Akú rekonvalescenciu ste mali po hysterektómii?

2. sep 2021

Ahojte ženy, zajtra ma čaká hysterektómia, laparoskopicky vaginálna. Tie, ktoré ste absolvovali túto operáciu, akú ste mali rekonvalescenciu? Ako silné a ako dlho ste mali bolesti po operácii? Ako dlho trvalo kým ste doma fungovali normálne? Áno áno viem, individuálne je to. Ale nič nerobím len googlim. Sľúbili mi nechať vaječníky, tak dúfam že sa po nezobudím úplne prázdna. Panika ma chytá a to som si myslela, že to v pohode dám, že mám praktický pohľad, že to proste kvôli rakovine musí von. Ale asi som sa precenila. Ďakujem za každý koment.

janetinka27
2. sep 2021

ahoj, neviem ti odpovedat, mna to jedneho dna tiez caka. ale asi to bude tak, ze sa zobudis a budes musiet vydrzat vsetko, co pride 🙂 tak ti zelam, aby si mala co najlepsi priebeh aj vysledky 🙂

lejluska
9. sep 2021

Ja som 11 mesiacov po hysterektomii ( mne ju robili hneď pri sekcii kvôli placente praevia centralis, pri pôrode sa zistilo, že bola čiastočne vrastena do steny maternice a silno som krvácala ) síce mi ju robili cez brucho, vaječníky mi nechali mám 32 rokov... bolesti som mala minimálne, rekonvalescencia úplne v pohode, na tretí deň som už sama šla na novorodenecké k synčekovi ( na druhý deň som tiež došla po svojich ale zo sestričkou )...ono bolesti trošku sú ale nie hrozne a po pravde, vôbec som sa necítila prázdna... cca mesiac PO som začala mať problém s únikom moču ale prešlo to..
11 mesiacov po hysterektomii ani neviem že nemám maternicu, všetko je ok, fungujem ako predtým akurát nemám menštruáciu... držím palce ❤️ nech je všetko v poriadku, hlavne buď zdravá 🙏❤️ ak sa chceš niekoľko este opýtať kľudne napíš.. 😉