Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

messue
17. nov 2009

ahojte baby už sa vám niekedy stalo, alebo ste počuli o tom , že by menštruačna krv neodtekala z maternice, bol upchatý krčok? ja mam taký pocit pri sebe lenbo mi nikdy nemeškala , a teraz 2 dni sa zle cítim , toč sa mi hlava a raz denne mam hnedočierny výtok ale len trošičku, mam tkaý pocit že mi krv neodteka.....

nataly101111
19. nov 2009

Ahojte, stale na Vas všetky myslim, neviem chcela som odpovedat na otazku prečo som bola už po dvoch tyždnoch na kontrole, bolo to preto lebo som začala krvácať až týžden po zakroku a velmi silno tak som sa bala ci sa nieco nedeje, lebo menzes som este vtedy nemala dostat, ale vlastne sme nic nezistili, odtvtedy som menzes este nedostala a mam dojst až po, tak uvidime.V pondelok bude štyri týždne čo mám po tom , zatial sa citim dobre..Dufam, že aj vy všetky čo sme sa tu stretli, a baby ked mate nejaké divné, pochybne spinenia , alebo vytoky , určite nečakajte a chodte sa dat pozrieť, nič zato nedate a hlavne budete same kludnejsie a spokojnejsie....

Pa Natalia

kamka17
20. nov 2009

ahojte žienky..
messue...na strane 13 o tom píše luciam26, tak kukni a určite utekaj k doktorovi...ale už si asi aj bola, tak dúfam, že všetko dopadne dobre, len potom daj vedieť

ja som inak od konizácie 3 mesiace a tiež úplne v pohode, na kontrolnú cyto idem v januári, tak verím, že bude všetko ok

všetkým vám držím palce, nech sme hlavne zdravé 🙂

petkamh
30. nov 2009

Bry den, babulky, je tu niekto, kto to mal horsie ako CINIII, teda CIS a podstupil konizaciu s uspesnym koncom?

petula1710
1. dec 2009

ahoj narkusado,ja som mala pred operaciou neprijemne vytoky,ziadne krvacanie po pohlavnom styku,teraz ked som po konizacii,tak som mala vysledky negativne a som dva roky po konizacii a neviem,co su to vytoky,tak dufam,ze to aj tak ostane......a teraz idem zase na preventivku na buduci tyzden,tak snad to bude o.k.vsetkym vam tu drzim palce....

zuzin78
8. dec 2009

ahojte
ja cakam uz druhe vysledky po konizacii z cytologie, verim,ze budu dobre ako tie prve.pap 2
petkamh ja som mala cyto rok a pol pap 3, potom s ato zhorsilo na 4, tak som isla na konizacii na sukromnu kliniku do dun.stredy, a zatial je vsetko ok. klop, klop, klop.
drzim palceky vsetkym holkam.
ja som sa dala aj zaockovat tou vakcinou Silgard, uz mam prvu injekciu za sebou, doktorka mi to odporucila, a co je najlepsie, ze som si ju mohla dat pichnut aj teraz, ked este dcerku kojim. 😉

milkaz
8. dec 2009

ahojte,
ja som podstúpila konizáciu krčka maternice 24. novembra v Martine. Výsledky z hystologie mi prisli dobre, čo som strašne rada. Po najbližšej menštruácii mám prísť na kontrolu. Cítim sa dobre, akoby som ani na žiadnej operácii nebola. Dúfam, že bude všetko aj nadalej v poriadku a budem mocť bez problémov otehotnieť, kedze este deti nemám. Všetkým vám držím palce.

lu.lu.
8. dec 2009

ahojte kocky,
ja som sice operaciu krcka nepodstupila(zatial), ale rozmyslam nad tym.
asi pred rokom mi zistili "ranku" na krcku maternice, cytologia bola v poriadku. problem je ale v tom,ze niekedy po sexe krvacam. gynekolog mi hovoril, ze pokial je cytologia ok, staci ranku len sledovat. ja chcem ale v blizkej buducnosti otehotniet a nechcem pri kazdom zakrvacani letiet do nemocnice a stresovat 😒

pocula som o metode leep, ktora je vraj setrna, nemate s nou niektora skusenosti? som na pochybach, ci to mam riesit pred otehotnenim alebo az po porode.

budem rada, ak mi mozete poradit 🙂

markusado
8. dec 2009

ahoj lu.lu, ja mam tiez ranku na krcku maternice. uz velmi dlho, mala som ju aj pred otehotnenim, tiez som krvacala pri pohlavnom styku, tiez mi povedali, ze to treba sledovat. ale po porode sa mi cyto zhorsilo medzi 2 a 3. v marci mam ist na opakovane cyto, ale pokym je to vsetko v norme, staci to len sledovat a zbytocne sa nestresovat.

o tej novej metode leep, som vobec nepocula. tiez by som rada vedela, co to vlastne je.

vela stastia, vsetko dobre 🙂

lu.lu.
8. dec 2009

ahoj markusa 🙂
nezijes nahodou v anglicku? som citala par stranok dozadu a ak si dobre spominam, si v uk?
lebo ja tiez a tu nieco vybavit je na dlhe cakanie....ja sa prave toho bojim, ze sa mi zhorsi cytologia a krvacanie po sexe tiez nie je bohvieco 😒

leep metoda- je vyhodna v tom, ze ti akousi elektrickou sluckou odrezu tu "ranku" a mozu ju poslat na histologiu, to sa napr.pri zmrazovani neda. no a tu v anglicku mi ponukli len zmrazovanie, tak neviem

markusado
9. dec 2009

ahoj lulu,
ano zijem v anglicku. ja sa davam vysetrit aj tu. robili mi znovu stery na cytologiu. prislo mi vsetko negativne. a vo februari som objednana na gynekologiu, konkretnejsiu prehliadku. tak som zvedava, co mi zistia tu.
ano o tom krvacani , viem, presne o com hovoris. a preto to chcem riesit dalej, nie len ze to treba sledovat. no neviem, co je lepsie, ci leep metoda alebo zmrazovanie. skus pozriet na internete, co ma ake pozitiva a negativa
presnejsie.
pekny den x

zuzin78
9. dec 2009

ahojte ja som podstupila konizaciu s metodou s metodou Leed, po 2 hodinach som isla domov. moja doktorka mi ju odporucila,lebo je setrnejsia ako skalpel....

markusado
9. dec 2009

zuzin78 a je to bolestive???? robia to pri plnom vedomi, alebo ako??? dakujem, pekny den x a aky si mala vysledokk cyto predtym ako ti to robili ???

lu.lu.
9. dec 2009

ahojte 🙂
markusa- ja som uz tu raz bola u gynekologa- cakala som 6 tyzdnov na objednanie a ze to bolo este rychlo!
cele vysetrenie trvalo asi minutu, pozrel sa mi na krcok a ze hej, doporucuje zmrazit. ja som tam nakoniec nesla, som sa akosi zlakla 😒 , ale chcem to riesit, mam gnekologa aj na slovensku,tak to chcem este s nim riesit, no neviem..... najvacsia dilema je , ci to nechat az po porode alebo este pred otehotnenim...

dik za info, pekny den aj tebe 🙂

lu.lu.
9. dec 2009

ahoj zuzin 🙂

pisala si,ze si podstupila konizaciu metodou leed(p), mala si aj zhorsenu cytologiu alebo z akeho dovodu ti to robili, ak sa smiem spytat?
vidim ti v pase,ze mas uz dcerku, bola si na konizacii este pred jej narodenim? ak hej, nemala si potom problem otehotniet? viem, vela otazok, ale ak mozes odpovedat, super. 😅

markusado
9. dec 2009

ahoj lu.lu,
tak to som teda zvedava, co povie tu mne gynekolog. objednavala som saa teraz a termin mam az vo februari, strasne cakanie. vsetko tu fakt trva, to je pravda. ale uvidim, a vzdy je lepsie sa dat vysetrit u viacerych doktorov ako u jedneho. uvidim. uz si to zmrazovanie mohla mat za sebou 🙂 a jak to prebieha, aj ti to vysvetlili ? kolko to trva ? vdaka

lu.lu.
9. dec 2009

markusa- mna pozerali 3 doktori- 2 na slovensku, jeden v anglicku a kazdy ma iny nazor 😒

zmrazovanie sa robi v uplnej narkoze, coho som sa hrozne zlakla,lebo som narkozu este nikdy nemala( ale mne chcel robit aj hysteroskopiu- pozriet kamerou krcok a maternicu, tak mozno preto celkova anesteza)
len som dost o tom citala a ze zmrazovanie je zastarala metoda, ze sa moc uz nerobi a ani nemozu poslat vzorku na histologiu, co ja by som chcela, aby som si bola ista, ze tam neboli ziadne zmeny.

tebe na slovensku povedali, ze si to mas dat osetrit?

a inak cely ten zakrok trva len asi 10 minut, takze tak za hodinku po prebudeni mozes ist domov 😉

markusado
9. dec 2009

lu.lu
mne slovensky gynekolog povedal, ze je to v poriadku, ze to treba sledovat. ze zatial nie je nic, coho sa treba obavat. tak neviem. uvidim, ze co tu v tom februari, co mi povedia tu, kedze "smear test" bol negativny. teba na zaklade coho poslali na zmrazovanie, mala si stery odobrate na cyto, alebo co ?? myslim tu v anglicku. dakujem

lu.lu.
9. dec 2009

no ja som niekedy krvacala po sexe, tak ma poslali na smear, kde mi zistili aj ranku. vysledky boli v pohode, tak povedali, ze sa mam rozhodnut, ci len sledovat( tu je smear kazde 3 roky) alebo zmrazovat. ja som sa rozhodla zmrazit, ale potom som si to rozmyslela, ked tak si dam urobit tu leep metodu a radsej na slovensku....

zuzin78
11. dec 2009

ahoj LU.lu
ja som na konizacii metodou leed bola ,ked moja dcerka mala presne rok. pustili ma hned po 2 hodinach, lebo som bola na sukromnej klinike 😉 cyto som mala rok a pol 3, a potom sa mi zhorsila na 4, tak preto som musela ist na ten zakrok. verim, ked budem raz cakat druhe babatko, ze nebudem musiet byt rizikova, vacsinou su potom holky na rizikovom, aspon tak lekari hovoria, ale kazda zena je ina.

zuzin78
18. dec 2009

ahojte,
tak uz mam druhe vysledky po konizacii,a su v norme.mam Pap 2 tak som happy.
lulu ak mas prosim nejake otazky ohladom konizacie, radsej mi prosim napis do internej posty, moc nestiham sledovat uz tuto temu.
a konizacia metodou Leed neboli, spala som 10minut, a po 2 hodinach som isla prec domov. 🙂

lumarik
19. dec 2009

Ahoj dievcata,
ja som postupila 2.11.09 operaciu pomocou LLETZ, to je ta spominana slucka. Robili mi to v plnej narkoze. Doktorka mi to vysvetlila, ze tato slucka sa da vyuzit hlavne vtedy, ked je krcok menej zasiahnuty. Sice som mala PAP 4, ale krcok bol menej postihnuty (myslim plochou). Ide o to, ze sluckou sa stiajňhne z krcku poskodene tkanivo, a tak krcok zostava uplne cely a pri konizacii sa z krcku odreze. Konizacia sa robi uz pri vacsom postihnuti krcku. Ja som sa to pytala, povedali mi toto. Trvalo to 15 min. Drzim place.

kamka17
21. dec 2009

hm...ako to tu tak čítam, asi ste všetky na konizáciu boli na súkromných klinikách...mne totiž tiež robili tú leep metódu, ale v nemocke som bola poctivo týždeň, teda tretí deň po opu ma pustili 😅 ale to už je jedno, prežila som to...teraz v januári ma čaká prvé kontrolné vyšetrenie, tak som zvedavá, ako dopadnem

tak všetkým držím palce, nech sú tie naše výsledky už len dobré 😉

lienka1
21. dec 2009

Ahojte baby, ja som sa dnes vrátila z nemocnice po konizácii ☹ . Cítim sa dobre, len sa hrozne bojím, aké budú histologické výsledky, chcela by som totiž ešte jedno bábo... Určite na to budem myslieť celé sviatky 😖

rean
23. dec 2009

Ahojte dievčatá chcem Vám popriať spokojné prežitie vianočných sviatkov a v novom roku veľa ZDRAVIA a úspešných dní bez stresov, aby sme sa stretávali len s pozitívnymi výsledkami po celý rok.Držím vám všetkým palce. 😎

markusado
1. jan 2010

ahojte dievcata,
chcem sa spytat tych, ktore ste absolvovali metodu leep, ci aj po nej sa vyskytuje krvacanie pri pohlavnom styku, alebo naozaj zmiznu vsetky problemy .
dakujem,
stastny novy rok vsetkym a hlavne nech sme zdrave !

kamka17
2. jan 2010

markusado...ja osobne s krvácaním žiadne problémy nemám, teda ani pretým som nemala a po konizácii takisto nie...ale asi ako všetko aj toto je individuálne...kedy ťa čaká opu?? držím palce, nech je potom všetko v poriadku a nech sa zbavíš všetkých problémov... 😉

markusado
2. jan 2010

ahoj kamka,
dakujem za podporu, ale neviem, co je opu? ale dala som si spravit dalsi ster, a je negativny. vsetko v poriadku. ale aj tak ma to stale znepokojuje. 9.febr som objednana na hlbkove vysetrenie, ktore dufam, ze dobre dopadne. niekedy uz rozmyslam aj nad tym, ze si dam vsetko vybrat. jedno dieta mam, a dalsie s manzelom neplanujeme. a niekedy si myslim, ze sa uz z toho vsetkeho zblaznim 🙂
pekny den,

kamka17
2. jan 2010

opu=operácia...myslela som, že už máš nejaký termín, keď si sa pýtala...pozrela som si staršie príspevky a je to dosť choré, že všade ti povedia inak ohľadom výsledkov...ale myslím, že ak máš nejakú ranku na krčku, tak ti ju jednoducho odstránia a mohlo by sa všetko dať takto do poriadku...a pokiaľ je v rodine rakovina alebo nábeh na ňu, tak by ťa automaticky mali kontrolovať častejšie a asi aj k onkogynekológovi by si mala chodiť, ale to by všetko mali vedieť doktori a nie aby si sa im ty prosila a žiadala nejaké špeciálne vyšetrenia 😠...ale zdravotníctvo a doktori asi nikde na svete nie sú dokonalí ☹
v každom prípade nad tým veľmi nepremýšľaj a nestresuj sa, lebo psychika je v týchto veciach najdoležitejšia a verím, že všetko dopadne dobre a budeš v poriadku 😉

markusado
2. jan 2010

kamka, dakujem za podporu. nie, nemam ziadny termin v podstate na nic. sama vela citam, hladam ohladom toho, ale fakt je to individualne u kazdej zeny. takze neviem, od porodu mam aj novu antikoncepciu, tak uz rozmyslam, ze mozno mi nevyhovuje. rozmyslam nad zmenou, no uvidim.