Črevo prirastené k brušnej stene. Ako ste znášali tehotenstvo?

vrn
17. jan 2008

Ahojte,
na laparke mi zistili že po operácii slepého čreva sa mi prirástlo črevo k brušnej stene, ale nič mi s tým nerobili. Gynekológ hovoril že to nie je v tehotenstve problém, ale neviem si predstaviť ako to bude - keď sa všetky orgány presúvajú vyššie ale črevo sa nebude môcť posunúť.... je tu nejaká tehulka alebo mama ktorá mala niečo podobné? Ako ste tehotenstvo znášali? Manžel sa o mňa bojí 😀

shaga
17. jan 2008

cauko, no ja toto iste mam teraz stale lekar nevedel, preco ma tak strasne bolieva pravy bok az potom zistil, ze to mam po operacii slep.creva.

vrn
autor
17. jan 2008

A co ti povedal? Bude s tym nieco robit? Alebo ta nejako sledovat? Asi uz citis aj pohyby, ze? Ak by som ta mohla poprosit, napisala by si mi sem priebezne co je nove? Drzim ti palce aby ste sa mali s mimi ok 😉

vrn
autor
20. jan 2008

neviete nahodou o nejakej alternativnej metode rozrusovania zrastov - neoperacnej? Citala som kdesi o jednej metode ale neviem to uz najst........ mate niekto skusenosti?

vrn
autor
5. feb 2008

Ahojte,

tak nakoniec som našla jednu pani ktorá mala zrasty a bez problémov porodila 2 deti, takže ak by niekoho táto téma zaujímala je to myslím potešujúca správa 🙂

lienka9488
7. nov 2009

Ahojte, no neviem neviem, moja segra sa dost natrapili, kým otehotnela, pretoze mala silnu imunitu a jej telo zabijalo spermia mojho svagra. Ked nakoniec otehotnela, v 4 mesiaci ju strasne bolelo brucho nikto nevedel zistit z coho, v nemocnici ju dopovali infuziami, nic nepohalo, zvyjala sa v bolestiach a chcela zomriet. Az potom jednu dr. napadlllo, že to moze byt ten ileus, kedze bola v mladosti operovana na slepe crevo a zachranilo ju v pols.chvili. operovali ju pod narkozou a nikto nevedel povedat co bude s babom. Nakoniec to dopadlo dobre a my sa tesime z 10 mesacneho Sebastiana 🙂 a momentalne je už zas tehotna a male sa ma narodit 12.4.2010 🙂 . dufame že sa budeme už len teesit cez toto tehotennstvo. Co sa týka teho. pri Sebimu - do konca tehot. bola v bolestiach a jej brucho je zjazvene. takze asi tak. Je to dost nebzpecne.

maculienka123
21. mar 2010

ja mam tiez bolesti v pravom boku,nemala som operovane slepe crevo ale byva mi stale nevolno na vreacanie a to som v 17tt a bojim sa ze su to zrasty alebo nieco ine.

strapco13
21. mar 2010

maculienka..myslim, ze mas len ranne nevolnosti, ktore su niekedy cely den 😉

maculienka123
21. mar 2010

ranne praveze nie,mne je super rano ale vecer to je strasne jak mi je zle,niekedy to zacne uz aj poobede

vrn
autor
30. apr 2016

@vrn Ahojte, čítam si svoje staré príspevky a už to ani pravda nie je čo som vtedy riešila 😀 😀 😀 Vtedy ma riadne vystresoval gynekológ, keď som ho vymenila a naplánovala si krátky pobyt v Lúčkach prišla som tam už tehotná a rehabilitácia sa nekonala.......... mám 2 krásne dievčence ktoré mi tu dnes od 6 ráno čvirikajú, však dnes sa nevstáva do školy a škôlky, načo by sme dlho vyspávali 😀 😀 😀 Choďte do prírody, aktívne relaxujte, hľadajte príčinu problémov v sebe a nie u lekárov, nenechajte sebou manipulovať, pekný dníček všetkým

tamarka9
10. okt 2016

@vrn ahoj,ja prave beham po forach,tiež mam zrasty,ale ja ich cítim,bolieva ma z nich brucho,giez sa bojím co bude v tehu. Ako si to nakoniec poriesila?

vrn
autor
10. okt 2016

Nijako....... tehotenstvo napraví rôzne problémy, mne aj dlhoročné problémy s mechúrom prestali 🙂 Jednoducho bábo tam urobí poriadok 😀

jitka1975
5. mar 2017

@vrn ja mám pravdepodobne zrasty po cisárskom a bolesti začali pred 3mesiacmi iba v čase,keď si kychnem. Ak sa pozabudnem a nepredklonim sa,mám pocit,že mi niekto brucho zaživa reze od pupka smerom dolu k rezu. Cisársky mi robili pred 2,5rokom a neviem,čo robiť.Gynekolog sonom nič nevidel a vraj sa to dá pozrieť len laparoskopicky. Teraz neviem,kde sa mám objednať,či ísť k obvodnej a to mi len pozrú,či rovno odstránia?