Bolesti po močení, môžem použiť tampón?

tabita86
14. júl 2018

Dobrý deň, vo štvrtok večer ma z ničoho nič začalo bolieť pri močení, bolesť som pociťovala aj mimo toalety + som mala nával tepla a zimi. Do rána sa to trochu upokojilo a teraz ma trápi už len prudká bolesť v podbrušku vždy po močení. V piatok som hneď išla doktorovi, avšak výsledky zatiaľ nič nezistili. Dnes je sobota a začal mi cyklus. Moja otázka je či môžem používať tampóny alebo radšej nie. (Vždy používam tampóny) Ďakujem

brendaa
14. júl 2018

Nemala by si☺

montemotherone
14. júl 2018

@tabita86 máš zápal močových ciest... To aké výsledky sú na to potrebné aby ti to lekár potvrdil? Minimálne pi veľa tekutín, hlavne urologický čaj... Na podbruško si dávaj teplé obklady (termofor), na nohy ponožky, na kríže ľadvinku. Jednoducho to vyhrej a ak sa dá oddychuj... Ak sa ti bude zhoršovať pýtaj si ATB. Niektoré v pohode zaberú hneď a stačí jedna tableta na celú liečbu. Keď to ale prešvihneš, môže sa to nielen natiahnuť, ale pekne si poškodiť obličky 😒

alzbeta222
14. júl 2018

Jasne že môžeš tampón, lebo to je zápal mechúra. Treba čaje, brusnice a teplo. Prinajhoršom Paralen od bolesti a zápalu. Veľa veľa piť. Mám s tým skúsenosti nie je to nič príjemné, ak ti to neprejde treba ísť k doktorovi po antibiotiká