Bolesť pod pravým prsníkom

janap358
26. dec 2023

Ahojte. Neviem či to sem patrí, ale som ccca 2 týždne po covide, som stále unavená to je normálne. Ale ide o to že ma včera v noci začalo bolieť pod pravým prsníkov, taka tupá hnusná bolesť, aj som mala k tomu zimnicu potom ma obliekal pot... Trvá to cca 5 hodín a potom som zaspala a ráno to už nebolelo.. A pred pár dňami som mala to iste.. Bojím sa ze to príde znovu a neviem co by to mohlo byt 😐 ma niekto skúsenosť? Ísť s tým na pohotovosť keby to príde znovu? Ďakujem za odpoveď

xlucia
26. dec 2023

asi branica. idealne by bolo ist k obvodakovi, ale ak pojdes na pohotovost, tiez ta vysetria

micusa2222
26. dec 2023

ja by som tipovala na žlčník...

vejapa76
26. dec 2023

@janap358 tiež by som tipla žlčník. Čo si jedla predtým ako to začalo bolieť?

lenkakravcova
26. dec 2023

@janap358 v tomto období to môže byť kľudne aj zápal pľúc.

janap358
autor
26. dec 2023

@vejapa76 no šalát a rezeň asi tak 5 hodín predtým cca... Nikdy ma to nebolelo keď som jedla bud šalát alebo losos..

vejapa76
26. dec 2023

@janap358 mňa takto kedysi žlčník bolieval. Tiež to vždy začalo až niekoľko hodín po jedle. Bolesť v mieste pod posledným pravým rebrom. Niekedy zas bolesť v tom mieste ale vzadu na chrbte. Trošku lepšie to bolo keď som sa schulila do klbka a nehýbala sa. To že ťa to po šaláte a rybe doteraz nebolelo neznamená že to nemôže byť z toho. Možno si to z chuti zjedla, možno sa ti v žlčníku vytvoril kameň alebo piesok. Daj si pár dní takú odľahčenú stravu. Žiadne vyprážané, majonézu... Uvidíš či sa to zopakuje.

janap358
autor
26. dec 2023

@vejapa76 ďakujem za radu... Som si aj prečítala o tom.. Idem dat par dni ľahkú stravu, ani na Silvestra to nebudem jest a uvidím ako po tej lahsej strave mi bude 🙂