Bolesť hrádze 4 mesiace po pôrode

11. mar 2022

Ahojte, som už 4 mesiace po pôrode a stále nemôžeme mať s mužom sex nakoľko sa do mňa dostane tak akurát špičkou penisu. Hrádza ma strašne bolí. Bola som trochu potrhaná, vraj som mala len pár štichov, ale teda nech sa akokoľvek snažím prekonať tú bolesť tak to nejde. Prosím vás, je na to nejaká masť, olej alebo sprej alebo ja neviem čo, prípadne nejaké cviky? Naposledy sme spolu spali v júli, pretože aj tehotenstvo bolo bolestivé a náročné. Každej ďakujem za odpoveď a radu, som už zúfalá..

kiki68
11. mar 2022

Pouzivate lubrikant? Pripadne masirujes tu hradzu jemne olejom, aby sa to dostalo zase do lepsieho stavu? Odporucam skusit toto a prehliadku u Gyn, pripadne hojenie laserom

snezienkaaa82
11. mar 2022

Mňa to boli aj po 5 rokoch

autor
11. mar 2022

@kiki68 lubrikant áno a masáž som zatiaľ žiadnu nerobila, úprimne ani neviem ako presne masírovať

autor
11. mar 2022

@snezienkaaa82 a Dr niečo na to povedal/a?

snezienkaaa82
11. mar 2022

Nie nič, no kamoška vravela, že mohli nastrihnut sval. nemala som to zapálené, zahojilo sa to, no trvalo mi to dlho. Ani jazvu nie je vidieť, boli to v čase ovulácie, menstruzacie, keď športujem a dlho sedím, niekedy po sexe

autor
13. mar 2022

@snezienkaaa82 no mňa nenastrihli, mňa trosku potrhal. A ja som mala po pôrode aj zápal maternice tak sa mi to aj ťažko hojilo a strašne to bolelo. A hlavne vyšetrenie bolo bolestivé. Po pôrode kliešťami roztiahnuť, urobiť kultivaciu a skontrolovať čo ako. Strašne bolesti. Revala som celý ten deň.