Čo mám robiť ak kvôly cyste nemôžem otehotnieť?

zuzkazivcak
3. sep 2011

Ahojte. Chcela by som sa opýtať či ma niekto skúsenosti s cystou a snažením sa otehotnieť. Nemôžem otehotnieť a tak som šla ku gynekológovi a ten mi zistil cystu 3,7 cm. Vravel mi, že to sa menštruáciou upraví (že praskne), predpísal mi vitamín B, no ale k tomu mi ešte chce predpísať na pol roka antikoncepciu. Ja len nechápem tú súvislosť, že mu poviem, že chcem mať babo a on mi šupne antikoncepciu. Tak sa Vás chcem opýtať a či mi vie niekto poradiť čo mám robiť. Som fakt zúfalá. Ďakujem za každú radu🙂

fliacik
3. sep 2011

Ahoj, u mňa to bolo podobné. Antikoncepcia spôsobuje zánik folikulárnych cýst. Mne cysta odišla druhý mesiac užívania, no doktorka mi ju aj tak ponechala tri mesiace - kvôli liečbe. Ak by Ti cysta iba praskla a vstrebala sa, mohlo by sa stať, že o mesiac-dva ju máš späť. Užívaním antikoncepcie by sa tomu malo zabrániť. Neboj sa, po vysadení antikoncepcie máš vyššie šance na otehotnenie 🙂 Ja som si pomáhala aj sama, pitím čaju z alchemilky, jedla som veeeľa zelenej zeleniny, snažila som sa vyhnúť stresu a námahe. A pomohlo 😉

zuzkazivcak
autor
3. sep 2011

@fliacik Vážne? tak to si veľmi potešila a hlavne upokojila. Ja som sa len bála, že čo bude ďalej keď ta antikoncepcia......ale som fakt spokojnejšia. Ďakujem ti veľmi pekne..... 😉

majkushka
10. sep 2011

@zuzkazivcak no mne tiež zistil cystu , v piatok ale 7 cm , napisal mi vitamin B , a duphaston na tri mesiace a ak sa nezadari tiež povedal že prejdeme na antikoncepciu , na tri mesiace , takže o tri tyždne idem na sono tak uvidime papa

jahody11
10. sep 2011

ja som pred tyzdnom potratila a pri UTZ mi nasli 5 cm cystu nic mi nedali len povedali, ze sa odsleduje... tak uvidime co dalej 😒

zuzkazivcak
autor
10. sep 2011

@majkushka No ja som svojmu tiez vravela nech mi da Dufaston ze ten som brala ked som otehotnela s Viki a on na mna ze ja som laik a on je PAN DOKTOR. Tak neviem....ale nechcem brat tu antikoncepciu.....

majkushka
10. sep 2011

@zuzkazivcak no mne kazal prist po mrche na sono , či a vstrebala nakolko som ju pred mesiacom nemala , len som cez ovulku zacala špinit tak som isla , a aj mne chcel dat antikoncepciu ale som mu povedala že sa už pol roka snažime tak nasadil duphaston , od 15 - 25 DC a po menzes sono , tak potom dam vediet , mam dobreho doktora dostal ma pred 7 rokmi s Endometriozy snad pomože aj teraz 😉

zuzkazivcak
autor
10. sep 2011

No ja som na tom tak isto...uz pol roka sa snazime otehotniet a nic...a on mi nasadi antikoncepciu...na nervy...ja som si myslela ze mam dobreho doktora.....ale uz si to nemyslim....

kajuska09
10. sep 2011

@jahody11 ahoj, ja som pred mesiacom potratila a vcera mi nasli tiez na USG dve cysty ktore maju len 2 cm. Mne doktor povedal, ze by mali same prasknut, ale teoreticky mozu aj rast ☹ Tiez Ti kazali prist na kontrolu o mesiac? Neviis mi poradit ci mozem plavat a cvicit kvoli tym cystam?

jahody11
10. sep 2011

@kajuska09 ja idem na prvu kontrolu teraz v pondelok, to po kyrete... neviem ci si bola aj ty ale ak ano, tak teraz nesmies ani cvicit ani kupat sa..... ale cysty s tym nemaju nic.. k mojmu dr. mam prist po prvom cykle, som zvedava kedy sa objavi prva mrcha.. o babatko sa zacneme snazit az bud. rok, ztial, klop-klop sme sa nemuseli nikdy dlho snazit, do 3 mesiacov som bola tehotna... len nam druhy anjelik odysiel trocha skor ako sme chceli... ☹

kajuska09
10. sep 2011

@jahody11 no ja som bola vcera na 1.kontrole po kyrete, to bol presne 30.den. Kramy som dostala uz na 24.den takze vcera som uz mala po. Dnes som bola plavat, konecne trosku pohybu 🙂 U mna to bol zial uz 3.potrat ☹ takze cakat musim dlhsie....este absolvujem nejake vysetrenia.

jahody11
11. sep 2011

@kajuska09 och, to mi je luto ☹( obdivujem ta, ja som mala teraz co robit a to bol moj prvy a jedno dieta uz doma mam aj ked aj ten zaciatok bol strasne tazky...

kajuska09
11. sep 2011

@jahody11 dakujem, zial taky je zivot ☹ musime ist dalej, ja strasne dufam ze na 4.krat sa mi konecne podari donosit zdrave babatko, kludne aj dvojicky 🙂 🙂 🙂 drz sa aj ty 🙂

hastr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lzusak
27. okt 2015

@zuzkazivcak ahojček zuzka, chcem sa spýtať či si brala vtedy dávno antikoncepciu a či to pomohlo. mám teraz ten istý problém 🙂 ďakujem za radu.

zuzkazivcak
autor
27. okt 2015

@lzusak Ahoj.No prvý X mi antikoncepciu dal. Ale nepomohlo. Keď chcel dať druhy tak som povedala, že nechcem lebo chcem babo a bolo. Cysta sa potom nejak vytratila, ale mala som strašne veľa folikul na vaječníku. Už ma chcel poslať na operaciu ale potom som začala chodiť do poradne k jednej doktorke a brala som dufaston a teraz som v 7 mesiaci 🙂 Aj pri prvom tehotenstve mi pomohol dufaston. Takže asi tak 🙂