Bolesť 5 mesiacov po pôrode

friderika96
23. aug 2021

Ahoj 🙂
Som pomaly 5 mesiacov po pôrode a mám stále veľmi silnú ostrú bolesť “zvnútra”. Pohlavný styk je úplne vylúčený, neviem používať tampóny a bolesť sa hlási aj keď dlhšie stojím.
Gynekológ ma naozaj veľmi podrobne vyšetril.
Bola som šitá , stehy sú úplne ok, všetko našiel v poriadku. Podľa neho je možnè , že sa tam niečo “poškodilo”.
Predpísal mi vaginálny krém, a ak sa to nezlepší ako 1.krok odporučil laser.
Mala ste niektorá podobnú skúsenosť?

bluka2
23. aug 2021

Nemám, ale skús aj iného gynekológa, druhý názor

domka222
24. aug 2021

Ja som po pôrode skoro dva roky. Šitie občas ešte dnu cítim, hlavne keď použijem tampón. A čo sa týka sexu... Prvé minúty ešte stále bolestivé

azurova99
24. aug 2021

ja som tiez par mesiacov citila bodavu bolest, mne dr povedal ze vyzera byt vsetko ok ale ze sa to dlhsie hoji aj preto lebo koim tak neviem casom to preslo

juljul
24. aug 2021

Bol to prvy porod? Ono to moze byt z casti aj psychickeho razu, Aj ked mas pocit, ze si v pohode, mozno sa podvedome nevies uplne uvolnit a ta oblast sa ti stale spaja s bolestou. Ja som po prvom porode mala problemy s hojenim, ale u mna sa vyslovene rozisli stehy, takze to zotavenie trvalo dost dlho a este velmi dlho som sa necitila komfortne. Ale ak ti lekar potvrdil, ze mas vsetko zahojene, chce to asi naozaj len cas a ist na to pomaly. Nedavat si nejake casove mety, ze uz by to malo byt v pohode a nie je. Kazda sme ina. Ja som sa napriklad velmi bala druheho porodu, bola som opat sita a cuduj sa svete, prvy sex hned po skonceni sestonedelia a uplne v pohode. Takze velka cast je 'v hlave'. 🙂