CRP a pohlavné choroby

lauzibr
1. nov 2021

Ahojte, rozišla som sa s partnerom pretoze som zistila ze mi je neverný. Objednala som sa na testy na pohlavne choroby. Uz dlhšiu dobu trpim na neprijemny výtok a tak som v strese ze nieco mam. Pred tyzdnom mi bolo robené CRP vyšetrenie kde hodnotu som mala 7 Cize velmi nízku. Neviem ci je tu nejaka doktorka ktora by ma vedela aspon ukludnit ze pri takejto hodnote je vylucene ze mam syfilis alebo kvapavku? Strasne sa bojim.😔 dakujem

sisa_s
1. nov 2021

@lauzibr https://www.aids-pomoc.cz/poradna/crp-7477.html
Tu to mas pekne vysvetlene, ale asi ta to neukludni 😉

ivkazba
1. nov 2021

Bol ti neverný opakovane s nejakými štetkami, ktoré šlapú niekde na ceste? Tam by som tú obavu chápala. Inak totiž ochorieť môžeš aj od partnera, ktorý ťa nepodvedie, ale ktorý si ochorenie donesie z predchádzajúceho vzťahu, v ktorom tiež nikdy nikoho nepodviedol. Nevera totiž neznamená automaticky pohlavná choroba. A byť verný neznamená automaticky nedostať pohlavnú chorobu. Takže skús sa ukľudniť, venuj sa niečomu, aby si zamestnala hlavu a nerob čierne scenáre kým nemáš výsledky testov.

kiki68
1. nov 2021

@ivkazba asi ma dovod na to, normalne sa neobavas takychto ochoreni. Pokial teda nevymetaju nejake swingers kluby a kadeco tohto charakteru. Ale tak nastastie sa tie veci daju ucinne liecit

nelca0510
1. nov 2021

@lauzibr išla by som tebou na testy. Vrátane HIV.

ivkazba
1. nov 2021

@kiki68 tak ak má až také obavy a ako píše má dlhodobo nepríjemný výtok, už dávno mohla absolvovať ako samoplatca všetky možné krvné testy v Medirexe a stery v súkromnom gynekologickom centre. Aspoň ja by som nečakala na nejaké termíny keby som mala obavy že muž to robí s nejakými špinami z ulice.

lauzibr
autor
1. nov 2021

@ivkazba
@nelca0510
@kiki68

Nie nespal so žiadnou defkou z ulice, ale spával s viacerými ženami. Mam výtok uz dlhodobo, som liečenia macmirrorom uz asi 2x ale nezabera mi, takze logicky sa obávam ze dovod je ze mam nejaku pohlavnú chorobu

nelca0510
1. nov 2021

@lauzibr opakujem sa. Byt tebou, idem na všetky možné testy na pohlavné choroby vrátane HIV. A keď už si liečená ATB,zverila si s týmto gynekológovi?

ewelin121
1. nov 2021

@lauzibr kľud výtoky ešte neznamenajú hneď pohlavne choroby - hlavne ak ti bol neverný a nepreliecil sa aj on tak ta mohol aj po liekoch stále nakaziť mykózou - celkovo sa vracajú alebo nedajú poriadne doliečil aj ženám co majú stáleho partnera 🙂 mysli pozitívne

kiki68
2. nov 2021

@lauzibr urcite na vsetky testy ist a povedat, ze proste Partner bol neverny a teda nevies ze co

chelsey987
7. nov 2021

@lauzibr CRP ukazuje na bakteriálny zápal norma je zhruba do 5. Tých 7 je výsledok taký nijaký. Čo sa týka syfilisu, HIV, HBsAg, HAV, HCV, tak to sú vírusové ochorenia. Môžeš byť v kľude. Keď chceš daj si to urobiť, ale asi zbytočne. Výtok môže byť aj zo stresu, ale to je otázka na gynekológa.

nelca0510
8. nov 2021

@chelsey987 syfilis je bakteriálne ochorenie. A nie, autorka nemôže byť v kľude. Preto smer gynekolog,povedať čo sa stalo a dať si urobiť všetky testy vrátane HIV.