Bojujete práve niekto so všami?

matken
13. nov 2017

Ahojte, bojujete práve niekto so vsami u seba, alebo deti? Prosím ak bohužiaľ áno, mohli by ste mi odfotiť ako vyzerá hnida? Pripadne ako vyzerá, keď ju vsivacikom vycesete? Z toho Hrebienka odpadne ľahko či tiež je tam akokeby prilepena? ĎAKUJEM!!!

lukrec
13. nov 2017

Moja kamoska so synom, nemam foto. Boli zavreti doma, nicnezaberalo iba nafarbenie vlasov aj sebe aj synovi , stacilo 20 min.
Nic nezaberalo ani sampony, nic.

nana1710
13. nov 2017

No ja neviem mne tie hnidy všiváčikom nešli dole vôbec, vyčesali sme do vane lem vši. Hnidy sme pracne vyťahovali resp. vystrihovali cely vlas aj s hnidou. Riadna robota ale pomohlo zbavili sme sa všetkého na 1 krát. Ale treba poctivo všetko z vláskov dať preč. Držím palce je to o život 😝

ruzicka111
13. nov 2017

@matken ahoj, ja som mala vši keď som bola malá - doniesla som si ich aj so sestrou zo školy, no nám napr pomohlo aj to, keď sme si dali alpu na hlavu...a čiapku .. a po cca 15 -20 min. sme to nad vanou vyčesali. Ale každý večer nám mama prehľadávala vlasy a vyberala hnidy. Na internete najdes isto vela fotiek, a boli veru akoby prilepené. Veľa šťastia a trpezlivosti 🙂

mimiqa
13. nov 2017

Ak mas dcerku a dlhsie vlasy pomoze zehlenie vlasov tym teplom zhori hnida...moja dcerka ach vzdy do niesla..vsetko povysavat vyprat ..a bude to zniet hlupo no pomoze sampon co je pre zvierata..toto mi poradila kolegyna kedze jej dcerka ma brcky

sonulka8
13. nov 2017

presne ako pise @nana1710 len vycesavat a rucne vytahovat..mali sme asi pred mesiacom, chlapci isli s vlasmi uplne nakratko, mne vytahovala mama, sestry kazdy den hnidy...hnidy nevyceses..len suche, teda mrtve....zive sa drzia pevne na vlase...periny som prezliekala kazdy den asi tyzden , koberce som dala von, vsetko prat min. na 60 mne pracka tocila asi 3dni nonstop...ale zbavili sme sa toho tiez na 1x...nechcem nikdy viac..fotku nemam..skus pridat ty a skusime ti napisat, ci je to hnida..alebo vsa...

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonulka8
13. nov 2017

a samozrejme sampon z lekarne..no zaklad je vytahovat a vytahovat...mne nepomalo inak ani zehlenie..hnidy som tesne pri hlave a tam mi zehlicka vlas nezachytila..iba co som si spalila vlasy...drzim palce nech sa toho rychlo zbavite

vreckovka2
13. nov 2017

@matken vos je zivy akoby chrobacik. Hnida vyzera ako lupina, ale neide z vlasu jednoducho dole. Napriklad lupinu odfuknes, alebo jemne s prstom das prec. Hnidu nie. Idealne umyt samponom, nech umru a potom vycesavat, alebo rucne vyberat, stiahnut hnidu z vlasu. Musia byt hlavne mrtve. Zistis to tym, ze ked hnidu das prec z vlasu a ak pukne, tak zila. Ak nepukne, je mrtva. Staci totiz jedna ziva hnida vo vlasoch a mnozia sa dalej. Idealne kontrolovat aj dalsie dni, a opakovat umyvanie samponom podla navodu. Vsetko oprat, vratane plysakov...

katkasav
13. nov 2017

Vsivacikom hnidy nevyceses, ten je skor na uz vyliahnute vsi. Hnidy vyzeraju ako taka mala slzicka a su doslova prilepene na vlase, tie musis rucne z vlasov povyberat.

pirula5
13. nov 2017

A ked uz je vsetko v poriadku tak pouzit este pripravky ktore su urcene na prevenciu. Vlasy sice vyzeraju ako mastne,ale kym sa deti v kolektive nevyčistia tak je to dobre použivat. A hlavne nespoliehat sa len na pripravky,ale vsetky hnidy rucne povytahovat,lebo staci jedna vyliahnuta hnida,a mate dalsich 100 nakladanych vajicok.. postelne pradla,oblecenie vyprat. Farba na vlasy nepomoze!

katrinka8
7. dec 2018

@vreckovka2 - dcéra má teraz na vlasoch niečo ako hladká múka, drobulinké to je. Vši už mala pred rokom. Hnidý nevidím, len to biele, dá sa to aj sfúknuť, ale trochu sa škriabe teraz večer, aj má také nejaké 3 mini ranky na temene. Pri ušiach nič, tie biele bodky len hore na hlave. Nemôžu to byť vajíčka? Lebo toto som u nej videla aj predtým, ako mala vši (ale dlhšie to mala, aj pár týždňov). Potom to mala po cca mesiaci zas, ale vši už potom z toho neboli. Tak teraz neviem. V triede nemajú vši vraj, vlasy im učiteľka kontroluje, aj bola u kamošky a žehlila si vlasy cca 2 dní dozadu. Fakt nevidím hnidy, ale mätie ma to svrbenie a tie biele bodky (zdá sa mi to menšie ako lupiny)...

simonka99
9. jan 2020

@katrinka8 ahoj aj my bojujeme so vsami...teda uz nemame zive hnidy ale objavuju sa mi tie biele bodky,ktore nejdu sfuknut z vlasu,ani nepuknu a nie su dokonca ani blizko pri hlave,ale dalej po vlasoch -co to moze byt?? Stale dosledne prehladavam vlasy...uz som z toho hotova...

pirula5
9. jan 2020

@simonka99 to su uz vyschnute hnidy od pripravkov ktore su tam dlhsie preto nie su pri korienku. Treba vytahovat ale skodu uz nenarobia

peptina
9. jan 2020

Ja som umývala vlasy aj s octom zriedenym s vodou.zabalila do fólie a nechala pár minút tak a potom vycesavala a hľadala vsi.boli pomalšie tak sa ľahšie našli

simonka99
10. jan 2020

@pirula5 uz som mala pocit,ze som vybrala vsetko a akoby tieto biele pribudali 🙄 aj cerstvo znesena hnida pukne,vsak?

katrinka8
10. jan 2020

@simonka99 - neprišla som na to, čo to je. Dcéra to mala, občas to máva aj teraz, ale vši z toho nevznikli. Asi nejaké pidi lupinky alebo zle vymytý šampón, kondicionér, neviem...

simonka99
10. jan 2020

@katrinka8 ja uz som tiez rozmyslala,ci to nie je kombinacia tych pripravkov,co jej davam- kondicioner,teatree olej,.....no nic,kontrolujeme nadalej 🤔

simonka99
10. jan 2020

@katrinka8 a tiez to ma len hore na hlave

pirula5
11. jan 2020

Ked je na vlase a neda sa odfuknut tak veru su to hnidy. Vsetko ostatne viete vyfuknut aspon by sa pohli. Hnida aj vyschnuta je tak nalepena ze treba silou tahat dole. V kauflande sa da kupit pripravok aj na prevenciu. Ale je lepsie raz kupit neaky silnejsi pripravok ktory je aj na hnidy a je po probleme. Nie je to hanba si pytat aj v lekarni.

simonka99
11. jan 2020

@pirula5 hnidy sme mali,viem ako vyzeraju,ale toto je biele male a taha sa to lahsie z vlasu,zive hnidy vobec nema