Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

nortka
25. feb 2009

Bilka musim ti napisat ja ma uz kontrolu za sebou.Po mesiaci som nemala krcok uplne zahojany.Opytala som sa na kupanie(zakazane)ale sex dovoleny.BOL SUPER 🙂

bilka
25. feb 2009

No tak to je potesujuca sprava. 🙂 Ja teraz nemam na sex ani pomyslenie. 😖 Vsak dufam ze umerne s hojenim sa vrati. 😉 Popri skole chodim aj do prace a tam sa dost fyzicky namahm, dviham aj bremena, tak neviem ci to nebude chciet dlhsiu pauzu.

nortka
25. feb 2009

Ja som sa setrila dva tyzdne.Pracujem v restauracii v kuchiny.Lekar ma chcel vypisat hned po tyzdni.Tak som mu povedala ze este tyzden chcem byt PN.
Pozerala som si spravu mam tam napisane LEEP ef curettage endocervicis.Neviem ci mi robili aj kyretaz.A tebe?
Nerozumiem tomu.Tie vlozky som minula po konizacii aj po menzesi.

dudlo
25. feb 2009

super že môžem prehodiť aspoň pár slov s niekým, kto má podobný zákrok za sebou 😉
ja som tiež absolvovala aj kyret cervik kanála, lekár povedal, šetriť sa aspoň 6-8 týždňov a sex uvidím, keď pôjdem o 2 týždne na kontrolu. My by sme chceli potom hneď ešte druhé bábo, tak uvidím.
Ja už tiež pracujem, nedala som si PN, ale dovolenku, po týždni som sa vrátila do práce, ale trochu som sa precenila, tak som si dala dovolenku ešte druhý týždeň.
A už som si aj volala pre výsledky, tak môj lekár ich ešte nemá, že to nemocnica niekedy zhromažďuje aj mesiac a tak pošle obvod. lekárom, ale povedali mi, že keby to bolo moc zlé, tak mi z nemocky volajú.

dudlo
25. feb 2009

a radšej sa ešte obidve šetrite, ja som na tú námahu špeciálne pýtala sestričky, tam mi povedala, že do tých 6 týždňov s mierou 🙂

nortka
26. feb 2009

Ahojte,dnes som bola po 6tyz.na kontrole u mojho lekara.Krcok mam uz zahojeny.Mala som slaby bieli vytok,lekarka mi dala tabletky ktore mi nerobili dobre.Dnes mi spravil lekar kultivaciu ked bude OK spravi mi cytolpgiu.(Mna caka ese jeddna rekonizacia,alebo pridem o maternicu)Pytala som sa na kyretaz maternice.mne ju
nespravili.
Dudlo nebojsa budes mat este druhe babo!

bilka
26. feb 2009

ahojte dievcata 🙂 , tak moje vcerajsie pochybnosti su prec, je to naozaj menstruacia tak som uz pokojnejsia, najprv som sa bala ci tak prudko nekrvacam z tej ranky. nie je to asi idealne na hojenie krcku ked kratko po zakroku zacal menzes ale co narobim. 😖

Nortka, takze uz si zahojena? 🙂 super! ak sa mozem opytat od coho to bude zavisiet aky zakrok sa ti napokon rozhodnu robit? od tej cytologie? alebo najprv este urobia rekonizaciu? velmi pevne dufam, ze ti maternicu zachrania a budes moct mat aj ty este dalsie dieta. o takej moznosti s tebou nehovorili, ze ak by ste s manzelom chceli este dieta, ze by si mala skusit teraz otehotniet? ja som povodne chodila ku jednej gynekologicke, ktora sa vzdy tvarila velmi nespokojne ze nemam dieta a stale rozpravala ze ak by som mala nemusela by sa so mnou takto parat a stale hrozila hysterektomiou / ona je taka brutalistka radikalna, vsetko by hned rezala a davala von/. az som to napokon u nej psychicky nezvladla a nasla si ineho lekara. bola priserna. moj doktor vravel ze ak by sa mi to zhorsilo, odporucil by mi cim skor otehotniet. no a tu mam druhy problem, ze moj partner sa na to este neciti, takze velmi na vyber nemam. ☹

Dudlo, dakujem za info ohladne setrenia sa. 😉 Ake si mala vysledky ty pred konizaciou, ako sa zacali tvoje problemy, ak ti o tom nevadi pisat? 😉 Drzim palce aby si mala dobre vysledky! 🙂

nortka
26. feb 2009

Ahoj Bilka.Zle si ma pochopila,ja musim ist na rekonizaciu.Tu cytologic chcem kvoli sebe,ale aj kvoli tym liecivym cajikom.Cytologia stym nema nic.
Dobre si urobila ze si zmenila lekarku.(bola neaka vadna) Co sa tyka dietata,neni na plane! Ale keby sa stal taky maly zazrak urcite by som sa nebranila.
Co sa tyka deticiek vsetko ma svoj cas.

dudlo
27. feb 2009

Ahojte,
Nortka dúfam, že tá rekonizácia bude posledný zákrok a nebudú ti musieť zobrať maternicu. budem držať palce.
a kedy ideš?

bilka ja som mala stále cyto II-III a HPV pozitívne, keďže sa to nezlepšovalo, lekár ma poslal do nemocnice na konzultáciu, tam mi primár povedal, že odporúča konizáciu, tým že by sa mali výsledky zlepšiť na 99%.
No uvidím, múdrejšia budem, keď budú výsledky a keď pôjdem 1. na cyto.

A pred prvým tehu mi tiež lekár odporučil čo najskôr otehotnieť, podarilo sa, dokonca prvú cyto po pôrode som mala v poriadku a potom to začalo znova.

Idem už pracovať, pekný deň
🙂

marse
2. mar 2009

ahojte mne robili, konizaciu pred 3 tyzdnami a mozem povedat ze som rada ze to mam za sebou. 😉

nortka
2. mar 2009

Ahojte baby.
Ako sa mate? Mne dnes volali z nemocnice.Buduci tyzden idem na tu rekonizaciu.Primar mi dal otazku ako ste sa rozhodla! Bol by mi najracej zobral vsetko....... 😢 Zajtra idem za nim osobne sa porozpravat.
Ahojte

bilka
2. mar 2009

Ahojte prisla som dnes nakuknut, co je noveho v nasej teme a hned som zosmutnela ked som si precitala aky si dnes Nortka mala telefonat. 😢 On uz chcel od teba vediet vyjadrenie, ci ti urobia rekonizaciu alebo rovno hysterektomiu? To je tazka situacia urobit taketo velke rozhodnutie a este po telefone. Dufam ze zajtra ked sa osobne stretnete najdete pre teba to najschodnejsie riesenie a pokusia sa zachranit ti maternicu. Ci si mu ty na to odpovedala? Je naozaj take velke riziko ze sa nalez rozsiri na maternicu? Budem zajtra mysliet na teba, nech to dopadne pre teba co najlepsie. Drzkaj sa! 😉

Dudlo a ako sa mas ty? Nemas medzicasom uz vysledky? 🙂

Marse a preco si bola na konizacii ty, ake si mala tazkosti? 🙂

Ja uz sa mam v celku fajn, menzes skoncil a pomaly sa davam dokopy, este stale mam jemne spinenie, to bude asi dlhsie vsak? V piatok si idem pre vysledok ta som zvedava ako dopadnem. ☹

marse
3. mar 2009

bilka ja som mala zlu OC, pap III a-b, HSIL a virus HPV X, preto ta konizacia, ale v piatok som si bola po histologiu a nastastie vsetko OK, ze je to uplne v poriadku a dobre ze som na to isla 😉

ja uz takmer vobec nespinim, a menzes u mna zatial nie je a zevraj ani prist tento mesiac nemusi, lebo mne pri konizacii urobili hned aj kyretaz. takze ja som vycistena.

na 10den od operacie sommala komplikacie, silno som krvacala ale zastavili to a je dobre, tyzden som lezala v kuse, len zachod a spat do postele 😔

ale pomohlo mi to , hlavne nabrat sily a teraz uz som opat 100% mamina, vsetkym drzim palceky 😵

nortka
3. mar 2009

Ahojte.
No to bol vcera telefonat s primarom,skoro ma porazilo.Dnes som mala na plane ist za nim osobne.
Ale som ho nestihla.Bola som si vybavovat pred operacne vysetrenia.Nastivila som gynekologicku a ta mi povedala neni to az take hrozne.Ano lekari odporucaju vybrat vsetko.aby bol pokoj. Niektorych pripadoch sa tie zmeny na krcku zasa objavija.Ja som sa rozhodla pre rekonizaciu.Verim ze bude vsetko dobre.Buduci tyzden mi maju volat.

Marse je fajn.ze mas histo.OK. 🙂
Bilka kedy mas mat vysledky? A ja vam drzim vsetky palce. 🙂

dudlo
4. mar 2009

Ahojte,
nortka takže "len" rekonizácia? Aj Ti trošku odľahlo nie? Budem Ti držať palce, aby už potom bolo všetko OK.

marse super, že máš dobré výsledky

bilka a ty ešte nemáš? moje sa už nachádzajú u môjho lekára, takže dnes alebo zajtra idem na pokec, ako to dopadlo.

A včera som skoro po mesiaci zodvihla malého na ruky, takže dúfam, že už bude všetko OK a opäť začneme fungovať tak, ako predtým.

Pekný deň

dudlo
5. mar 2009

Tak mám výsledky, je to celkom OK, samozrejme HPV pozitivita, ale to sa predpokladalo, rez bol robený už v zdravom tkanive, takže v máji na cyto a potom sa uvidí.
Pekný deň 😉

bilka
5. mar 2009

Ahojte 🙂

Dudlo, uzasna sprava, gratulujem ti k dobrym vysledkom! Verim, ze uz budes mat do buducna len same dobre kontroly a uz na cely zivot pokoj od podobnych problemov. Takze ak tomu dobre rozumiem, urobili ti rez az do zdraveho tkaniva, co znamena ze ti odstranili vsetky zmenene bunky ktore sa mohli nadorovo zvrhnut a s nimi aj HPV a teraz uz nie si jeho nositelkou? a mas vlastne uz zdravy krcok. 😉 teda aspon ja si to tak predstavujem ze to takto funguje, cize uz si sa zbavila nadobro aj HPV vsak?
Nespominal ti este lekar ze co dalej teraz, ci je nejaka moznost chranit sa aby si znovu nedostala HPV a nenarobil ti zase sarapatu na krcku ockovanim alebo tak? Nad tymto premyslam stale, ze co dalej, ja uz mam 30 prec, na mna sa uz ockovanie nevztahuje, tak by som rada nieco podnikla ako sa chranit pred HPV. Kto vie ci sa da preliecit nejako ak partner, lebo ked som mala HPV ja, ma ho asi aj on...a vraj HPV prejde aj cez pory v kondome, cize neni ina ochrana ako ockovanie. 😒 Nerada by som toho hnusobnika ziskala nanovo. 😝 No ale nebudem predbiehat, pockam az ako dopadnu tie moje vysledky, mala som ist pre ne zajtra, ale ma preobjednali az na buduci tyzden, tak si este chvilku pockam. Aj tebe pekny dnik. 🙂

bilka
5. mar 2009

Nortka ahoj a ty sa mas ako, co je noveho u teba? 😉
Nesla si nakoniec na ten rozhovor s primarom po druhykrat? Ja by som sa na tvojom mieste tiez asi rozhodla pre rekonizaciu, ved musi existovat este sanca ze ta druha konizacia bude uspesna, treba skusit vsetky moznosti a az potom pristupit na radikalnejsie riesenia. Hlavne aby ti tu rekonizaciu urobili cim skor, aby si nemusela dlho cakat a a vedela si na com si a nestracala pritom cas. Ake si mala ty vysledky ak sa mozem opytat po prvej konizacii, u teba sa nepodarilo odstranit vsetko az do zdraveho takniva, alebo ako ti to interpretovali lekari?
Ja este na vysledky budem musiet pockat do buduceho tyzdna, ale stale nad nimi premyslam, ake asi budu a ci bude vsetko v poriadku. Moj najvacsi strach plynie z toho ze este nemam dieta, vy vsetky uz mate aspon jednu ratolest a ja stale myslim na to ci aj mne bude toto stastie dopriate, ci moj krcok nebude po tom zakroku aj keby boli vysledky dobre uz oslabeny ci zjazveny a budem mat problem otehotniet,donosit alebo porodit dietatko. keby som to tak mohla vytesnit z mysle. No, ale nebudem tu uz sirit negativnu energiu. 😉

Mars, ja som mala take iste vysledky cytologie ako ty, len s tym ze som mala HPV 16. Tvoj prispevok znie velmi pozitivne, to je fajn ze sa uz mas dobre aj napriek krvacavej komplikacii co si mala a ze vysledky su v poriadku a nanovo si uzivas mamickovske radosti i starosti. 🙂 Dufam ze aj ja budem moct o par dni napisat to iste. 😉 Spinenie mi uz takmer prestalo, len som zvedava co povie lekar ked ma vysetri ako je to zhojene. U teba uz je vsetko zahojene?

nortka
5. mar 2009

Ahojte baby.

Dudlo super vysledok. Aj cyto bude poriadku 🙂

Bilka mam sa celkom dobre. Tiez si myslim ze treba skusit este rekonizaciu.operacia ma caka buduci tyzden.
Budu mi volat.Nech ju mam uz za sebov.Po prvej konizacii som mala CIN II-CIN III. Hrozne vysledky ☹
Co sa tyka deticiek aj ine zeny po konizacii otehotneli uplne bez problemov.Neboj sa aj ti budes mamina,cim skvor tym lepsie 🙂
Zabudla som ja som nemala rez zdravom tkanive.Doktorka mi povedala ze mam na krcku toho viac.mam tu pliagu na viacerich miestach. ☹

dudlo
6. mar 2009

Dobré ráno,

bilka áno, rez bol robený v zdravom tkanive, výsledok je CIN 1,...čo sa týka toho HPV vírusu, na to som sa špeciálne pýtala...lekár povedal,že ten vírus tam mohol aj ostať, ale už nemusí robiť problémy, alebo v dôsledku zákroku môže zmiznúť. O rok mi urobí znova test na HPV a potom sa uvidí.

Čo sa týka dieťatka, neboj, stretla som sa s dvomi výkladmi možných komplikácií - v podstate bolo povedané to isté, len iným spôsobom.....ja myslím na ten pozitívnejší výklad.
Ono ak žena ešte nerodila, tak sa odstaňuje najmenšia potrebná časť krčka, primár mi povedal, že má skúsenosti, že aj zdravé ženy mali problémy s donosením a naopak, tie po konizácii bolo bez problémov.
Budeš len prísnejšie sledovaná v rizikovej abmulancii, prípadne Ti krčok zašijú, aby si mohla donosiť dieťatko.
Ale neboj, všetko bude OK, držím palce aj na výsledky.

marse
6. mar 2009

bilka..ja si myslim ze na 99% vsetko zahojene, ked som bola pred tyzdnom u dr. tak povedal ze hojenie je v norme, vytok uz je naozaj malilinkato skoro ziadny, sem tam sa troska vyskytne, nic ma neboli, musim zaklopat 😉

neviem len sa bojim pohlavneho styku, neviem kedy opat mozem, bojim sa ze ci si to neposkodim, alebo nieco, tohto sa dost bojim ☹ ake amte skusenosti? dakujem 🙂

kamilla23
6. mar 2009

ahojte neda mi aby som se napisala
mala som cyto PAP 3A bola som u troch lekarov a kazdy mi povedal ze konizacia nasla osm si na nete ze existuje indonal tak som ho zacala brat po 3 mesacnom brani stale to bolo PAP 3A tak som brala aj nadalej indonal po vyse 1/2 roku brania tyhto tabliet je moj vysledok PAP 2 a to uz mam za sebou druho cytologiu
som rada ze som sa nedala prehovorit na konizaciu

ivka1103
11. mar 2009

ahojte, velmi rada by som sa s vami podelila o svoje tazkosti;tiez mam problemy s krckom maternice, v novembri mi cytologia vysla PAP3 a tak som to riesila a isla na vysetrenia k inemu lekarovi..kde sa mi testy potvrdili..tak som podstupila odobratie vzorky na biopsiu a histologia mi vysla negativna-nastastie, ale vraj boli odobrate vzorky z nespravnych casti☹tak to uz bol pre mna vrchol, kedze som musela podstupit zakrok pod narkozou a ako vyzera zbytocne☹tak som opat navstivila ineho lekara, urobil mi cyto - ktora vysla LSIL - viac mi do telefonu povedat nechcel, ale chapem to, ze ide o lahsi stupen lezie. Urobil mi aj kolposkopiu, ktora potrvdila loziska lezii,ale s LSIL - cize nizsim stupnom;lekar mi oznamil vysledky aj cez telefon, kde mi aj oznamil, ze by bola potrebna konizacia alebo slucka...som nestastna z toho, ze ani samotni lekari nemaju jasno, ako sa zachovat, ako riesit jeden a ten isty problem...ale snad len pravidlo sa potvrdzuje, ze kolko ludi, tolko nazorov...ale samozrejme, to moj stav nezmeni a preto sa obraciam na niektoru z vas s velkou prosbou, aby som sa mala s kym aj z priamych tykajucich sa tohto problemu, co by som mala este urobit..pretoze by som nerada podstupila konizaciu, kedze som este nerodila...a my tak vlmi tuzime po babatku...no nedari sa nam:(prosim velmi niekoho o nazor...vsetko pomoze, uz teraz srdecna vdaka;

dudlo
13. mar 2009

Ahojte, len som nakukla, či sa už neozvala nortka, ako dopadla

ivka - čo sa týka názorov lekárov - mna môj poslal len na odobratie vzorky, že to bude stačiť a iný lekár ma poslal na konizáciu, lebo že len odobratie môže byť nedostatočné - tak ako sa to stalo tebe, môže sa odobrať vzorka z nesprávneho miesta a výsledky sú nesprávne.

kamilla písala v predchádzajúcom príspevku, že jej pomohol indonal, skús ten a tiež jedna známa mala PAP3, každý deň vypila asi liter čaju myší chvostík, aj sa v ňom kúpala, po pol roku výsledok PAP2 a stále tak aj ostáva.
Sám lekár neveril, ako je to možné. Ale tento čaj sa fakt odporúča.
Pekný deň

milli6
13. mar 2009

Ahojte všetky!nahodou som pri googlovani na temu konizácia krčka narazila na Váš chat.A som velmi rada 😵 .Doteraz ma vsetky temy okolo gynekologických dysplázií obchádzali len na skúškach, ako študentku zdravotnej školy a teraz ma konizácia pravdepodobne čaká tiež.všetko to začalo tak, že som vrámci prevencie chcela podstúpiť očkovanie proti rakovine krčka maternice, a tak mi gynekológ spravil ster na HPV, ktorý dopadol vysoko pozitívny.Som ešte len na začiatku, takže čakám na kontrolný cytoster a uvidíme, čo bude ďalej.Konizácia by bola mojou prvou operáciou vobec, takze si viete predstaviť, aký mám strach.Vidím, že aj Vy máte rozne skúsenosti,ale ďakujem Vám za info.Z odborného hľadiska som vedela, ako OP prebieha, no potrebovala som práve Vaše osobné skúsenosti.Držím Vám všetkým palce pri liečení.určite sa ozvem, ako som dopadla 😉

ivka1103
13. mar 2009

Ahoj dudlo, som velmi rada, ze si sa ozvala...noaozaj ma to velmi potesilo;bola by som velmi rada, keby sme si mohli vymenit skusenosti...mohla by som ta poprosit o tvoj sukromny email, aby sme si mohli pisat?Bola by som velmi rada, uz teraz ti velmi pekne dakujem;mam velky strach, kedze este nemam babatko a velmi sa bojim, ze konizaciou sa vsetko len skomplikuje a ze nebudem moct mam uzlik stastia...ine by to podla mna bolo, keby som uz babtko mala...a velmi tuzime po babatku a nedari sa nam☹dudlo, bola som velmi rada, naozaj...ak by sme si mohli pisat...este raz dakujem a budem cakat na tvoju odpoved...pekny vikend🙂

bilka
14. mar 2009

Ahojte, aj ja som prisla pozriet co je noveho ci sa nam neohlasila Nortka. 🙂
Nortka myslim na teba, dufam ze si v poriadku, drzkaj sa! 😉 🙂

nortka
14. mar 2009

Ahojte baby.
Akurat ma vcera operovali.Dnes ma prepustili.
Konecne to mam za sebov.Citim sa neako divne.
Mam strach histologie.
Dakujem ze ste na mna mysleli.

bilka
15. mar 2009

Nortka ahoj! 🙂

Som rada ze si sa ozvala, tak uz to mas teda za sebou. 😉 Myslela som si, ze si asi v nemocnici ked si sa dlhsie neohlasila. Kolko dni si ta tam nechali?
Ako sa citis po fyzickej stranke, da sa, nemas bolesti? Viem ze po psychickej stranke, to ma od pohody daleko, ja ti velmi drzim vsetky prsty a palce co mam aby vysledok bol dobry a tento zakrok uplne postacoval na to, aby si bola vyliecena. 😉 🙂
Zelam ti skore zotavenie a verim ze vsetko bude v najlepsom poriadku. 🙂

nortka
15. mar 2009

Ahoj Bilka

.Mna stvrtok prijali piatok operovali a vsobotu prepustili.
Citim sa tak ako po prvej operacii. Nic ma neboli akurat som zacala dnes spinit.
Musim povedat taky nervozny zdravotny personal som este nevidela.
Bol piatok mali toho strasne vela Kazdy myslel na koniec pracovnej smeny...... HRUZA.
Dufam ze ma lekar zoperoval normalne .Urcite sa ponahlal aj on !.

Bilka co mas nove? si uz uplne zahojena?
ABY som nezabudla odporucam vsekym mysi chvostik,Je to zazracna bylinka. 🙂
A ja som sa vnej kupala skoda ze som sa nemohla este dlchsie.