Ambulancia liečby sterility, Trenčín - MUDr. Kaščák. Máte skúsenosti?

matkamatko
27. máj 2008

Ahojte kočky, nenašla som tu takú tému, tak sa chcem spýtať , či ma niekto skúsenosti s tou ambulanciu a s doktorom Kaščákom. Prípadne aký bol v tejto ambulancii postup liečby. ak tu niečo také už je, tak ma prosím nasmerujte.Dakujem všetkým zapojeným snažilkám, tehulkám a maminkám.... 😉

paula1234
27. jún 2009

Nanenka ano mali sme problem aj pri prvom trvalo nam to vsetko vyse 2-och rokov, ale malo to uspesne ovocie a preto stale verim, ze aj to druhe vytuzene pride, uz len preto ze maly si to velmi praje! Ver ze sa to aj tebe podari! Kolko mas rockov a vy sa ako dlho snazite a ake maas problemiky? Ak chces napis do internej posty, pa! 😉

akatka
17. júl 2009

Ahojte kocky, Paula ja sa chcem opytat, ze kto ti to IUI robil a kde? Ja by som mala ist buduci cyklus, vlastne takto o mesiac... Je to bolestive? Lebo kamoska bola a vravela, ze citila len nejake kratke akoby stipnutie. Brala si aj nejake lieky? Mne Dr. Hlavacik dal papat Pregnyl, ale az buduci cyklus, tak som z toho nervozna 😖

paula1234
27. júl 2009

Ahoj Akatka, nasla som ta aj v teme iui, tak som sa sem isla pozriet ci si to naozaj ty! Inak ten pregnyl sa neje, on sa picha, najskor pojdes na folikulometriu na 12dc, ako ktory, ja som bola ja na 12 aj na 14dc, lebo na 12 dc som mala male vajko a na 14dc som mala uz dobre, v ten den som si vecer pichla dvojitu davku pregnylu a obden cize na 16 dc som mala iui robil mi ju dr.kascak a prve neuspesne dr.hlavacik! Inak ci to boli to je tazko, pri prvom to bolo dost neprijemne, citila som vsetko a mala som cely cas nafuknute brucho, po iui sombrala utrogestan 2x1 na vkladanie a teraz pri 2iui som necitila absolutne nic, ani som nic necitila cely cas do testovania, ani brucho nafuknute nonic, takze som to zvladala uz lepsie! Ak budes chciet nieco vediet blizsie napis mi do ip! Pekny dnik a vela, vela stastia ti prajem!!!!

bambibam
27. júl 2009

Ahoj baby ,pridám sa Ja som mala robené IUI u dr.Hlavácik a bolo úspešné po 9tt kedy sa to skončilo. Potom dalšie 2IUI a nič. No prvý krát som mala nielen nafúknuté brucho ,ale príšerne ma bolela hlava,možno z nervozity,ale tie druhé razy som sa cítila ako nafúknutá bublina,kade som chodila som spala asi s utrogestanu, a cítila som také trhanie v bruchu čo sme pripisovali tomu že asi sa vajko a sem. stretli a nevládali sa uhniezdniť.

akatka
28. júl 2009

Pauli, som sa sekla... Dal mi papat Clostylbegit. Pregnyl su injekcie, to viem 😵
No baby, tak som pekne nervozna.
Bambi, tak to mi je luto s tym neuspesnym koncom. Snad sa skoro zadari nam vsetkym 😉

paula1234
29. júl 2009

Akatka aj ja som bola pred prvymo moc nie, ale pred druhym dost a to bolo lepsie ako prve, myslim v pocitoch, pri prvom nechutne a pri druhom som nic necitila!

bambibam
29. júl 2009

akatka , dík za povzbudenie ,ja tiež stále verím v zázrak - je to taký pohon ked veríš 🙂 ale už som si musela v hlave zrovnať aj druhú stranu mince,aby ma to nepoložilo. Ked sa striedajú návali radosti a sklamania mám pocit ,že či to moje telo zvládne 😉 myslím tým ,že aby som vedela či ma šlaktrafilo od radosti alebo sklamania. No dúfam že čoskoro sa budeme gulaťiť.

Paula neviem či mi to ušlo ale ty máš malého prirodzene,alebo s pomocou vedy?

paula1234
31. júl 2009

Bambibam, maleho mam prirodzenou cestou, snazili sme sa asi 3 roky, brala som vsemozne lieky a ked som sa rozhodla vsetko vysadit tak som o mesiac zistila ze som tehotna a tehotenstvo super. Teraz som uz prekonala 2 potraty jeden po prirodzenom otehotneni a jeden teraz po 2.iui v 7tt ☹ , ale zivot ide dalej!

bambibam
1. aug 2009

Pauli tak to máš potom podobne ako ja. Dcera bola ako náhoda a 😀 nestihla pobadať tú rýchlosť ale od tedy prešlo 11 rokov a druhé nie a nie prísť. Ja už tým IUI ani moc neviem či veriť prišlo sklamanie, uvidíme ako to dopadne na IVF. Roky mi pribúdajú čoraz rýchlejšie tak nechcem strácať čas. A ty ako potom dalej ,rozhodla si sa pre dalšie IUI alebo skúsite IVF. Alebo počkáte zas na náhodu?

paula1234
1. aug 2009

Bambi ja som momentalne na bode mrazu, kedze vo stvrtok som potratila, v piatok som mala velke bolesti a povedla som si, ze uz nikdy viac, som rozhodnuta si dat pauzu aspon do maja buduceho roka, pojdeme na nejaku dovolenku a hlavne budem si davat pozor, aby si moje telo poriadne oddychlo, aj ked budem mat teraz za mesiac 36 rokov, povedali sme si, ze do 40-tky urobime vsetko preto, ale ivf je uplne posledna moznost, musi to vjst, ja pevne verim, ze tam hore ma ma niekto rad a pomoze mi! A vy idete na ivf, kolko mas rokov ak o nie je tajomstvo? A iui si uz absolvovala, aky mate problem vlastne?

bambibam
2. aug 2009

Pauli to mi je lúto ☹ ☹ ☹ to bolo neposlušné bábo,ale dúfam že sa dáš rýchlo dokopy. Ja mám 31 a u nás je problém najvačší v manželovi ,žubrienok je horko ťažko 1 miliónik a ešte sú aj po tatinovi lenivé 😀 😀 😀 a ked konečne sa stretnú tak moja maternica ich sa snaží prijať ale nikdy sa to nepodarí poriadne.
Boli sme na IUI viackrát ale úspechy končili sklamaním a preto sme sa rozhodli pre IVF. Vždy po IUI som cítila také trhanie v bruchu a potom to prišlo.Nepomáhali ani lieky,ani vystimulované vajíčka.

Kamarátka sa tiež trápila dlho s IUI vrážala do toho korunky až pokial nešla na IVF. Teraz má 2och chlapcov a je spokojná,tak som povedala ,že stojí to za pokus.Doporučila mi FC v BA a naozaj ten prístup tam bol super. Teraz v stredu tam idem pre inj.

Určite si oddýchni ,ja som si tiež povedala ,že ak by to teraz nevyšlo dám tomu aspoň pol roka pokoj ,nech sa pozbieram,určite aj duševná pohoda spravý svoje,lebo polovičku dna trávime v strese.

paula1234
3. aug 2009

Bambibam, to je v pohodke, ja momentalne nebudem uvazovat nad nicim, budem sa nad tehu zamyslat az na buduci rok, musim si psychicky oddychnut a hlavne musim nechat oddychnut moje telo! Drzim palceky vo FC a ozik ty ted mas koho osobneho gyn.dr. a teba odporucil do centra?

bambibam
3. aug 2009

ja chodím k svojej obvodnej na juhu a tá ma odporučila do centra ku Dr.Kaščákovi a tam na ambulancii po neúspešných IUI ma odporučili do centra. Ja som si akurát vybrala centrum v BA.

paula1234
3. aug 2009

Aha, tak chodis ku Kubalovej? Ona je dobra! A tebe sa ani jedno iui nezadarilo a kolko si ich absolvovala? A neskusis iui aj v centre, ja som pocula, ze v tychto centrach to robia trosku inak, ja by som to vyskusala este raz... 😉

bambibam
3. aug 2009

no pri prvom IUI som otehotnela ale skončilo to potratom, druhé som nič a pri treťom IUI som na 4 deň začala cítiť že niečo sa deje stále som mala pocit že sa mi niečo trhá v bruchu a nakoniec som aj tak začala krvácať. Potom sme to ešte skúsili s clostibegitom alebo ako sa to volalo a nič ani šuch. ☹
Tak padlo rozhodnutie,takto budeme mať istotu že to vložili živé a vieme na istotu že stretli sa 😀 😀 😀
Aj ty ku Kubalovej?

paula1234
4. aug 2009

Ahoj Bambibam, nie ja nechodim ku Kubalovej...Inak drzim palceky, vo FC a co sa tyka veku, tak si mladucka, mas este casuuuuu! Takze si absolvovala tu v TN 3 IUI, oni to tak robia 3x a ak nic tak do centra poslu! ja dufam, ze nebudeme musiet az tak daleko, i ked ja uz nemam tolko casu, este nejake 3 roky mozno, zda sa to vela, ale je to nic! Ale take dvojicky by som pristala!

bambibam
4. aug 2009

Pauli tak šup do páce 😀 😀 😀 tatino určite bude rád pracovať na tom 😀 😀 😀

Mne sestrička povedala pokial si dobre pamatám tak vraj 6 krát robia IUI - Mi sme boli 5 krát a potom sme to vzdali. 3 x bez stimulky a 2 x stimulka. No do centra ťa nepošlúnasilu ,ale doporučia a ty si rozmyslíš ako chceš ,ale oni potom pre teba vyčerpajú všetky možnosti, a vieš mínať korunky ktoré sa dajú použiť teraz pre deti je tiež škoda. A malý pojde zachvílu do školy 😀 😀 😀

katka14
4. aug 2009

AHOJTE KOčKY, ani som nevedela že v TN niečo takého funguje. a vedeli by tam poradit aj manželovi pre zly SPG? alebo nepoznáte nejaku ambulanciu v okolí TN alebo TO? ideme sice už tento mesiac na 2. IVF, ale do budúcnosti ak by to nevyšlo, musíme s tým niečo robiť. manzel má oligoteratoospermiu. please

bambibam
4. aug 2009

kati,však ste u odborníkov neviem kde chodíš do centra ale ak ti tam nepomožu tak potom už neviem---zahraničie?

katka14
4. aug 2009

bambibam, sme sice na odbornikov na IVF a IUI ale nepomôže čo sa týka zlepšenia SPG. rada by som preto manžela nejako preliečila, alebo vylepšila tych jeho bojovnikov. aby neboli tie IVF zbytočné. potrebovala by som kontakt na nejakeho vyborneho urologa, alebo niekoho kto pomáha pri zhoršených spermiach. nepoznáte takého dokiho? najlepšie niekde v okolí TN, TO a pod.

paula1234
4. aug 2009

Ja si tiez myslim Katka, ze ste v dobrych rukach!!! Tieto ambulancie su len sprostredkovatelmi! Inak som pocula, ze aj v Banovciach je nejaky dobry odbornik na sterilitu parov? Jedna kocka tu pisala, ze v TN v tejto ambulancii jej nevedeli pomoct, ani iui jej nevyslo a zrazu isla do BNB k nejakemu gynekologovi a hned po prvom raze otehotnela! 😉

katka14
4. aug 2009

Ahoj paula, ano viem o nom , chodim k inej doktorke. mam ale kamošku, boli sme spolu vo FC, preložila sa z Teplíc do BN k tomuto doktorovi, a aj tak nie je tehotná. manžel ma zhoršený SPG, a tam nám asi gynekolog moc nepomôže.

paula1234
4. aug 2009

Tak sa drzkajte vo FC vam urcite pomozu, oni su odbornici!!!!

bambibam
4. aug 2009

katka neviem potom skúšať rôzne vitamíny a doplnky ,môj manžel má hrôzu a pred 3 rokmi mu dali vitamín E ,a nejaké kvapky po ktorých hovoril že by si dal sex, bral doplnky- vitamíny aj v inj. ,a nakoniec mu povedali že ani kvapka alkoholu,a cigarety - podotýkam ked sme lekárovi oznámili že nepije a nefajčí povedal ,že nech sa nestresuje a nájde si kludnú prácu.

tak neviem ako a čím je starší tým je to horšie a je ich menej,

katka14
4. aug 2009

no ja som môjmu nasadila eregmu, čo sa týka sexu, tak to je rozdiel, myslim k lepšiemu, zbytok neviem, ale tehotná zatial nie som. on nefajčí, chvalabohu, aj ja som s tym pred 3 rokmi skončila. tvrdy alkohol som mu zakazala, tak sem tam pivko, vinko, no ale uplne ako chlop z dediny, zeby si ani jeden panak nedal, to si neviem predstavit. ale hamujem ho. davam na neho pozor. ale uplne zeby si nedal poharik mesiac či viac, no neviem, neviem či by sa to dalo zrealizovat. ja viem, mal by. no prax je iná !!!

bambibam
4. aug 2009

môj muž ked sme sa zoznámili tiež stým pivom si nevedel dať konca ale potom nejak sám od seba sa ma opítal či mu pomôžem že chce úplne prestať a našli sme spôsob - bolo to kruté - a prestal,teraz väčšinou on mne dohovára. A ja vždy červené na krvinky , pivo na béčko a on kofolu a pri tom zamrmle od kofoly ko..t bolí, a viem že teoria sa vždy vymiká praxi.
chvála bohu cigarety nemusíme ani jeden,vyfukovať do vzduchu sa dá aj bublifuk. A je lacnejší. 😉

katka14
4. aug 2009

o tej kofole to počujem prvý raz ... 😀 😀 😀 ale možno je v tom kus pravdy, ved je v nej kofein ... alebo žeby to je preda len blbosť?!?! 😀

bambibam
4. aug 2009

no to neviem kofein je dobrý iba niekedy ,ja mám už 14 rokov zlozvyk ráno na lačno káva, potom raňajky a potom fungujem.

a nerobí to nejaký problém,ale kofola ma vždy preženie. A suseda pije len coca-cola a hovorí že jej upravuje tlak.

ani netuším kde je pravda ,každý si rozumie čo mu robí dobre a čo nie..... 😀

katka14
4. aug 2009

ja napriklad kofolu večer vôbec nemôžem. nezaspala by som. kavu som začala pit az ked som nastupila do prace, na VŠ mi vôbec nechybala. ale teraz bez nej nevládzem rano fungovať. ale stačí mi jedna denne, a v lete som si ju nahradila ladovou kavou. mnam. lebo mame v kancli moc horuco, a horuca kava je potom des.

bambibam
4. aug 2009

ja zaspím zatial po všetkom aj pri všetkom 😀 ,len nenávidím ked mi niekde spravia kávu do takého vysokého pohára ktorý sa podobá ako ked sa idem u sestričky vycikať. Tie poháre by som zrušila.