Boľavý konečník, kolonoskopia ok

14. sep 2021

Ahojte, vo stvrtok som absolvoval kolonoskopiu kvôli pretrvavajucim bolestiam konecnika (stipanie, pálenie, po stolici pretrvávajúce aj hodiny). Podľa gastroenterologa je všetko v poriadku, mam 2 vnútorné hemoroidy, ale sú v kľude. Žiadna fisura, fistula, čreva ok. Začínam byť mierne zúfaly, keďže je to veľmi nepríjemné a bolestivé. Mam žiadať o ďalšie vyšetrenia? Ake? MRIcko? Dik za každú radu

zuzka0605
14. sep 2021

nie, su zbytocne, nebudte paranoidny.hemoroidy ma skoro kazdy.

simsalabim
14. sep 2021

Nie, ale dbala by som na hygienu - dokladne umytie cistou vodou konecnika po stolici a potom natriet mastnym kremom, napr. Spiridea mast s mandlovym olejom.

loginexistuje
14. sep 2021

kup si detralex da sa aj bez predpisu hemeroidy ma vela ludi

autor
14. sep 2021

@zuzka0605 nie som paranoidny, po stolici neviem ani sediet, ani stat, jedine rýchlo sprcha a lahnut a cakat, kým to aspoň trocha prejde.

autor
14. sep 2021

@simsalabim sprcha niekoľkokrát denne je vždy, beriem detralex, doloproct a mazem proctis m masťou. Podľa gastroen. su hemoroidy v klude

basullinka
14. sep 2021

Okrem toho čo baby píšu, tak jednoznačne dbať na stravu - dostatočný príjem vlákniny, vylúčiť alkohol a zabezpečiť dostatok prirodzeneho pohybu

simsalabim
14. sep 2021

Ano, ale skusila by som ciste mast na premastenie, nie na hemoroidy.

kiwi3
14. sep 2021

ked to mas v takomto stave, tak si ich daj odstranit laserom. nie je to sice lacny spas... ale na nejak cas sa toho zbavis.
inak ak mas vnutorne, tak mast ti nepomoze, treba si davat capiky. podla mna naj avenoc alebo mastu.

nwnw
14. sep 2021

Problem nie je hemoroid,ale strava. Floraliv flasticky a psyllium vrelo odporucam. Aj dlhodobejsie a zmenit stravovanie

autor
14. sep 2021

@kiwi3 práve podľa lekára nemajú spôsobovať problém, su kľudne. A mam cipky doloproct 🙂
Ešte mi napádajú kvasinky možno?

klaudia1212
12. aug 2022

Ahoj prosím ta ta Masticka doloproct používaš alebo ste používali ako často prosím?