Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

tronia
27. feb 2011

baby nemusite sa bat konizacie,ja som bola tehotna a vo 4 mesiaci som podstupila konizaciu jasne ze boli obavy o male ale prebehlo to za pol hodinu a bolo po vsetkom aj ked moj gynekolog povedal pri zisteni cin3 z histologie ze najprv pojde babo vonku a potom maternica..nakoniec vsetko dobre dopadlo ,babo som povedala ze ho donosim a tak mi spravili konizaciu,podsili ma a porod bol presne v termine a bol strasne rychli cca 10min...

bamarama82
3. mar 2011

dievcata kedy sa robi konizacia??? pri akych problemoch? s mojim dr. sa velmi rozpravat neda, ale pri porode mi porodnik povedal ze si mam dat urobit nieco s krckom...lebo tam mam ranku. kedysi mi to moj dr. zmrazoval /nejake kryo.../ a odvtedy nic o tom nespominal, cyto mavam ok. ale napr vcera som sla na onkoster a prasklo mi cosi nakrcku a zacala som krvacat tak ani ster nebol... moze byt ranka na krcku nebezpecna???

jant
4. mar 2011

ahojte som na tejto stránke prvý krát.Mám 39rokov dve deti už dospelé a dnes som sa dozvedela že mám výsledok Diagnoza N87.1 .Idem si v pondelok spraviť predoperačné vyšetrenie budú ma operovať na krčok maternice v Bratislave na Hajduchovej nPoradte mi dievčence ktoré ste už mali túto diagnozu ako po tej operácii to prebieha.Budem musieť čakať na výsledok z hystologie a ked to bude náhodou pozitívne tak čo sa bude diať dalej.Ani neviem či sa mám báť toho všetkého ale zatial som dá sa povedať v pohode!!!Prosím o skorú odpoved.A dakujem

adelienocka
5. mar 2011

@dadulik22

Je to úplne normálne, môžeš krvácať silnejšie aj tri menštruácie po sebe..Ja som to absolvovala tiež

adelienocka
5. mar 2011

Ahojte,

ja som absolvovala konizáciu krčka maternice včera..Som tiež zdravotníčka a prežila som si hrozné obdobie. Moja Dr. mi pred vianocami urobila kyretáž, čo bola úplna blbosť...Kyretáž je indikovaná pri úplne iných diagnózach a nie pri zlej cytológií...
Šla som za svojim známym, výborným onkogynekologom do Čiech a pomohol mi ihneď. Urobil mi kolposkopiu, vyštrenie, ktoré u nás lekári nerobia...Nerozumiem tomu, pretože je to dosť presne vyšetrenie.

Bola som operovaná včera v čechách, o osmej ráno ma operovali a o jednej ma pustili domov...Nemala som žiadne bolesti, nekrvácam a aj dnes sa cítim dobre.Nič mi nie je. Možno je to individuálne, ale po konizácií nie sú veľké bolesti...Skor pri kyrete...
Dr.mi povedal,ze som vyliecena, ze vysledky budu buduci tyzden, ale on je skuseny onkogynekolog a vie co tvrdi, verim mu 100%...
Vobec sa konizacie nemusite bat, je to 20min.zakrok aj s anestezou, a ked som sa zobudila, citila som sa uplne dobre, po hodine som zliezla z postele a sla sa prejst po chodbe...
Tí lekari, ktorí tvdria, že CIN2-3 treba sledovat a ze imunita to vyriesi, je uplna blbost. CIN2-3 je stredná az tazka dysplazia a jeotazka casu,kedy to prejde do carcinom in situ a vyvynie sa rakovina...
Radsej podstupit konizaciu, ako mat po sledovani o par rokov rakovinu...A potom vam lekar iba povie,ze sorry...a vy budete trpiet...
Caka ma 6 tyzdnova liecba a potom sa tesime na to, ze budeme pracovat na babätku...

martina0104
6. mar 2011

Ahojte zienky
mna caka konizacia krcka maternice a kyretaz cervikalneho kanalika 14.3. Dost som sa bala,ale pomohlo mi precitat si vase prispevky a trochu som sa ukludnila. Je fajn vediet kolko zien to uz podstupilo a ze sa nemam coho obavat. Len jedno ma trapi,ze sa tento mesiac stahujeme a zrejme po konizacii by som sa nemala asi natahovat a dvihat tazke veci ☹ neviete kolko dni po zakroku sa musim setrit a lezat v posteli?

denis006
6. mar 2011

@martina0104 ja som po konizácií už pár rokov. Po prepustení z nemocnice na cca 10 deň /pre komplikácie/ som dlho nebola schopná vykonávať akúkoľvek činnosť, hrozilo mi potrhanie stehov...Na PN som bola 6 týždňov. Min. 3 týždne som ležala...Netreba to podceňovať a určite nič nerieš so sťahovaním...prvoradé je aby sa ti krčok pekne zahojil. 🙂

martina0104
6. mar 2011

@denis006 dakujem pekne za odpoved. no trochu si ma vystrasila. a preco si mala komplikacie? ja som dufala ze nebudem v nemocnici dlhsie ako 3 dni ☹ viem ze by som nemala riesit stahovanie,zdravie je prednejsie. ale musime sa vystahovat z bytu,lebo sme ho uz predali a stahujeme sa na dom. dufam ze to manzel zvladne bezo mna,lebo asi sa fakt nebudem moct natahovat ☹

denis006
6. mar 2011

@martina0104 - prepáč, vystrašiť som ťa nechcela...komplikácie - zapálila sa mi operačná rana a dostávla som ATB do žíl..mala som vysoké teploty. Lekár mi to vysvetlil tým, že som mávala chronický zápal krčka, ktorý spôsobil rôzne zmeny na ňom...a tou operáciou akoby pichli do osieho hniezda...Do nemocnice som išla s ľahkou dysplaziou a po hystologii mi určili ťažkú dysplaziu. Aj lekár povedal, že som prišla v hodine dvanástej...Teraz je už všetko OK. Každého pol roka som sledovaná na onkogynekologii. Momentálne sa snažíme o druhé bábo...Možno sa budeš už skôr cítiť na akúkoľvek prácu...Ja som nezvládla ani bielizeň na sušiaku preložiť...všetko robil aspoň chvíľu manžel... 🙂 Som rada, že to je už za mnou....Držím palce...mysli pozitívne a bude to ľahšie.. 🙂 .

martina0104
6. mar 2011

@denis006 tak drzim palce aby si mala uz len dobre vysledky a aby sa podarilo druhe babatko 🙂

redangel32
6. mar 2011

Ahojte
Ja som tiez jednou z vas ktoru trapi tento problem. Vo stvrtok ma caka colposcopy. Nasledne od toho sa budu vyvijat dalsie vysetrenia. Chcem sa opytat, ci sa po tomto "vysetreni" dlho krvaca,spini?

denis006
6. mar 2011

@martina0104 ďakujem a daj mi potom vedieť ako to všetko dopadlo a uvidíš, že to hravo zvládneš...!!!držkaj sa

altama
6. mar 2011

Ahojte! Aj ja som bola pred 2 týždňami na konizácií už 2 x (1x minulý rok v lete), len výsledky neboli dobre, tak mi museli ešte odobrať hlbšie tkanivo z nejakého kanálika. Cítim sa dobre, ani som nekrvácala, len mám teraz obavy ako dopadnú výsledky. Ani 1x som nemala zlé skúsenosti , ja som sa ani nedala uspať, len lokálne mi to robili a za 20 min. som išla domov.Nebojkajte sa !!! Som rada, že som to podstúpila, pretože človek nikdy nevie teraz, ale hlavne kôli dcérke. Teraz keď sa zotavím, tak by sme chceli začať pracovať ešte na bratčekovi alebo sestričke, tak mi držte palce, aby boli hlavne už výsledky ok a potom už môžeme ísť na to.

zuzancek22
7. mar 2011

@altama ahojček, ako dlho ti povedali, že budeš musieť čakať kým môžete začať so snažilkovaním

mirkarepka
9. mar 2011

ahojte,
chcem sa spytat, co ste podstupili konizaciu, ze aky vysledok cytologie ste mali ??!! ja mam ranku na krcku maternice niekolko rokov, vzdy s vysledkom 2..mam sa niecoho obavat ?? dakujem..

altama
11. mar 2011

povedal mi lekár, že neodporúča minim.3 mesiace ☹

ivka2222
11. mar 2011

Ahojte Ludia 🙂) mam 20 rokov a o tyzden podstupim Loop konizaciu kvoli mojmu dlhorocnemu trapeniu. Uz si ani nepamatam dni bez mykoz a zapalov a hnusnych vytokov. Cytologiu mam absolutne fajn ale proste nedokazem si uzivat zivot s neustalymi mykozami a okamzitymi zapalmi po kazdom sexe. Vsetko to sposobuje nejaka rana na krcku v ktorej sa mi neustale mnozia bakterie. teraz im ale ukazem :D Dufam ze to moj zivot len skvalitni a nie poskodi, deti chcem raz urcite mat. Idem na operaciu a po 24 hodinach vraj pojdem domov tak snad to dopadne fajn. Snad mi tu niekto odpise potrebujem povzbudenie dakujem 🙂

ivka2222
11. mar 2011

@marcip aj ja idem k marakovi! celkom sa bojiiiiim!!! nevyzera 2x prijemne ☹

martina0104
12. mar 2011

@ivka2222 ahoj neboj sa, tes sa ze po zakroku nebudes mat hrozne mykozy a vytoky. aj ostane baby co su po konizacii hovorili ze sa im prestali opakovat tieto zapaly. krcok budes mat ako novy, orezu ti vlastne to len to chore s rankou kde sa ti mnozili virusy a bakterie. ja idem na konizaciu teraz v pondelok lebo som mala PAP III a takze tiez mi drz palce.

bv_alexandra
12. mar 2011

Ahojte som tu nová ale chcem podporiť tie ktoré čaká konizácia. Nemusíte sa vôbec obávať, nie je to náročný zákrok.Ja som ho absolvovala v r. 2007, kedže som mala cyto PAP 3B a po kolposkopii bolo rozhodnuté že sa to musí odstrániť. Mala som zmeny na krčku. Bolo mi odobraté zhruba 2/3, ale všetko zle chvalabohu odstránili. Tiež som sa bála že nebudem môcť otehotnieť. Najskôr to tak aj vyzeralo, no chvalabohu sa prišlo nato že mám zúžený kanálik a ostáva vo mne krv, opať som musela do nemocnice. Toto však bolo zanedbané zo strany môjho gynekologa, pretože po získani informácii je to niečo čo sa po konizácii môže stať. Mávala som velmi silne a velmi bolestivé menštruácie po zákroku, no môj gynekolog mi povedal že vlastne je to normálne, že krčok je teraz v takom stave akoby som nikdy nerodila. Tak som sa s tým zmierila a tíško trpela 3 roky mesiac čo mesiac.
Nakoniec sa môj stav natolko zhoršil, že od oktobra som krvacala aj dva krát do mesiaca, vytvorila sa mi krvná zrazeniny a posledná bodka bola v decembri ked som dostala menštruácia všetka krv ostala vo mne, tak mi robili kyretáž v hodine dvanástej, už tam boli rozsiahle ložiská hnisu. Vyčistila ma spriechodnili mi ten kanálik, pani dr. na Antolskej mi všetko pekne povysvetlovala, a bolo to ok. A môžem povedať že to pomohlo pretože potom som už mala len raz menštruáciu, ktorá bola uplne bez bolestí a hned nato som otehotnela. Ale vravim toto bolo len v dôsledku zanedbania zo strany môjho gynekologa, preto radim čokolvek sa vám na vás nebude zdať, pýtajte sa a sťažujte svojmu lekáru. Ja už teraz môjho gynekologa spovedám ako v spovednici. Všetko čo ma zaujíma jednoducho chcem mať zodpovedané. Inak po konizácii je potrebný klud, žiadne naťahovanie a podobne aspon mesiac kým sa ranka uplne zahojí.

th
12. mar 2011

Prajem pekne slnecne ranko. Mne sa zacal stres po preventivnej prehliadke v januari, ked mi lekar zavolal vysledky z cytologie, ktore boli PAPIIIB. Nasledna kontrola spocivala v dalsich dvoch odberoch a kolposkopii kde mi lekar nasiel nalez na krcku. Vysledky z odberov budu v utorok a to po troch tyzdnoch... Celkom dlha doba. Medzi tym som si vybavila doktora na onko ustave a ten mi zobral odbery na histologiu. Vysledky o daslie dva tyzdne. Potom uz budem cakat len na termin operacie... No to je doba kedy sa clovek stihne od strachu aj zblaznit 🙂 . Ale vsetkym nam velmi drzim palce. Urcite budeme zdrave. Zacalo nam aj slnicko svietit , tak snad nam to zlepsi naladu 🙂

martina0104
12. mar 2011

@bv_alexandra ahoj chcem sa ta opytat,dava sa pred konizaciou klystir?

bibinka
12. mar 2011

martina0104- nie nedáva sa

bv_alexandra
12. mar 2011

ja som ho dostala pred operáciou, aj vyholenie na komplet. 😉

bv_alexandra
12. mar 2011

@martina0104 Zakrok mi robili na Kramároch a dostala som aj klystír

bv_alexandra
12. mar 2011

@th to sme nato podobne mne to zistili vo februári po preventívke a j júli už som bola na záákroku ale tá doba čakania veru bola hrozna. 🙂 Presne ako vravíš každý deň slniečko vychádza takže treba myslieť hlavne pozitívne. 🙂

martina0104
12. mar 2011

@bibinka prosim ta a akou metodou ti to robili? lebo ja som z toho jelen,jedna hovori ze mala aj klystir a potom aj infuzie a druha ze nemala nic. mne to idu robit tou sluckou tak si osobne myslim ze je to asi setrnejsie a vtedy sa asi nemusi davat ten hnusny klystir,ale sa mylim?

martina0104
12. mar 2011

@bv_alexandra hehe na vyholenie si pamatam ked som isla rodit. sestricka mi to robila na sucho,ziletkou,bala som sa ze ma poreze a citila som sa trapne. oholim sa radsej sama doma,aj tak sa holim pravidelne,ale teraz pojdem uplne nahladko 🙂

bv_alexandra
12. mar 2011

mne to robili normálne pod narkozou bola som v nemocnici dva dni. Veru radšej si to urob sama doma, to je istejšie 😀
@martina0104

th
13. mar 2011

@martina0104 Ahoj. Mne lekár hovoril, že sa robí pod narkózou ale trvá to cca iba 20 minút, no žiadny klystír nespomínal.
Dokonca hovoril, že hneď v ten sa prepúšťa domov 🙂 tak snáď to tak bude aj v Tvojom a aj mojom prípade. Držím palce.