Čaká ma kyretáž

macko1007
5. apr 2022

Ahojte,o 2 dni ma caka kyretaz koli MA,mam z toho celkom obavy🥺
ako ste sa citili po kyrete?mali ste velke bolesti? krvacali ste? rada by som pocula vase skusenosti…

bolarazjedna
5. apr 2022

horšie je to zo psychickej stránky. Napriek všetkému a tej nesmiernej duševnej bolesti ja si na môj kyretáž spomínam v dobrom. Sestričky, ošetrovateľky, celý personál bol maximálne citlivý, empatický, milý a taktný /Levice/, dokonca som mala spolubývajúcu s rovnakou diagnózou, už opakované MA, a bola taká sympatická a dokázala byť taká optimistická, že mi dodala nádej.
Čisto z fyzickej stránky - keď som sa zobudila, mala som bolesti v podbrušku - také vydržateľné, sestrička mi povedala, že je to normálne, predsa sa dráždila maternica, že malo by to samé odznieť, ale keď nie, tak si môžem dať doma Ibalgin. Po 1-2hodine však to prešlo, takže nebolo treba. Asi po 2 hodinách sme mohli vstať, osprchovať sa, najesť sa. Fyzicky budeš fit, na som mala iba deň voľna následne, ale napr. po umelom prerušení tehotenstva idú už deň po kyrete do roboty, a úplne v pohode. Ja som bezprostredne po kyrete iba špinila, a v podstate to bolo stále iba také silnejšie špinenie niekoľko týždňov /asi 3, už presne neviem. Menzes mi prišiel 6 týždňov po kyrete.

Mrzí ma, že to musíš prežívať :( prajem všetko dobré, veľa síl a čo najskoršie zdravé tehotenstvo 🙂 /ja akurát začínam 3. trimester/

wewuliatko174
5. apr 2022

@macko1007 ja osobne som mala kyretaž kvoli MA vo 8 tyždni ,krvacanie take 3 dni a potom cca 2 tyždne špinenie,citila som sa ako v prve dni ms to silnu a krče, po psychickej stranke to bolo horšie,tam to chcelo viac času.Čakala som hlavne jedy nabehne ms,vraj do 6 tyždnov..čakala som cca 40 dni a odvtedy pekne presne načas

macko1007
autor
5. apr 2022

@bolarazjedna dakujem za info…viem to od zaciatku minuleho tyzdna,tak sa s tym akosi zmierujem a uz je to o nieco lepsie..mam za sebou cisarsky tak viem vela bolesti fyzickej vydrzat tak dufam ze to zvladnem..mna budu tobit dobeda a vecer valim domov za dcerkou tak ta mi hadam doda vsetku energiu🥺 gratulujem ti k babatenku nech je vsetko v poriadku

nika_val
5. apr 2022

Ahoj, mrzí ma to že to musiš podstupovať 🙁 ja som tým prešla pred 2mesiacmi tiež prvý krát.
Ja som sa po zákroku cítila úplne v pohode, nekrvácala som a pol hodinku po prebudení som bola schopná sama fungovať (prejst na wc).
Nekvácala som vôbec iba špinenie som mala a to trvalo ešte asi 2týždne.
Jedine čo ja som mala problem pri anestéze že mi naskákali červené flaky po tele tak si ma nechali cez noc pozorovanie. Ak nemáš žiadne komplikácie púšťajú domov 2h po zákroku.
Čo bola pani vedla mňa, nemala problemy gynelogické ale vracala po anestéze. Tak si ju tiež nechali cez noc.

macko1007
autor
5. apr 2022

@wewuliatko174 dakujem za skusenost…dufam to dopadne dobre 🙂

macko1007
autor
5. apr 2022

@nika_val je to masaker prve tehu bez problemov na prvu supu,druhe tiez na prvu supu ale zial neslo to tal ako malo :( mam doma malu dcerku tak viem ze mi bude davat silu a energiu ona..snad nabuduce vsetko bude v poriadku..

macko1007
autor
5. apr 2022

@nika_val prosim ta a mala si normalne nohavicky a vlozky?myslim tam v nemocnici..

nika_val
5. apr 2022

@macko1007 u mňa to bolo prvé tehu, kvázi neplánované ale velmi chcené a hneď takáto skúsenosť 🙁 bolo to na psychiku dosť vela ale teraz po 2mesiacoh už je to okej a budem veriť že ďalšie tehu bude zdravé a poriadku 🙂
To verim že dcerka doda silu a energiu
Po zákroku som bola nejaky čas bez nohavičiek a len s tou nechutnou nemocničnou vložkou (čo je vlastne vata obalená v gáze) ale kedže som bola schopná sa po pol hodinke sama postaviť a ist na wc tak som si ju vymenila za klasicku svoju vložku a dala aj normalne gaťky 🙂

simonkaa27
5. apr 2022

psychika to je v haji to ti asi netreba opisovat, inak som krvacala minimalne, myslela som ze to bude horsie, bolesti boli vyslovene po zakroku velke, ked som sa prebrala potom to pomaly ustupovalo.

macko1007
autor
7. apr 2022

@nika_val tak uz som mala cakat na kyret..rano u dr mi robila sono a vak narastol,vedla zltkovehi vaku bolo nieco vidiet a cele sa to bolo vidiet tak jasne.. tak cakam zase do stredy…

nika_val
7. apr 2022

@macko1007 ale to je super, bodaj by to všetko v poriadku 🙂 držím moc palce
V nemocniciach majú často lepšie vybavenie citlivejšie tie soná tak môže byť že to je na dobrej ceste.

bolarazjedna
7. apr 2022

@macko1007 presne viem, ako sa teraz cítiš. Pred mojou kyretážou som žila mesiac v tomto. Najprv nesilnejuce testy, o 2 týždne Na prvom ultrazvuku to nevyzeralo dobre, mala som ísť zas o týždeň na kontrolu, tam zas doktor mi dal nádej, že možno to bolo len neskoršie počaté, že vak narástol, zase sme počkali týždeň, tam zase nič dobrého... Nakoniec som čakala 10dni, že sa mi potrat spustí spontánne, no nestalo sa. Takto sa ani potichu tešiť nemôžeš, ani sa zmieriť so stratou, nevieš na com si, to je na tom najhoršie. Ja som po tom neustálom čakaní bola veľmi unavená psychicky, a už by som sa nevedela tešiť z ničoho, aj keby mi boli povedali, že predsa tam našli bábo s bijúcim srdiečkom namiesto prázdneho vaku. Do stredy je dlllhy čas a pôjde pomaly. Neviem, ako by som ti poradila, len chcem aby si vedela, že viem, ako sa cítiš, s rozdvojenymi protichodnymi pocitmi...
Prajem všetko dobré!

bolarazjedna
7. apr 2022

@macko1007 a inak, HCG ti nebrali, aby odsledovali dynamiku, či sa zdvojnásobí o 2 dni ?

ankare
7. apr 2022

@macko1007 držím palce a posielam objatie! ❤️

macko1007
autor
7. apr 2022

@ankare
@bolarazjedna
@bolarazjedna
@nika_val
dakujem vam za podporu..je to strasne cakat,viac menej som uz zmierena s kyretazou len toto cakanie ach..spinim od minuleho stvrtku,vcera vecer uz aj par kvapiek krve aj dnes po vysetreni ale dr nevudela zeby sa odlucovala maternica alebo nieco…tak cakam…

macko1007
autor
11. apr 2022

baby tak mam po..robili ma akutne este v piatok…v piatok rano o 1;30sa to zacalo spustat pomaly same.. takze rano dr a po vysetreni som zacala krvacat este viac..takze rovno smer nemocnica

nika_val
11. apr 2022

@macko1007 a ako sa cítiš? Aspoň zdravotne si okej? Viem že po psychike to ešte dlho nebude okej ale teda aspoň fyzicky.. Mne tiež hrozilo akutne ale nakolko som nebola nalačno tak som musela čakať a nakoniec sa potrat spustil úplne 🙁 a kyret som mala už len ako dočistenie

macko1007
autor
11. apr 2022

@nika_val praveze sa to celkom dalo ani som nejako nespinila len dnesla mam bolesti,tak si davam tabletky ale dneska som mala uz ak viacej pohybu aj okolo dcerky tak mozno preto

nika_val
11. apr 2022

@macko1007 ja som to mala podobne že zdravotne som bola fit ani špinenie moc nebolo naozaj velmi slabučké ale akonahle som jeden deň mala viac pohyb(rušno) tak večer silne bolesti a ked som na 5ty den zobrala na ruky mojho 10kg psa tak tiež aj bolesti aj špinenie sa zosilnilo..
Tak hlavne sa drž, vela sil nech všetky bolesti aj fyzicke aj psychicke prejdu čo najskor 😊