Čipky a hemoroidy

nikinikiniki8
15. feb 2023

Ahojte, možno je to smiešna otázka ja neviem :D ale som pred pôrodom, a mám vonkajšie hemoroidy, ono to ani neboli ani nic to je okej… ale ako preboha si mám zaviesť cipok? Uprimne v živote som si ho nezavadzala ani v normálnom stave a neviem si predstaviť že teraz keď tam je hento, ani neviem kde mám ten cipok dat… a klystyr si teda tiež neviem ani predstaviť… ☹

kiwi3
15. feb 2023

capiky su urcene na vnutorne hemoroidy, na vonkajsie maste, obklady, kupele. neviem ako by to mohlo pomoct dat dnu, ked to mas vonku...

janinah
15. feb 2023

Pred pôrodom rob čo sa dá,aby si si ho zmenšila,teda mastičky,kupele v dubovej kôre,čáípky a aj Detralex tbl. po porade s dr,ale v teh. sa môžu,ale ak rodíš o pár dní,tak asi neskoro na tbl...čípok zavedieš,ked vie ísť stolica von,tak aj čípok sa dá zaviesť samozrejme nič nasilu,kto má vonk.hemoroid má často aj vnútorný.

petamich
15. feb 2023

@kiwi3 no Faktu cipky napr. si na vonkajsie hemeroidy a pri aplikacii akoby vzdy aj kusok hemeroidu "stiahol" so sebou

petamich
15. feb 2023

autorka: cipok uplne v pohode zavedies, ved aj stolica ti odchadza ako sa pise vyssie, urcite to pojde, len proste si musis najst spravny uhol - za mna odporucam Faktu cipky a mast, mne najviac pomohli (Detralex som v tehotenstve nemohla, lekar mi neodporucil ale co lekar to nazor, skus sa svojho spytat)

kiwi3
15. feb 2023

@petamich no praveze su na vnutorne aj podla letaku https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/faktu-... ale ako pise @janinah moze byt, ze to maju ludia kombinovane uz v tomto stadiu, teda ze niektore su dnu a niektore uz vonku

nikinikiniki8
autor
15. feb 2023

No ale ja teraz nemyslím zrovna len čipky na hemoroidy.. len je možné že pôjdem sekciou, a keďže som už hospitalizovaná počula som ako babám čo idú na sekciu dávali čipky 🙂

anavixy
15. feb 2023

@nikinikiniki8 to davaju namiesto klystiru, ale ak dobre viem, tak vzdy je na vyber ci to alebo to

petamich
15. feb 2023

@nikinikiniki8 cipky, ktore davaju namiesto klistiru su obycajne male glycerinove cipky (davaju ich kazdemu aspon u nas), uplne bez problemov si to zavedies aj s vonkajsimi hemeroidmi, nemusis sa bat

petamich
15. feb 2023

@kiwi3 mne ich dal moj lekar na vonkajsie a fakt to zabralo ale podla mna som mala aj nejake dnu ako vravis, ze kombinovane a preto mi to dal 😵‍💫 tak ja uz neviem 😂 tiez som mala po porode

zuzanna33
15. feb 2023

@nikinikiniki8 Dubová kôra (sypana) robiť si obklady tzv sedavé kúpele a psilium do stravy hemeroidy sa tvoria aj z nedostatku vlákniny. Všetko zoženieš v lekárni