Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

rean
30. júl 2009

ďakujem za podporu aj ja dúfam že to dobre dopadne začínam to brať ako obyčajnú chrípku ani na tú sa neberú žiadne lieky nesmiem sa s tým zaťažovať že je to zlé lebo by to mohlo dopadnúť aj horšie. lekno mám už dvoch chlapcov ono aj preto mi to bol navrhnutý takýto zákrok,keby som ešte nemala deti možno by mi navrhli najskôr otehotnieť a až potom toto radikálne riešenie

messue
30. júl 2009

ean, poznám kočky ktoré nemajú detičky a museli podstúpiť tento zákrok, držím palce. krútim hlavou, čo sa to len deje , ake mladé ženy prichádzaju o maternicu a majú tiež rakovinu!
dnes sa dozviem aj ja výsledky, mám stisnutý žalúdok, je mi všelijako, i ked mám tiež 2 deti, chcela som v buducnosti ešte jeno. moje zlaté, máme neraz ťažší osud ako tí chalani.... ale musíme bojovať , i ked sa mi zda život niekedy krutý, mám ho rada, a chcem žiť hlavne pre svoje deti!!! preto budem silná, i ked je to niekedy ťažké zostať voči osudu odolná.....

messue
30. júl 2009

tak som si zavolala, a že ešte nie su vysledky, až v priebehu budúceho týždna, neviem prečo

kamka17
30. júl 2009

rean...asi je to takto lepšie, ako sa v budúcnosti trápiť nejakou chorobou, tak držím palce, nech si po opu čím skôr v poriadku 😎

messue...no tak to je na nervy s tými výsledkami, ale radšej si dlhšie počkať na pozitívnu správu ako hneď teraz počuť niečo zlé, tak vydrž 😉 😉

rean
30. júl 2009

messue ja som mala výsledky do 2 týždňov a neboli dobré tak nebuď nervózna že sú ešte neni radšej treba čakať dlhšie na tie dobré správy ako keď majú prísť skôr tie zlé.držím ti palce nech ti to všetko dopadne ok.

gava
30. júl 2009

Ahojte ja som bola na operacii presne pred tyzdnom , asi mi to robili tou elektrickou slučkou , ale vôbec ma neuspali, iba mi pichol inekciu do krčka aby som nič necítila - ani neviem kedy mi ju pichol, bolo to bezbolestné, ako celý zákrok, trval asi 1O min aj s čistením a samotné odstránenie toho tkaniva asi sekundu.
Bola som velmi spokojná so zákrokom, ani vôbec nekrvácam a nemám žiadne komplikácie.
No dnes som volala za výsledky a vraj to hraničilo s karcinomom a mam CIN 2 tak teraz neviem či sa mám tešiť alebo mať zase obavy, že čo ďalej 😒 . O dva týždne mám ísť na kontrolu, tak som zvedavá.
Neviete čo to konkrétne je CIN2?
Niečo som čítala na nete ale aj tak z toho neviem či som už v poriadku.
Luciam 26- držkám päste, ked to bude ok tak riadne oslávime. 😉

gava
30. júl 2009

...ešte ak môžem poradiť tie čo máte ešte pred operáciou - www.ogama.sk
ja som bola veľmi spokojná , a ako čítam, ostatné mali stehy, krvácanie atď a výsledky po 2-3 týždnoch, ja po týždni a bez krvacania a stehov.

jankalea
30. júl 2009

Ahojte, tak pripojim sa aj ja k teme. No mne krčok operovali minuly rok v auguste.Nejako po šestonedeli ked som porodila malu tak mi robila citologiu, mala som najprv 2 stupen tak mi dala lieky ale nič, a ked mi robila po par mesiacoch tak som mala 3,5 a,b a ak HPV. takže nechceli čakat doktori tak ma brali. sice sme v juli išli ešte na dovolenku tak ma dooktor objednal ked sa vratime. No ja som ležela na jednodnovej chirurgii takže po par hodinkach som išla domov. doma dieta takže som sa nadrapovala a o par dni som musela ist znovu lebo som hrozne krvacala prudom.fuj stršne to bolo, som už odpadavala doma. No takže rana sa mi roztrhla tak mi to za živa 😝 bez injekcii alebo narkozy pan doktor vypaloval volakym strojom aby mi ucelil ranku. No hroza, nič horšie som ešte nezažila. tak som si vytrpela niečov. teraz chodim každy polrok na citologiu k svojej doktrke tak zatial je to v poriadku.

lekno
30. júl 2009

Rean, no aspoň že už máš detičky 🙂 A ja som tiež ešte pred operáciou uvažovala, že keby som mala mať stále problémy, tak by som sa poradila s dr. aby mi maternicu vybral... ďalšie deti už neplánujem a stále sa s tým trápiť... načo. Radšej skôr ako neskôr...
Aspoň že sa máme s kým poradiť a vyrozprávať sa tu, že? Že vieme, že v tom nie sme samé... 😉

lekno
30. júl 2009

Držím nám všetkým palčeky 🙂

rean
31. júl 2009

áno lekno je dobré že takáto stránka je aspoň sa môžeme navzájom podporiť a predávať si rôzne skúsenosti ktoré sme skutočne zažili ale hlavne sa psychicky podporiť veľmi mi to pomáha a myslím že nie som sama .už musím teraz len psychicky vydržať asi do októbra a potom to už budem mať za sebou aj ja .

lekno
31. júl 2009

Držím palce Rean, aby si potom mala konečne pokoj a všetko dobre dopadlo 🙂

luciam26
1. aug 2009

Ahoj kočky.Tak teda rean držím palce.Keď je to už v takom štádiu,bude lepšie ozaj to radikálne riešenie. ☹ Aspon že už máš detičky.Ja sa tiež obávam výsledkov... ešte nemám deti a tak sa toho bojím ešte viac.
gava oslávime to a dúfam,že v tom sľúbenom ministry 😉

messue
1. aug 2009

bamb , ty si písala, že chceš vedieť ktoré kočky otehotneli po konizácii, skus si prečítať túto diskusiu , tam som niečo čítala skus kontaktovať cez internu poštu, kočku ktorá otehotnela 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

luciam26
2. aug 2009

jankalea - tak to muselo byť hrozné.Ja som poctivo ležala 3 týždne a keď som začala trochu viac krvácať,bola som hneď vyplašená.
Kočky chodili ste sa po zákroku kúpať?keďže je leto,neviem či si to môžem dovoliť... 😖

bamb27
3. aug 2009

dakujem messue, precitala som si... vychadza mi to tak ze je to individualne ;), pockam si a potom sa uvidi ako to pojde v mojom pripade, ja by som to najradsej nijak neriesila, nijak sa na to neviazala, nechala to volne plynut a uvidime... za par mesiacov vyskusame 😉

messue
3. aug 2009

bamb, a už máš tie výsledky z cyto?

messue
3. aug 2009

bamb a držím palce, nech sa vám zadarí, na prvý krát. 😉

bamb27
3. aug 2009

messue, zajtra si mam volat na vysledky... ale mozno budu az o tyzden, kvoli prazdninam a dovolenkam 😉 tak potom dam vediet, ale verim ze to bude ok

messue
3. aug 2009

tak ja som dbes volala, aké su vysledky, a že mám zápal tak si mám prisť po tabletky na preliečenie, že to nemám rakovinu , tak ma upokojoval, ak neviem, aj tak pojdem na dalšiu cytologiu, tak sa uvidí..... aj tak neviem prečo mám zápal zasa, ked v juni po odobratí sterov m idával tabletky že mám zapal. myslíte si , že konizácia bola zbytočná? ak to bol len zápal? nebolo potrebne radšej opakovať cyto a predtým sa preliečiť ?

lekno
3. aug 2009

messue, ktovie.... ja som mala pred operáciou zápal, dr. mi ho preliečil, odobral cyto, zápal zmizol, potom som zas mala nejakú baktériu, tak mi dal znova lieky na vkladanie, lebo tam vraj nemajú byť pred zákrokom žiadne baktérie... a po operácii som mala zas troje tabletky na vkladanie, furt mi čosi je...

messue
5. aug 2009

ahojte baby dnes som bola u lekára, a všetko mi povedal. tak to tkanivo, čo bolo odstránené, bolo velmi poškodené, už by z toho bola v nakratšom čase rakovina. ale kedže mi zobrali aj kusok zdraveho tkaniva, poškodenie v nom sa nenašlo, takže by malo byť všetko odstránené. dal mi azatril, kedže mám zápal a candibene tablety na vkladanie a kremik. aň pomenzese mám isť na vyšetrenie na onkogynekolofiu. máte niektorá skusenosti na onkogynekologii? tam sa tiež robí bežne vyšetrenie ako u svojho gynekologa? inak mám potvrdený vírus HPV. jaj! 😠

kamka17
5. aug 2009

messue...no tak to sú riadne infošky...to človek nevie, či sa má radovať, že poškodené tkanivo je von a rakovina zažehnaná alebo má plakať nad tým HPV... 😒 😒 to HPV inak zisťujú z toho poškodeného alebo z toho zdravého tkaniva??? ..a hlavne držím palce, nech ďalšie vyšetrenia dopadnú čo najlepšie

messue
5. aug 2009

kamka, z toho poškodeného tkaniva sa to zisťuje, ale mne lekár povedal, že už ked mám HPV že ho mám stale, už sa ani očkovať dať nemôžem, len zdrave ženy. ale na dalšej cytologii si dam zistiť HPV, vieš že som niekde čitala , že niektoré typy HPV sa stratia uplne? len neviem aký typ mám, lebo tu v žiline kde robia tie testy nezisťuju typ HPV.treba hlavne posilivať imunitu, jesť ovocie zeleninku a odolávať stresu 😀

rean
5. aug 2009

messue mrzí ma že tie tvoje výsledky tak dopadli ale napriek všetkému ti moc držím palce aby sa to dalo všetko do poriadku.treba papať hlavne brokolicu a kapustovitú zeleninu.ako prevenciu môžeš skúsiť aj Indonal je trochu drahší ale vraj účinný/mne by už ani ten nepomohol pretže ja som tam ten nález už mala.držím vám všetkým palce bamb 27 držím ti palce aby ti to všetko vyšlo

lekno
6. aug 2009

massue, veď aj ja som mala opakovane zlé výsledky na HPV, vždy mi prišlo, že mám HPV - vysokorizikové...
Tak preto som vlastne bola na operáciii. Z histológie, z tkaniva, čo odobrali pri operácii, mi prišli z Martina výsledky, že bolo tam prítomé HPV. No a po operáciii sa môj dr. radil s tým docentom, či mám vybrať tie injekcie, či nie... Ale nakoniec, že nemusím, keďže už nechcem deti. Keby som ešte chcela deti, tak by mi ich odporúčali....... Vidíš, každý dr. má na to iný názor...a potom sa zariaď..... a ja chodím k dr. do Bytče, takže ani nie som od teba tak ďaleko 😉

lekno
6. aug 2009

Prepáč, mala som napísať messue 😉

messue
6. aug 2009

lekno, nevadí,
a aké su to injekcie?

bora8
6. aug 2009

ahojte kočky, ahoj lekno 😉

ja som žiadne injekcie nebrala a dieťa mám ....

messue
6. aug 2009

škoda len , že sa dá očkovať proti HPV ale len zdravé ženy sa môžu. možno v budúcnosti vymyslia nejaké lieky, ktorými sa dá zničiť tento vírus úplne.
lekno, mám na teba ešte otázku, kedže tento vírus sposobuje rakovinu, môže sa mi zas zhoršiť cytologia kedykolvek, však? to som sa mala opýtať asi aj lekára, mna to napadlo doma, v ordinácii som mala stisnuté hrdlo, a zabudla so msa opýtať všetko čo som chcela.