Bartholinka a holenie.

pluss
22. aug 2019

Ahojte,
viem, že sa tu toho už popísalo kopec o bartholinke. Čoskoro ma čaká jej extirpácia na jednej strane, avšak mám takú otázku - pred operáciou sa oholiť a potom po operácii ako? Mám z toho celého dosť veľké stresy, neviem si predstaviť ani ako sa bude dať chodiť (možno preháňam) :D Ale na kontroly ste ako chodili? Huňaté? Žiletkou sa budem báť si tam šiahať :D Viem, že divná otázka, ale už aj z toho mám stresy...
Ďakujem..

petulkahu
22. aug 2019

@pluss Lekar to ci si zarastena resp. neupravena riesit urcite nebude 🙂 hlavne ak budes po operacii. Ja som si tam mala striekst chlorofyl. Takze som tam bola este aj zelena 😅😉

limetka69
22. aug 2019
pluss
autor
22. aug 2019

@petulkahu chlorofyl? :D netušila som že i to je možné tam použiť :D

ladybug6
22. aug 2019

@pluss úplne v pohode, po operácii sa ti výrazne uľaví, ja som sa oholila hneď ako má prepustili z nemocnice mala som tam už pekne 5 dnove strnisko lebo som predtým ešte ležala kvôli horúčkam a hnackam na infekčnom, pravdepodobne reakcia tela na ten zápal...len holiť so zrkadielkom bacha na stehy. Do týždňa som ani nevedela že som tam niečo mala

petulkahu
22. aug 2019

@pluss jasne, lepsie sa to hoji ...

pluss
autor
22. aug 2019

@ladybug6 naozaj? To si ma potešila 🙂 už mám kadejaké scenáre v hlave....a uľavilo sa ti aj v zmysle že sa ti to nevracia? Mne to prvýkrát zmizlo samé od seba, druhýkrát po ATB a teraz už polroka vkuse mám :(
A chcem sa opýtať ešte čo sa týka pohl.styku - je nejaká znateľná zmena čo sa zvhlčovania týka že horšie?

petulkahu
22. aug 2019

@pluss ja som nepostrehla ziadnu zmenu, pol roka po operacii boli trosku neprijemne pocity pri sexe ( hlavne zaciatok sexu) ale teraz uplne super. Vsetko ide ako ma 😉 hlavne ze ta bartolinka je uz prec!

ladybug6
23. aug 2019

@pluss napíšem ti celé ako to bolo 😉 ja som to mala chvalabohu pred 1.5 rokom a odvtedy nič, ale malo to hrozný priebeh. Najprv som začala mať z nicoho nič poobede bolesti celého tela a 40tky horúčky, potom niekoľkokrát som vracala a ráno aj hnačka s tým že sa mi spravil už aj ten opuch, ale taký malý a len mierne bolestivy. Skončila som na infekčnom lebo nevedeli čo mi je, z tej horúčky som bola celá červená v tvári a na hrudniku, dali mi infuzky a pohadzovali si ma aj na gyndu kde mi dali ATB že uvidia či zaberie...do 3 dní som to mala niekoľko násobne zväčšené (pripisala by som to takému obrovskému vlasskemu orechu, až mensiemu vajcu), bolesť neopísateľná asi najhoršia v mojom živote (pôrod má ešte len čaká). Ani chodiť, ani ležať, ani stáť, bolelo to jak fras... z infekčného ma chceli pustiť domov, no gynda si ma chcela zas nechať že mi to vypusti. psychika v keli, absolútne som netušila že nejaká blbá Bartholiniho žľaza existuje, ale v nemocnici to brali ako úplne bežnu vec tak som ale bola rada že nebojujem s niečím nevidanym ...dali má do celkovej narkózy, že to sa lokálne ani neumrtvuje v takom stadiu, lebo je to strašné bolestivé, celé to trvalo vraj 15 minut, 3 stehy, rukavickova drenaz...ked som sa ako-tak prebrala hneď som mohla aj sediet. bolet trolinku bolelo, no oproti tomu čo bolo tak minimálne. Hrozne boli ešte tie preplachy po (absolvovala som asi 3 dní po sebe), to tiež nikomu neprajem, ale dá sa to vydrzat...Ako som písala po týždni keď už všetky stehy vypadli som fungovala vo všetkom a nemám žiadne následky 😉 vraveli mi všetci že sa to vracia, vraj sa nevie ani prečo vlastne sa to zapáli, ale ja si myslím že keď sa to takto chirurgicky odstraňuje tak sa to prečistí a ako má a už by sa ti to nemalo tak tvorit. Obvodná mi povedala že dôležitá je imunita, dávať si pozor aj na wellness čo v mojom prípade mohlo byť spustacom a hlavne neškrit rozkrok tesnými vecami. Držím palce!

pluss
autor
23. aug 2019

Joj ďakujem dievčatá upokojili ste ma 🙂 tak snáď to dobre dopadne 🙂
Ja som to ten prvýkrát mala malinké ale teraz to mám 3 alebo 4 cm ... Síce mi nohavice vadia...v sukni to zvládam a voľných nohavičkách nakoľko to teraz nebolí ale zavadzia teda :( tiež som nevedela že to jestvuje ..prvýkrát reku že zarastený chĺpok :D kiežby len ten..
Čítala som tiež že sú dva spôsoby odstránenia že i chirurgicky klasicky vyrezať alebo chemicky a tá chemická je vraj istejšia že sa celé to puzdro rozloží ale robí sa to na 2x v celkovej...