Bakteriálna vaginóza - Gardnerella

juliavolna
8. jún 2023

Máte niekto skúsenosti počas tehu ?

Vďaka

anavixy
8. jún 2023

Bezna infekcia, v tehotenstve treba preliecit atb vaginalne a mal by sa preliecit aj partner, prenasa sa pohl. stykom.

juliavolna
autor
8. jún 2023

@anavixy ahoj mala si skúsenosť ?

juliavolna
autor
8. jún 2023

@anavixy lebo vsade citam že potrat , odtok plodovky , prasknutie plodovych obalov a podobne

anavixy
8. jún 2023

@juliavolna mala som ju aj ja, ale mam aj vseobecne o tom vedomost 🙂 ano, akakolvek neliecena infekcia v tehotenstvo moze sposobit predcadny porod atd., preto je dolezite ju preliecit. Nemusis sa obavat, je to naozaj bezne a dobre liecitelne spravnymi atb.🍀

juliavolna
autor
8. jún 2023

@anavixy čiže tie potraty a skóre pôrody hrozia iba ak sa to neprelieci ?
Vsade citam hororovej situácie ale nikde som sa nedočítala, že to platí iba pre neliecene bakteriálne vaginozy

nanka888
8. jún 2023

@juliavolna sa som mala tiez, dostala som lieky ale az po prvom trimestri, vtedy sa nemozu ziadne. Vsetko bolo v poriadku, len to ozaj treba preliecit.

juliavolna
autor
8. jún 2023

@nanka888 prosím a v akom týždni a aké lieky nasadili?

nanka888
8. jún 2023

@juliavolna Ak sa dobre pamatam tak som mala Entizol. Mne to zistili hned na zaciatku, ale pockali sme a az v druhom trimestri som dostala tie lieky. Asi mesiac, mesiac a pol som musela cakat. Dr mi odporucila umyvat sa z dola so soda bikarbonou kym som nemohla lieky.

123miaa123
13. jún 2023

Ja som ju tiež mala počas tehu a môj lekár mi ani nechcel dávať ATB, čiže nakoniec som si to sama ako tak liečila rosalginom a lactofeelom...žiadny predčasný pôrod ani nič podobné nakoniec som prenášala 4 dni 🙂ono ide skôr o to mať správnu mikroflóru vo vagíne keďže gardnerella je bežná baktéria len sa vám premnožila... čiže ak vám lekár predpíše entizol buďte rada ja som stresovala celé tehu kvôli tomu...😁

juliavolna
autor
13. jún 2023

@nanka888 vďaka a mesiac a pol ste čakala na liek a v pohode hej ? Nič sa nestalo ? Babo je zdravé v poriadku?

juliavolna
autor
14. jún 2023

@123miaa123 vďaka 🙂