Astenozoospermia. Otehotneli ste s touto diagnózou?

petra2505
22. apr 2008

Baby podarilo sa Vam niektorej pri takejto diagnoze otehotniet prirodzene????????? 🙂 Chceme to skusat, ale uz posledny mesiac a ked sa nepodari dane sa na beh na dlhe trate - IUI ( IVF, ak bude treba) 🙂

zasha
18. júl 2012

@vvia hm, injekcie a hormony, a cele to okolo toho. nie som na to pripravena, vravim.
vy ste sa ako dlho snazili? ci hned po diagnoze ste sli na umele? prosim ta pamatas sa asi kolko penazi to cele stalo? ta tortura cela

vvia
18. júl 2012

@zasha nie my sme este vyse pol roka po zisteni diagnozy sa trapili a nic.
a myslis si ze nebudes brat ziadne hormony pred iui, alebo po?
injekcie - mala som kratky protokol do 2tyzdnov bolo po vsetkom....

Ale vies, to ty musis byt rozhodnuta, ja nelutujem, aj ked neviem ci by som sla do toho este raz. no nie pre zakroky, ale pre psychiku, lebo tehotenstvo nemam jednoduche.
No len vdaka IVF mam dieta a ja som im za to vdacna.

zasha
18. júl 2012

@vvia ved jasne, ked nie je ina sanca mat dieta clovek nema na vyber moc :-/ a ako si to zvladala psychicky? a tehotenstvo mas rizikove?
no dufala som ze pri IUI sa nemusia hormony, ale este som to dokladne nestudovala..

vvia
18. júl 2012

@zasha tehotenstvo mam rizikove, ale prve 3mesiace som ani nevedela. ze som tehu 🙂
psychicky? ivfko? vobec som to nevnimala, ovela horsie bolo cakanie na vysledky a teraz toto obdobie.
Hormony so mnou nic nerobili, ani nestihli :D, ja sa aj bojim ihiel, ale toto bolo fakt pohodka. Hovorim, ono to horsie vsetko znie, ako v skutocnosti je. ja som to mala tak ze som 1injekciu pichla na 2DC, potom az o nejake 4dni dalsiu, potom kazdy den a na konci 2injekcie v jeden den a dalsi uz vobec nic a dalsi ma brali. uz nejaky 11den som mala odber z toho asi 5dni som nepichala (aspon sa mi zda), cize ostava ti ani nie tyzden injekcii a to sa prezit da. odber vajicok je v narkoze aj to asi 10minutovej a bola to v celku sranda :D lebo som isla druha a budili pri mne tu prvu, no nasmiala som sa z nej. polezali sme si. a potom som sla s mojim manzelom dokonca do restiky na obed 😀 😀 aj ked mi to v gynfive zakazali. a vklad? to bolo ako bezne gynekologicke vysetrenie, voooooobec nic necitis.

vvia
18. júl 2012

@zasha Hovorim, ovela horsie je to cakanie na vysledok ci sa podarilo, to som stresovala a riadne... 🙂

vvia
18. júl 2012

@zasha ale zase prehovarat ta nechcem, mozno sa postasti a predsa len IUI je mensi zasah do tela a to 100% skus to a ak to nepojde neboj sa uvazovat aj nad IVFkom

zasha
18. júl 2012

@vvia dakujem za skusenost, uvidime najprv sa pokusime zlepsit spg karnitinom a selen zinok atd +maca a po druhom spg sa rozhodneme. ked ratam ze nove spermosky sa tvoria 60-70dni tak v septembri ked pojde zas na spg a dovtedy sa nic nepritrafi, tak budeme uvazovat nad IUI ....
tak dost pestre si to mala, drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂 isla by si aj do druheho baba pomocou IVF?

26lenka6
18. júl 2012

@zasha ja som teraz od prvého cyklu nasadila Macu ale nakolko som mala len 40g tak mi predvčerom došla posledná dávka a nemožem objednať zase lebo do 20teho majú dovolenku a inde som takú ako som mala teraz nenašla tak mi ostáva len čakať. ja radšej ešte počkám a ak sa nebude ani budúci rok dariť tak potom by som aj ja začala uvažovať nad IUI resp. IVF ale dúfam že to už potrebné nebude.moj drahý stále užíva ten zinkosel ale myslím že hlavný dovod bol že zmenil zamestnávatela a odbúral veela stresu čo mal v predošlej firme.aj dr. mu povedal že to bude tým ale že tým zinkoselom to ešte poistil.nevešaj hlavu, uvidíš. u teba problém nie je?bola si aj ty na nejaké vyšetrenia?mne na hormonálnom zistili zvýšený prolaktín ale brala som lieky a upravil sa.síce je to už vyše 2 roky čo sa nedarí, ale nestrácam nádej, v kútiku duše stále verím že sa to určite podarí. držím ti palce!

vvia
18. júl 2012

@zasha nie 🙂 lebo mi neostali mrazacikovia a mam aj ja zdravotne problemi

zasha
18. júl 2012

@26lenka6 tu macu by mal aj mm brat...
ja by som tiez chcela radsej prirodzene, to je jasne
u mna vraj neni problem, ovulku mavam, bt som merala, cyklus viacmenej pravidelny, ale hp mi nerobila asi si ho vypytam najblizsie aby som mala istotu

zasha
18. júl 2012

@vvia aha a si s tym zmierena? prepac este otazku kolko mas rokov?

26lenka6
18. júl 2012

@zasha vyskúšaj sa jej na to spýtať, a na štítnu žlazu si bola?ja som sa tam objednala sama lebo sa tam dlho čaká na objednanie a ked som mala výsledky tak potom som išla ku gyndošovi a ten ma pochválil, že inak by ma tam poslal on tak že som aspon ušetrila čas.to ti len zoberie krv a to je všetko.mne sono nerobili nakolko som mala krv OK.a potom mi zistil ten prolaktín.ale ja mám nepravidelný cyklus, teda hlavne dlhý, občas sa vyskytne anovulák tak zato skúšam tú macu,meriam aj BT, už okolo 2 rokov, snažím sa naštudovať si ako to je s hlienom lebo ten som si nikdy nijak extra nevšímala.a mám otočenú maternicu ale povedal mi že to nerobí problém v otehu, v tehotenstve ani pri porode tak neviem či mal pravdu alebo nie ked sa nedarí....

vvia
18. júl 2012

@zasha ako s cim? jasnacka mam 25

sisi2606
18. júl 2012

@zasha ja som tiez po ivf, zadarilo sa na prvy pokus a bolo to uplne v poho 🙂 inak spermiogram sa nam dost zlepsil po vitaminoch, tak ak ste trpezlivi, moze to vyjst 😉 nas hlavny problem bol v pocte, mali sme len 8mil., ale z toho vedeli vybrat dobre pohyblive..u vas ak sa nezlepsi ta pohyblivost, tak asi iui nepomoze..ale podla mna ta Maca dost pomaha, aj my sme ju brali 😉 drzim palce! A my sme tiez davali robit spermiogram az po roku..vacsinou si my baby myslime, ze nasi chlapi su proste samci a prd prd..v dnesnej stresovej dobe je skor u nich problem..

zasha
18. júl 2012

@vvia ze budes mat len jedno dieta

zasha
18. júl 2012

@26lenka6 opytam sa na to dakujem.
@sisi2606 no lenze my mame skor problem s pohyblivostou a to tie vitaminy neviem ci poriesia :-/
dakujem ano dnes uz su chlapi na tom horsie, som si v zivote nemyslela ze my budeme toto riesit... 😢

zasha
18. júl 2012

nasla som video kde su spermie s nasim problemom, pozrite ako sa nehybu... ☹ necudo ze sa nedostanu k vajku ... len sa tak mocu a kmitaju nic viac... ziaden pohyb dopredu

https://www.youtube.com/watch?v=5lypdkqWxkQ


https://www.youtube.com/watch?v=HH-lYho04XM
vvia
19. júl 2012

@zasha jaj 🙂 ja som nepovedala ze druhe nechcem. my sme sa len s manzelom dohodli ze druhykrat uz nepojdes na ivf proste ked sa podari prirodzene tak sa podari ked nie tak ja budem vdacna aj za toto jedno. zatial mi zalezi len na tomto co mam v brusku

26lenka6
19. júl 2012

@zasha nehádž flintu do žita, my sme mali len 30% a zlepšilo sa to o 100% a prehupli sme sa na normozoospermiu a 60% pohyblivosť. oni sa rozhýbu, neboj sa.dnes je moderná doba.ja myslím že dr. to hádam dá nejak do poriadku.nám dr. povedal že síce 30% nie je bohviečo ale že otehu sa s tým dá ale že otehotneli aj s horšími výsledkami.prirodzene podotýkam!

zasha
19. júl 2012

@vvia aha takto to mas naplanovane 🙂
@26lenka6 lenka a vy mate od marca vyborne vysledky a nic zatial?

dia6
19. júl 2012

ahojte baby, viete mi povedať aký je rozdiel medzi IUI a IVF?
My máme trochu iný problém. Nie že by spermie boli lenivé, ale moje telo ich zabíja ☹

zasha
19. júl 2012

podla toho co ja viem je IUI iba vstreknutie spermii blizsie k vajicku a IVF je mimotelove oplodnenie zobreu ti vajko, jemu zoberu spermie, na sklicku oplodnia a vlozia ti o par dni do maternice embryo
ako to ze ich zabija? ako sa vola ta diagnoza?

vvia
19. júl 2012

@dia6 predpokladam ze mas na ne "alergiu" vytvaras protilatky proti spermiam manzelovym vsak ci? skusk pozriet temu kde maju baby ten isty problem. a iui je iba vstriekntutie spermii pocas ovulacie co najblizsie ako sa da aby sa dostali spermie k vajicku - to nie je umele oplodnenie. umele cize ivf ma este rozne moznosti. v podstate vyberu u oboch vajicka zeny a oplodnia ich spermiami muza na sklicku bud tak ze proste daju k nim spermie a oni sa oplodnia alebo ak je velmi zly spermiogram tak zoberu konkretnu dobru spermiu a jemne takou"ihlou" nou napichnu vajicko cim tej spermii pomozu to je ivf-isci po niekolkych dnoch hotove " deticky" vlozia do maternice a caka sa na vysledok

dia6
19. júl 2012

@zasha ďakujem. Je to tak ako píše @vvia. Jednoducho sa mi vytvárajú protilátky proti spermiám. Je to zvlášne, hlavne keď som už dvakrát bola tehotná.

@vvia No chcela som ísť do takej témy, no nenašla som ju tu.

vvia
19. júl 2012

@dia6 je ich malo no nieco som predsa nasla daj do google protilatky voci spermiam modrykonika najde ti nieco alebo vytvor novu temu. co som pozerala daju ti prednisol alebo nieco take. ved pozri 🙂 drzim prsteky

dia6
19. júl 2012

@vvia Ďakujem. Skúsim pozrieť

sisi2606
19. júl 2012

@dia6 znamena to, ze mas imunitu voci jeho spermiam a vtedy sa pri umelom oplodneni zoberie spermia do injekcie a priamo vstrekne do stredu vajka, tado metoda sa vola icsi a pouziva sa aj ked je malo spermii alebo maju zlu pohyblivost...nam tak oplodnovali polku vajicok pre istotu, ale oplodnili sa aj prirodzene..to je tak, ze do misky sa dali moje vajicka a muzove spermie a tie najlepsie pekne zabojovali a oplodnili ako pri normalnom oplodneni 🙂 a to vo mne teraz rastie, cize to berieme ako prirodzene, len sme tomu trosku pomohli 😀
@zasha iui vam nepomoze, ak maju zlu pohyblivost..iui je o tom, ze Tebe odsleduju ovulku, jeho spermie precistia a tie najlepsie streknu v spravny cas cez krcok..ale doplavat musia sami..pri poruchach spermiogramu je istejsie ivf..my sme iui ani neskusali, chceli sme sa vyhnut zbyticnzm sklamaniam a stresom a hormonom..aj tak by sme skoncili na ivf..

zasha
19. júl 2012

@sisi2606 aha 😖 a bral mm tu kuru s carnitinmi a arnitinmi a Q10 a zinok E....?

dia6
19. júl 2012

@sisi2606 Ďakujem za info. To je fajn, že sa to takto dá. Normálne som sa už bála, že čo ďalej.
Naozaj ďakujem. Hneď sa cítim lepšie.
A vám gratulujem 🙂

sisi2606
19. júl 2012

@zasha my sme mali diagnozu oligoasthenoteratozoospermia, co je kazdy faktor mimo normy, ale ziadny nebol uplne zly..takze sa s tym dalo pracovat..
Manzel bral denne asi 10tabletiek a este aj prasok Macu..co si pamatam davala som mu karnitin, koenzym Q10, vitamin E, b-komplex, chlorellu mystery a selezin..tak neviem co zabralo, ale pri ivf sme mali o 50% lepsi spermiogram 🙂 tak mam v plane mu znova nasadit tie vitaminy po porode a dalsie skusime prirodzene 😉 ono trva asi 3mesiace, kym sa ta zmena ukaze..