Chronická mykóza

23. okt 2023

Ahojte ženy obavám sa že mám chronickú mykózu. Opakuje sa už rok (po pôrode) a vždy príde pred menzes. Klasika svrbenie žltý výtok. Už zo zašlo do kožného štádia, kde som musela ísť na kožné… myslela som si že mám genitálny herpes ale kožnej vyšli zo sterou kvasinky.

Gynda mi konečne predpísala fluctosandoz 4dni počas Ms po dobu 6M.
Dlhodobo gynoflor.
Napriek fluctosandoz mykóza prišla.
Umývam sa mydlami na intímnu hygienu. Beriem dole aj hore probiotiká (nepravidelne) a wobenzym. Začala som si prať si samostatne na 90 s dezinfekciou na prádlo. Plus aj žehlím.
Nosím ms nohavičky nakoľko som zistila že mám alergiu na vložky..
Čo ešte robiť? Poraďte. Rozmýšľam ešte špeciálne stery na ureoplazmy a pod. Gynda povedala že mám najpr ísť na imuno.

Idem konečne aj s týmto na imuno pýtala som sa poslať mojou gyn! Čo robia na imuno s týmto?

Sladkosti jem minimálne. Biele pečivo žiaľ jem. No po operácii žlčníka si musím dávať pozor na jedlo takže nájsť vhodne kombinácie jedál je pre mňa boj.
Beriem helicid a ganaton vzhľadom na reflux.
Aké vitamíny si ešte nasadiť?
Máte nejaké recepty alebo odporúčania na recepty ako protikvasinkovu diétu?

viestta
23. okt 2023

V prvom rade zrus mydla a umyvaj sa cistou vodou. Mydla, aj tie urcene na intimnu hygienu castokrat narobia viac skody ako uzitku.

viestta
23. okt 2023

A este nieco dolezite, nauc sa umyvat po kazdej potrebe, malej aj velkej. Ked nemas k dispozicii bidet, tak aspon oplachnut teplou vodou z flase

lenka098123
23. okt 2023

Skúste kúpeľ v odvahu z rebríčka a ja mám intímne mydlo od Dr. Muller s obsahom cajovnikoveho oleja a dosť to pomáha, dlhodobo

vakatko
23. okt 2023

Určita brať PROBIOTIKA

autor
23. okt 2023

@viestta aj to robím

autor
23. okt 2023

@lenka098123 to mydlo mám

autor
23. okt 2023

@vakatko beriem

autor
23. okt 2023

@lenka098123 nejaký konkrétny recept na ten odvar?

monillia
23. okt 2023

@autor ako bolo vyššie spomenuté, žiadne mydlo ani gel na intimnu hygienu,používať len čistú vodu.Partner bol prelieceny?

patus_2
23. okt 2023

V strave obmedziť jednoduché cukry, pri chronických problémoch by som obmedzila (nie úplne zrušila) aj ostatné sacharidy. Veľa kvalitných probiotík v strave - kvasena zelenina, kyslá kapusta, kyslo mliečne výrobky a aj nejake kvalitné probiotiká, možno aj lokálne. Vynechať spracované potraviny, snažiť sa variť z čerstvých, základných potravín. Mne veľmi pomohlo, aj keď je to kontroverzné, úplne zrušiť jednorazové hygienické pomôcky (vložky, intímky, tampóny) a tiež všetky mydla a voňavé toaletné papiere. V sprche so neumyjem ani vlasy, aby ani trošku šampónu nezatieklo k intímnym partiám. A preventívne používať cajovnikovy olej, pozor, iba rieddny a iným olejom, alebo s sedavom kúpeli.

patus_2
23. okt 2023

A možno by som zrušila aj tu dezinfekcii na nohavičky. Keď peries na 90° a ešte to aj prezehlis, tak je ďalšia chémia nepotrebná. Používaj iba jemný prací gél bez vône, napr. Ulrich, Yellow and blue ..

simsalabim
23. okt 2023

Na imuno vedia napr vyrobit autovakcinu.

autor
23. okt 2023

@monillia
Nie nebol ale s manželom už ani nespím kvôli tomuto

autor
23. okt 2023

@patus_2 kvasene nemôžem….. snažím sa variť ale potrebovala by som nejaké konkrétne recepty… alebo ssppin nejaku kinihu… dezinfekciu som začala používať až teraz ked mi to potvrdila aj Kozna. Žiaľ ani nie všetky kyslomliečne mi robia dobre

1mika1
23. okt 2023

Ja som bola na 7mesačnej liečbe mycomaxom, a mykózu som dostala ani nie mesiac po vysadení, bola som s tým už aj na imuno, urobili mi všetky testy aj zo stolice a pod. Všetko bolo negatívne a nič nenašli..momentálne skúšam brať gynoflor každý tretí deň a beriem raw probiotiká nastavené presne pre vaginálnu mikroflóru, zatiaĺ úspešne.

autor
23. okt 2023

@1mika1 prosím tá kde si kúpila tie probiotiká?

autor
23. okt 2023

@1mika1 ja ich beriem už druhý mesiac a mykozu som dostala

kalendark
23. okt 2023

Na imuno mi nasadila niečo na posilnenie imunity...brala som to pol roka ( podľa predpísanej schémy)...odvtedy pokoj...nikdy sa problémy nezopakovali...už je to 10rokov

palicka
23. okt 2023

Mala som rovnaky problem. Zistili mi intoleranciu psenice. Vysadila som muku a zrazu koniec mykózam...

zizana
23. okt 2023

Skús probiotiká Superdophilus a Oreganový olej (ústami). Mne to pomohlo. Mala som to presne ako popisujes, takmer každý mesiac pred menzesom.

autor
24. okt 2023

@palicka tiež si myslím že mám ma niečo intoleranciu

autor
24. okt 2023

@zizana skúsim ďakujem

macekovam
24. okt 2023

@kalendark presne.. Dôležité je posilniť imunitu.. Takto je to,, infekcia prejavujúca pri oslabení imunity... Toto je najdôležitejšie

autor
24. okt 2023

@macekovam ano ja mám oslabenú imunitu… preto idem na imuno

1mika1
24. okt 2023

Cez internet..raw probiotics od gardenlife...stoja okolo 52eur

autor
24. okt 2023

@1mika1 ďakujem kuknem. Čítala som že sú fajn aj nejaké dolphilus

fcuk
24. okt 2023

Mne vadila avivaz, mozno ti prekaza aj dezinfekcia na pradle. To musi “dychat” , spodne pradlo, jedine, z bavlny.

autor
24. okt 2023

@fcuk spodné prádlo ani nenosím

autor
24. okt 2023

@fcuk radšej

fcuk
24. okt 2023

Jasne, potom vadia aj uzke dziny, leginy atd. Tiez by som si dala pozor na praci prasok