Cipralex a priberanie

coverdalesilvia
10. sep 2018

PROSÍM VÁS, HLAVNE ŽENY ( alebo aj chlapi)..... užívate niekto Cipralex na úzkosti? mne veľmi pomohol, čo sa týka nepríjemných telesných príznakov, ALE mám pocit, že priberám naspäť, čo som schudla počas mojej anxióznej doby, teraz všetko ide naspäk..... :(
Mám obrovskú chuť do jedla....
čo si myslíte je to od antidepresív???? alebo skôr kvôli tomu, že mi prišlo naraz lepšie?
Užívam to už pol roka, a doki mi povedala, že mi zníži dávku len v zime... takže, neviem čo s tým... som bacula aj prirodzene a + kilá mi nerobia dobre... síce sa cítim dobre ale vs. som tučná... poradte niekto, keď máte skúsenosti... AKO SCHUDNÚŤ, KEĎ UŽÍVATE AD? Ďakujem

lucynka083
10. sep 2018

@coverdalesilvia ahoj .Ano,je to z antidepresív .Ja som pribrala za 5 rokov čo ich užívam,teda užívala som rôzne ,aj cipralex,teraz Alventu a citalec aj lexaurin a zopiclon a chlorprothixen na spanie a za ten čas + 25 kg.Pri AD je zvýšená chuť do jedla,aj tie lieky obsahujú cukor.

eliska13
10. sep 2018

@coverdalesilvia ja beriem AD roky rokúce Seroxat a nepribrala som.Len tých 5 kg čo som vždy schudla v stresoch, keď som ich nebrala.Ak si bola bacuľka a polepšilo sa Ti je možné, že viac ješ, si staršia, možno máš sedavý prácu mňa tiež miatli info o priberani a zmenila som stravu a schudla 10 kg .verím, že môžu zvýšiť chuť na jedlo, ale nie pribrať, ak ješ normálne.Skus sa zamyslieť čo zjes, vypijes, pohyb...

coverdalesilvia
autor
11. sep 2018

@lucynka083 ja len AD užívam , anxiolytiká už nie.... chcem prestať aj s AD ..ale len v zime môžem začať..
25 kíl? ? ? ? ? 😲😲😲 dpč to si nemôžem dovoliť...... a riešiš to dajak?

lenkaam_1
11. sep 2018

Ja som tiez pribrala ale mega brala som ho 2 roky a pribrala som cca 28-30 kil...otras

coverdalesilvia
autor
11. sep 2018

@eliska13 staršia? 30 rokov... to asi nie kvôli veku, ale áno, kvôli tomu, že som celkovo väčšia od prírody, ale zas odtiaľ potiaľ...väčśia byť nechcem asi máš pravdu tá strava, pohyb... síce v robote mám pohyb, ale to neni ono.... vy ste nemali niekedy pocit od cipralexu, že ste otupené? nechce sa vám hýbať, akoby ste mali ruky z gumy? asi je všetko len v hlave... 😔 ale aj tak je to ťažké... možno ty Eliśka nie si ten priberavý typ

coverdalesilvia
autor
11. sep 2018

@lenkaam_1 ježiš to je vela a potom keď si prestala brať? schudla si? o Cipralexe hovoríš však? 🙄

eliska13
11. sep 2018

@coverdalesilvia niektoré AD povzbudzujú iné utlmujú.Mozno máš aj nízky tlak...práveže ja mám 70 kg a to som schudla na úzkosti a depku je pohyb výborný.nikdy som nebola vyslovene chudý typ postavy

lenkaam_1
11. sep 2018

@coverdalesilvia ja som teda otupena bola nic sa mi veru nechcelo ani trosku najlepsie doma na gauci...ale ako som vysadila tak som sa hecla a za 3 mesiace bolo 25 kg dole ale to som chodila 2x denne behavat

lenkaam_1
11. sep 2018

@coverdalesilvia ano cipralex

eliska13
11. sep 2018

@lenkaam_1 tak to je krásne🙂a lieky naberies si v poriadku?

lenkaam_1
11. sep 2018

@eliska13 vysadila som cca 3 roky dozadu a v pohode...sranda je k vysadeniu ma paradoxne dohnala vaha...sla som si taka rozkysnuta kupit rifle ziadne som neobliekla a tak som zbehla k doky ze by som chcela prestat blaa blaaa a znizovali sme postupne davku a slo to dole ale ako som pisala nie same od seba (bohuzial) ale hlavne ze slo..

lucynka083
11. sep 2018

@coverdalesilvia Akurát moja pôvodná váha a aj po druhom tehotenstve bola 42-43 kg,teraz “krásnych 68kg a to som chodila 2-3 krát v týždni cvičiť a stravujem sa pomerne zdravo,skoro žiadna múka,sladkosti,ja som taký zeleninovo-ovocný typ.Momentalne neriešim ,zhoršený stav,idem na hospitalizáciu .

eliska13
11. sep 2018

@lucynka083 43 kg je málo nie?či si taká malá útla od prírody?vyzeráš výborne podľa fotiek🙂.Tak sa drž je to prvá hospitalizácia ? vidím, že si toho vyskúšala už veľa máš depresiu či iný problém?v nemocnici Ta nastavia a bude dobre jesen je taká zradná už sa skoro stmieva tieto prechody nerobia nikomu čo má psychiku pošramotenú dobre

lucynka083
11. sep 2018

@eliska13 mám 160 cm,vydávala som sa 45 kg skoro v 6.mesiaci.No U mna to byvala bežná váha ,je ťažké zvyknúť si na nové telo .Toto už bude moja 3 hospitalizácia ,mávam epizódy stredne ťažkej až ťažkej depresie,generalizovanú úzkostnú poruchu a panickú poruchu.Mam 60%invalidný.Mam veľmi zlú toleranciu AD.Teraz mávam obdobia ,že som príliš aktívna ,upratujem všetko ,vybavujem,nakupujem a zo dňa na deň sa to zmení ,že úplne zostanem mimo,nedokážem z postele vyjsť.Tak to musime riešiť teraz.

coverdalesilvia
autor
11. sep 2018

@lenkaam_1 takže len bez AD si vedela schudnúť... 😖 OCH boźenku môj koľko ešte priberiem do februára..... sama sa bojím znižovať si davky, ale zas nechcem byť 120 kilová :(

coverdalesilvia
autor
11. sep 2018

@lenkaam_1 a po vysadení si bola v pohode, myslím úzkosti, búšenie srdca, dusenie sa, hrče v hrde, zvieranie v žalúdku už neboli viackrát?

coverdalesilvia
autor
11. sep 2018

@lucynka083 podľa mňa 68 kg je v pohode, bodaj by som mala ja toľko, ale chápem aj to, že si bola na iné zvyknutá. čo sa týka tvojich problémov, fúha, nezávidim ti, máš to ťažké dievča, dúfam, že sa z toho dostaneš. tieto poruchy sú svine vy#ebané.....

lenkaam_1
11. sep 2018

@coverdalesilvia to sama ani nerob ja som to sama skusila nie naschval ale nrjako sa mi podarilo cca 3 dni zabudnut a to boli stavy alr nie psycho stavy ale realny abstak to bola hroza ano postupne sa znizovalo ja som brala 2 tabletky doky to chcrla urobit tak ze 6 mesuacov bufrm brat 1.5 dalsich sest mesiacov 1 za dalsich 6 len pol ale to som sa na to vykadlala sla som po 2-3 mesiacoch bex komplikacii akurat som sa vratila spat do "normalu" naozaj po tuch tabletkach som bola hnila ako vos

coverdalesilvia
autor
17. nov 2018

@lenkaam_1 už sa mi blìži doba na vysadenie.... ženy ja som už pribrala od februàra pomaličky 20 kìl, snažìm sa viac hýbať, ale màrne, som otupenà ràno, večer vlčì hlad.... musìm vysadiť Cip ,aj keď mi to pomohlo, ale napču ohladom vàhy... ako si prestala 3 mesiace polovicu? A potom obdeň?

lenkaam_1
17. nov 2018

@coverdalesilvia ano presne tak 2-3 mesiace a som znizovala a ked mi ostala polka tak uz len obden a potom vobec....zvladnes to a aj tie kila pojdu dole..drzim palce 🙂

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz