Alergia na vložky

lenkamatkova
11. dec 2017

Ahojte, máte tu niektorá problém s alergiou na vložky? Lebo ja som už zúfalá. Tampóny sú oukej, ale nemôžem ich používať po celú dobu menzesu, posledné dni som príliš suchá na tampón, ale nemôžem si dať ani intímku 🙄 vysúšala som všeeeetky možné aj nemožné značky vložiek, väčšinou bez parfémov, bez modrých "čiarok", vyhýbam sa voňavému a farebnému toaleťáku, ale stále dookola ten istý problém. Lekár mi odporúčil obyčajné lacné vložky, také tie hrubé "vatové" (či čo to je), ale aj s tými mám problém....Kalíšku sa chcem vyhnúť, asi by som pri ňom potrebovala lubrikant, čo mi príde nepraktické. Viete o niečom čo by som mohla používať???? pomoc 😢

muskazlata90
12. dec 2017

@lenkamatkova skúšala si aj napr. Vložky z biovavlny? U nás ich predávajú v bio obchodíkov, sú z nebielenej bavlny a malo by tam byť menej toxických látok. Osobnú skúsenosť však nemám, nepotrebovala som ich vyskúšať.

jeennyv
12. dec 2017

@lenkamatkova skus anionove vlozky..neviem ci to je to iste ako bio, ale viem, ze su tu zienky co ich kupuju a ja som ich len tak niekde cekla...len ta cena balik aj 4e

jeennyv
12. dec 2017

@lenkamatkova a este ked uz nic nepomoze mi napadlo sice fest neprakticke, ale nase stare mamy si davali servitku a do nej vatu, ked este vlozky neboli

slawenka
12. dec 2017

este existuju aj latkove pratelne vlozky, ale osobnu skusenost zatial nemam

erickatt
12. dec 2017

@lenkamatkova hej ja to mam teda mne sedi len jedna značka, alw... Ale z nich používam len tie nočné. Z iných , tých tenkých , sa vyhadzem. Kalisok je super na noc. A nepotrebujes lubrikačný... Ale DEDRA ma vraj dobre vložky.

caray
12. dec 2017

tak pokiaľ ide o to aby si nemala alergiu tak by si mala vyskúšať aj tie čo ti odporučil lekár, ak ti tie nebudú spôsobovať problémy tak si myslím, že je jedno aké budú. alebo v lekárni si sa neskúšala pýtať?

tanickalab
12. dec 2017

Mne tiež napadlo, či ti nevedia pomôcť napríklad v lekárni, veď tam mávajú aj takéto vložky pre citlivejšiu kožu 🙂

petranelkova
12. dec 2017

Isto by stalo za kus, vybrat sa do tej lekarne. Podla mna by ti tam najlepsie poradili aj bez toho, aby si musela ist na gyndu a vypocut si v podstate to iste..

lavieenrose
12. dec 2017

ja mam tiez alergiu ale nastastie iba na tie umele tie s bavlnou mi nerobia problem ....asi by bolo pre teba fajn riesenie tie latkove pri slabsom krvacani a kalisok pri silnom...ved aj kopu babatiek neznesie ine plienky len latkove...

simca06022011
12. dec 2017

ziadny lubrikant ti ku kalisku netreba... ak mas atkyto problem a nevies pouzivat tampony tak ti nic ine ako skusat neostava. Ja tiez vlozky nemozem vobec, mam iba jeden jediny typ, presne ho tu spomina erickatt ako poistku este na noc k tamponom. Inak pouzivam tampony od zaciatku do konca. Kalisok som skusala, pre mna to momentalne nie je, nakolko vsetko okolo v rekonstrukcii, super je to na wckach s umyvadlom priamo pri wc :D

rucka77
12. dec 2017

Možno to nemusí robiť ani to, že sú parfumované ale proste, že sú tak povediac umelé. Nechceš predsa len aspoň vyskúšať tie bavlnené?

daniela.ho
12. dec 2017

Raz som citala ake vsetky mozne “hnusoby” davaju do vloziek, najhorsie vysli always...
Sama chemia, bielidla a dokonca aj nejake rakovinotvorne zlozky. Kupujem v dmke take bavlnene bio.

17alexis
12. dec 2017

Ja som pre rovnaký problém prešla na anionove a som spokojná. Akurát cena je vyššia.

sorciera24
12. dec 2017

jednoznacne kalisok, treba sa to s nim len naucit....urcite praktickejsie a hygienickejsie ako tampon (aspon za man teda)

senta_sofia
12. dec 2017

@lenkamatkova kalisok a intimky su latkove, ked si trochu zrucnejsia, aj usit by si to zvladla, lebo inak dost na tom ryzuju

bamb27
12. dec 2017

kalisok, bavlnene vlozky, alebo najidealnejsie bezvlozkova metoda, to ale asi tiez nie je pre kazdeho zvladnut svoje lonove svalstvo aby pracovat s nim vedome

ale ku kalisku lubrikant urcite netreba, nevysusuje sliznicu narozdiel od tamponu, neda sa to ani porovnat ...len to tiez chce nacvicit urcity grif

beton
12. dec 2017

@lenkamatkova ku kalisku lubrikant netreba a je to uzasna vec. konecne sa cez kramy necitim "necista". ked si kupis bezfarebny, tak nemas ani problem, ze nejaka alergia. obycajny nefarebny silikonovy, super vec.

snehuuulienka
12. dec 2017

@lenkamatkova mňa zaujíma čo ti spôsobujú vložky konkrétne??akú alergiu,stipe ťa to,alebo máš červenú kozu,..alebo??pre mňa sú naj na noc tiež spomínané Alw...a keď mám slabšie tak Bella perfecta zelene,sú naozaj priedušné,nič sa mi tam dole nezapari,sú také prírodné fajnove

erickatt
12. dec 2017

@snehuuulienka mna zacne stipat, svrbet. Vyrazky ako a utrieť sa je akoby mi žiletkou rezali.

adriana1980
12. dec 2017

Jednoznačne kalíšok. Lubrikant určite nebude treba, zavádza sa inak než tampón. Tampóny aj mňa vysušovali a kalíšok je super náhrada

snehuuulienka
12. dec 2017

@erickatt aj mňa väčšinou na 5 deň už všetko stipalo,cítila som zakaždým taký diskomfort ....mávam 7 dňovu ms,a vložiek som vyskúšala kopec ,rôzne značky...teraz som tehu,tak mám aspon teraz od toho pokoj😵

erickatt
13. dec 2017

@snehuuulienka ja mam ma 2-3 dni. Ale ked si dam zlu vlozku ( niekedy v obchode ine nemajú ) tak to mam do dvoch hodin.

natassa2
13. dec 2017

@erickatt no ked vlozka nesadne tak sa to dokaze objavit tie problemy skoro hned, u mna to bolo podobne, ale potom som si zacala objednavat vlozky a posilnovala som imunitu a uz potom bolo dobre, ale neviem co by bolo keby som teraz nejaku vonavu vlozku pouzila :_(

januska20
8. mar 2020

@17alexis Ahoj, síce je to stará téma,ale napíšeš mi odkiaľ tie vložky kupuješ? Dajú sa zohnať niekde aj v kamennom obchode?

martina8888
8. mar 2020

@januska20 Ahoj. Skus pozrieť aj do mojej skupiny zaoberajúcej sa výrobkami podľa tradičných receptov čínskej medicíny. Sú tam aj bylinkové vložky, možno ťa to osloví. https://www.modrykonik.sk/group/11789/

januska20
8. mar 2020

@martina8888 Ďakujem, pozriem

17alexis
8. mar 2020

@januska20 ahoj, v lekarni akekolvek co mavaju alebo v drogerke Gentleday. A este som si vsimla, ze nemozem pouzivat prirodne intimne cistiace gely lebo sa mi urobi ekzem.

kiki68
30. mar 2020

Holky ja mam tiez alergiu na vlozky, ani tie hrube kvazi nemocnicne nemozem. Mne sa ihned robi vysev a ked to necham tak 3 hodky tak mokvaju a svrbi to ako cert este dva dni. A teraz po porode mam dilemu co s tym? Ako posledne v nemocke po laparke som to riesila tak, ze som poprosila o nejaku gazu a vatu. Lenze to nebolo take silne krvacanie. Co ste pouzivali po porode v sestonedeli? Ze ci to nejako vychytat takto amatersky alebo existuje nejaky upgrade? Ja bezne pouzivam tampony a kalisok. Cize toto su pre mna nezname vody