky a nie trpiet

barbellka
10. okt 2019

@thekacicaa ak mas uz az taketo stavy, tak ihned k vseobecnemu doktorovi ako akutny stav... on posle ak treba na urologiu, gyndu...nenechaj to daleko zajst, resp. Este dalej ..za tyzden sa to rapidne zhorsi... viem o com vravim, tiez som robila frajerku a potom som mesiac a pol bola doma, co som mesiac cikala krv....ako neprajem zazit nikomu

thekacicaa
autor
10. okt 2019

@zdencaaaa ved prave idem odtial. Len na vysledky moci sa caka tyzden, na vsledky sterov min. 10 dni. Az potom mi mozu dat atb. Dovtedy mam brat dalej Urinal, caje atd. Dali mi teraz len nejake lokalne tablety kvoli vytoku. 😖

barbellka
10. okt 2019

@thekacicaa oni ta nechali cakat tyzden bez ATB? Divny postup. Mne hned dali sirokospektralne antibiotika a na zaklade vysledkov dali potom uzkospektralne na konkretnu bakteriu.

zdencaaaa
10. okt 2019

@thekacicaa blbost, jaked pridem s rezakom k dr, vycikam sa a ona s tym papierikom hned zisti ci v nom mam zapal a jasne potom ide na rozbor ale lieky dostanem. Ved by som sa zblaznila tyzden s rezakom

zdencaaaa
10. okt 2019

@barbellka presne tak, vidim ze reagujeme na tie iste prispevky (socka, psik, samota)

barbellka
10. okt 2019

@zdencaaaa heh aj ja som si to vsimla :D som na pnke a momentalne ma modry kon zachranuje :D

thekacicaa
autor
10. okt 2019

@barbellka mne tie sirokospektralne uz nezaberaju ☹ Uz pri minulom zapale mi tak dali a brala som ich tyzden zbytocne, po vysledkoch mi museli dat aj tak ine.

majuska4401
10. okt 2019

Mne velmi pomohlo vela pit urologickeho caju(aj2 litre) urinal akut a prikladanie dost tepleho dole v medzinozi,poskytlo mi to rychlu ulavu

kolieskova232
10. okt 2019

@majuska4401 to som presne chcela aj ja napist, ze su vynikajuce horuce odklady. ono sa aj svalstvo tak povediac uvolni a roztiahne

barbellka
10. okt 2019

@thekacicaa ale sirokospektralnych antbiotik je viacero s inymi ucinnymi latkami...nie su len penicilinove ale aj ine betalaktamove, chloramfenikolove a vselijake ine antibiotika....len za ten tyzden je podla mna velke riziko, ze sa ti premnozia bakterie este viac,

lucinika
10. okt 2019

Litre urologickeho čaju, brusnice urinal a rýchlo nasadiť antibiotika skôr než príde krv v moči

eliska13
10. okt 2019

@thekacicaa Vraj pomáha vypiť soda bikarbónu neskúšala som...
Ty to máš asi opakovane preto už hľadajú konkrétne akú máš baktériu pre mňa sú to muky, keď som cikala krv, takže len veľa piť, teplo

comika
10. okt 2019

@thekacicaa ak mas tea tree kvapky, natri si spodok, hlavne vyustenie mocovej trubice. Malo by sa ti ulavit. Mne to vzdy pomohlo.

ukulela
10. okt 2019

@thekacicaa kurna to co za doktori? ja som na zapal vzdy dostala atb .... ak to as silne, urinal je ti na dve rite a treti trt ....
mne pomahalo suche teplo (hrncek s horucim cajom na podbrusko a popijala som, alebo termofor). kupel by som neriskovala. Vela pit. Ja mavam doma zavarane brusnice, tie mi vzdy pomozu. A pit naozaj vela, na litre sa prelievat. A tie teple obklady.

eliska13
10. okt 2019

@barbellka Kľudne to môže napadnúť aj ladviny, ale ona asi nemá až taký zápal.Vela lekárov nerobí po zápale kontrolný moc a znova sa to objaví mňa tak zničila obvodná, až som skončila u urologa

zdencaaaa
10. okt 2019

@barbellka ja som v praci ale psssssst :D

barbellka
10. okt 2019

@eliska13 ved presne to, som sice jak moja chudera babicka, ked som mala zapal mocakov ja, ale toto je velmi nebezpecne...ja som mesiac cikala krv a neprajem to nikomu zazit a kto to zazil vie presne o com hovorim...proste ten stav sa pri mocaku zhorsi z dna na den, velmi rychlo to postupi az k oblickam...no snad to nebude jej pripad, ze to je len lahsie prehladnutie a vydrzi na vysledky mocu.....no veru ked si predstavim, kolko som sa nasedela u urologa - mne moja dr uz vzdy ked pridem robi rychly test ci nahodou, raz rocne komplet moc - co uz vie co to so mnou robi

barbellka
10. okt 2019

@zdencaaaa hah sak treba si oddychnut :D

grankosko
10. okt 2019

@thekacicaa v prvom rade ti už mala dať niečo na to, a brusnice pomáhajú dosť 🙂

modrykoniicek
10. okt 2019

Piť, piť, piť... hlavne čaje ako ženy píšu.Nie je to sranda.Mňa zápal dostal do nemocnice s obličkovým záchvatom.