Chronický zápal mandle

gabriela198
17. júl 2017

Ahojte chcem sa vas opytat v piatok som bola na krcnom s mandlami lebo ma pobolievali tam mi povedali zemam chronicky zapal mandly bud sa preliecia alebo pojdu vonku a poslali ma aj na krv ale vysledky su ok az na vyter z nosa mam staphylococcus epidermidis hro ma prestalo boliet a stale rozmyslam si dat vytiahnut mandle ked to sa mi 2 krat do roka opakuje poradili by ste mi vopred dakujem 🙂

janinah
17. júl 2017

zatiaľ nie,počkaj s tým

silver84
17. júl 2017

ja som bola tiez na konzultacii a ORL lekar mi vravel, ze na vyber mandli sa mi to musi opakovat min 6x za rok.
tym nevravim, ze je to aj tvoj pripad. mne odporucili vysetrenie na imunoalergii, vybrala som 8 tyzdnovu kuru IMUNORu, a zatial klop klop, vsetko ok. mavala som hnisave anginy casto. teraz ma sem tam zaboli hrdlo, ale nejde to do stadia liecby antibiotikmi. drzim palce, tie by som inak pockala, kym sa ti to nebude castejsie opakovat.

jaq
17. júl 2017

Ja by som si nedala, ved to nemas problem. Ja som davala vyberat az ked som za 10 mesiacov vybrala 17druhov atb a 2balenia chranenych ked nedokazali bacile dostat prec. Podla mna az to je indikacia, ked uz nezabera nic. Velmi sa mi potom ulavilo.

sunnyhoney03
17. júl 2017

aj ja mam chronicke mandle a anginu som nemala uz 5 rokov klop klop a to som uz bola objednana na vybratie a stale ich mam a zatial sa drzim

elysiacik
18. júl 2017

Mne to už tiež pár krát navrhli lebo som mávala často hnisavé angíny pretože mám veľké mandle a každá "zákernosť" sa mi na nich zachytí. Tiež som už bola nalomená, že si ich dám vybrať ale potom mi kamoška poradila, že si mam skôr posilniť imunitu, jesť veľa zázvoru a podobných štipľavých vecí, hlavne keď ma začne bolieť hrdlo a musím povedať, že sa mi to odvtedy oveľa zlepšilo a nemusela som si ich dávať vyberať 🙂

bodka2213
4. apr 2023

@sunnyhoney03 zdravim, môžem vedieť prečo ste nakoniec nešli ?? Ja som tiež objednaná ale zvažujem že to zruším...